3 способи не сплачувати відсотки по кредиту
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

3 способи не сплачувати відсотки по кредиту

Лихварі – одна з найприбутковіших сфер діяльності. Кредитори дають у борг і заробляють на нас колосальні відсотки. Наш експерт задався питанням, чи можна знайти законні шляхи, як не платити відсотки по кредиту.

У своєму дослідженні ми орієнтувалися на роботу з мікрофінансовими організаціями, тому секрети, як вам зберегти свої гроші, будуть стосуватися МФО.

Спосіб №1 – безвідсоткові кредити.

Найбільш очевидний і простий варіант зберегти гроші – брати позики під 0%. Практично всі лідери українського мікрокредитування пропонують новим позичальникам першу позику безкоштовно або під символічний 0,01% на день. Щоб не платити комісію, просто беріть новий кредит уновій організації. У рамках першої позики є до 10000 грн.

Спосіб №2 – відстежувати акції.

Пройшовши схему зі способу №1, ви станете клієнтами багатьох МФО. Зазвичай для подальших позик призначається стандартна ставка, але багато компаній проводять розіграші та акції, розсилають персональні промокоди. Вам на телефон та електронну пошту будуть приходити повідомлення про знижки до 99,99%. Щоб не оминути такі пропозиції, не відписуйтеся від розсилок.

Спосіб №3 – домовитися.

Якщо матеріальну допомогу ви вже отримали, гроші витратили, комісія нарахована, але оплачувати її нічим, кращий спосіб не платити відсотки по кредиту – домовлятися з кредитором. Зв’яжіться з менеджером мікрофінансової організації і скажіть про важке матеріальне становище (якщо у вас виникла непередбачена ситуація і цьому є документальне підтвердження – відмінно). У першу чергу компанія запропонує пролонгацію – перенесення дати повернення боргу (але вам потрібно буде виплатити комісійні за минулий період). Це відмінний варіант, якщо труднощі тимчасові, і загалом, ви не проти заплатити за рахунками.

Вигідніше позичальнику, але набагато рідше, менеджер пропонує реструктуризацію. Нарахування відсотків припиняється, а розрахована сума разом з тілом позики розбивається на частини, зручні для погашення.

« Іноді подарувати частину грошей дешевше, ніж вимагати всю суму »

Третій, гіпотетичний, варіант – прощення комісійних, частини боргу або всієї суми. Розраховувати на таке вирішення ситуації не варто, адже мета компанії – заробити, а не дарувати позичальникам гроші. До того ж МФО бояться створити прецедент. Але, аналітик оцінює ризики і приймає рішення, максимально вигідне для МФО.

В яких ситуаціях компанії вигідно подарувати вам частину грошей?

Коли позичальник повідомляє, що не може повернути борг цілком, втратив джерело доходу й не має майна для компенсації, МФО опиняється перед ситуацією: подати до суду або продати договір колекторським службам.

Якщо обрана подача позову, ще якийсь час компанія нарощує суму боргу відсотками, пенею і штрафами. Після чого МФО потрібно заплатити за судові витрати (від 3000 грн.). Але навіть якщо суд задовольнить позов, пристави констатують, що описати у людини нічого, а без офіційної роботи утримувати зі зарплатні неможливо. Борг визнають безперспективним. Фактично, компанія витратиться більше, ніж було спочатку, але не отримає натомість нічого.

« Хитрощі з кредитами залишають темний слід на вашій кредитній історії »

Колектори викуповують борги за 10-15% їх вартості з урахуванням їх високого ризику. Виходить за прострочені 10000 грн. кредитор отримає не більше 2000 грн.

Якщо клієнт пропонує виплатити половину боргу або повернути тіло без відсотків, МФО вигідніше піти на поступки. Правда, кредитна історія при такому «спритного трюку» все одно зіпсується, але ви залишитеся при грошах і не дасте заробити на собі.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: