5 причин вести родинний та особистий бюджет
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

5 причин вести родинний та особистий бюджет

Мрієте про стильний ремонт, нову побутову техніку або довгоочікувану відпустку? Але постійно переносите плани на більш сприятливий період після того, як: виплатите кредит, відсвяткуєте день народження або почнете більше заробляти. В результаті натикаєтеся «на одні й ті ж граблі»: в гаманці порожньо, а в думках головоломка – як протягнути до наступної зарплати? Давайте розберемося: як створити сімейний бюджет?

Причини, за якими потрібно вести сімейний бюджет

Сім’я – невелика держава з власної скарбницею. Сімейний бюджет – це головний банк, де существляется фінансові операції. Успіх залежить від контролю, обліку і планування витрат і доходів. Основні причини ведення бюджету:

 1. Порядок в гаманці – гармонія в сім’ї. Пари часто сваряться через гроші. Це призводить до образ і претензій. Спільне планування і розуміння загальної фінансової картини зміцнить взаємини і направить в сторону добробуту;
 2. Шлях до фінансової свободи. Головне завдання – розпізнати «чорні діри». Тобто, взяти абсолютний контроль за витратами. Як правило, існують щоденні дрібні витрати, які з’їдають практично весь бюджет сім’ї. Мета – перекрити витік і зберегти капітал в сімейної скарбниці. Строго стежте за витратами, заздалегідь прописуйте всі витрати і не відходьте від списку.
 3. Мрії повинні здійснюватися. Принцип «хочу купити квартиру, а купую кожен день гамбургери, сигарети, каву і шоколадки» – не призведе до результату. Мета – перестати бути заручником маленьких бажань і мріяти по-крупному. Що ви хочете більше, чергову дрібничку або довгоочікувану відпустку? Вирішувати вам!
 4. Свідомість і сенс життя. Чи не можете прийняти рішення: купити нову модель телефону або відправити гроші в скарбничку? Розуміння довгострокової мети допоможе зробити правильний вибір. Ви відчуєте прагнення і жагу до життя. А якщо мета загальна для всієї родини, це зміцнить взаємини між подружжям.
 5. Впевненість у завтрашньому дні. Форс-мажорні обставини трапляються в самі невідповідні моменти. Усвідомлення того, що у Вас є заощадження на «чорний день» допоможуть впоратися з будь-якими життєвими труднощами.

Найчастіше люди не ведуть облік фінансів, так як вважають, що з низьким доходом цього не потрібно. Відкладати планування сімейного бюджету на кращі часи – поширена помилка. Кожна копійка повинна бути порахована. Почніть піклується про фінансах сьогодні, і вже завтра Ви побачите результат.

Правила ведення сімейного бюджету

Подорож в багате і світле майбутнє починається з аналізу поточної ситуації. Аналіз доходів і витрат сім’ї за останній місяць – перший крок на шляху до фінансової свободи. Як скласти план сімейного бюджету:

Пункт 1 Визначте прожитковий мінімум

Щомісяця плануйте витрати. Сюди повинні входити обов’язкові щомісячні витрати на:

 • Комунальні послуги;
 • Продукти харчування;
 • Ліки;
 • Дозвілля;
 • Побутова хімія;
 • Спорт;
 • Навчання;
 • Громадський транспорт;
 • Обслуговування та утримання автомобіля.

Пункт 2 Створіть «подушку безпеки»

Щоб уникнути стресу від непередбачених обставин, обзаведіться недоторканним запасом. Фінансисти стверджують, що необхідно мати заощадження в розмірі 3-4 щомісячних окладів.

Пункт 3 ідкладайте 10% на мрію

Великі покупки (квартира, автомобіль, побутова техніка) починаються з того, що Ви щомісяця відкладаєте невеликі суми.

Маленькі кроки сьогодні – здійснення бажань завтра. Внесіть в пункт витрат «задоволення». Не відмовляйтеся від маленьких радощів, які роблять життя яскравішим. При плануванні сімейного бюджету на місяць створіть графу «покупки для душі». Конкретний ліміт не дозволить виходити за рамки дозволеного, але і не заборонить періодично себе балувати.

Правильно розподіляти кошти – основа фінансової грамотності. Це не означає, що тепер Вам доведеться на всьому економити. Чітка картина для чого Вам потрібні гроші, визначить наскільки вам хочеться чергову чашечку кави.

Методи планування сімейного бюджету

Інтернет і сучасні технології дозволяють створити кращу домашню бухгалтерію. Візьміть собі на замітку методи планування і способи знизити витрати:

 1. Метод «4 конвертів». Сума ділиться на 4 частини і розкладається по конвертах. Один конверт – це бюджет на 1 тиждень. Таким чином, Ви не витратите більше відкладеного.
 2. Відмовтеся від поліетилену. Зізнайтеся, в одному з ящиків зберігайте пакет з пакетами? Обзаведіться еко-торбою і ответот «ні» на запитання касира: «Пакет потрібен»?
 3. Плануйте відпустку заздалегідь. Відмінна організаційна звичка допоможе внести ясність. Спробуйте самостійно заздалегідь організувати дозвілля сім’ї. Купуйте авіаквитки або бронюйте житло за 3-4 місяці.
 4. Користуйтеся готівковими коштами. У сучасному світі практично скрізь можна розплатитися банківською картою. Це легко, зручно і безпечно. Але людині складніше розлучитися з реальними грошима. Не використовуйте безготівковий розрахунок.
 5. Уникайте спокус. Реклама товарів переслідує 24/7. Виникає відчуття, що Google читає думки. Не піддавайтеся маркетинговим прийомам.
 6. Влаштовуйте розвантажувальні дні. Візьміть за звичку 1 раз в тиждень не витрачати ні копійки в день. Акція «24 години» без витрат покаже, як легко обійтися без речей, які Ви купуєте щодня.

Пам’ятайте, якщо у Вас не вийшло розподілити особистий бюджет і Ви потрапили в скрутне фінансове становище, не впадайте у відчай. Швидко отримати гроші на будь-які потреби, Ви легко зможете в МФО. Компанії працюють цілодобово і видають гроші за спрощеною системою.

Уміння розпоряджатися грошима – один з головних навичок сучасного світу.

Правильне планування особистого бюджету – це запорука щасливого і благополучного майбутнього.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: