Банк продав борг колекторам – що робити?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Банк продав борг колекторам – що робити?

На сьогоднішній день, офіційної заборони на передачу банківської кредитної справи колекторам не існує. З цього приводу постійно сперечаються судді, юристи й адвокати, але частіше за все, останнє слово залишається за банками.

Чи має право банк продати борг колекторам в Україні без згоди боржника? У будь-який зручний для себе час, банківська установа може продати складну позику в колекторську контору за символічну суму грошей. Такі дії обумовлено порівняно невеликим обсягом боргових коштів (до 30 000 гривень) і великою кількістю ресурсів (людських, часових і фінансових) на вирішення питання на свою користь. Банк продав борг колекторам, тому що цей процес абсолютно нераціональний для ведення за допомогою штату відповідних фахівців.

Продаж боргу фізичної особи колекторам – причини

Колектори викуповують борги у банку не завжди, але перелік найбільш частих випадків виглядає наступним чином:

 • Постійне прострочення щомісячних платежів терміном на квартал і більше;
 • Несплата кредиту й категорична відмова від повернення запозичених коштів;
 • Дії з боку позичальника, які порушують умови договору й співробітництва в цілому (наприклад, взяття позики на ім’я іншої людини);
 • Банки продають борги колекторам, коли боржники – це люди, які проживають на тимчасово окупованій території (Крим, Луганськ, Донецьк).

Чи може банк продати борг фізичної особи колекторам якщо є судове рішення? Колекторська компанія отримує в свої володіння кредитний портфель без прив’язки до результатів судових засідань і зовсім не безкоштовно, а за конкретну суму гривень. Коли банк продав кредит колекторам, співробітники роблять усе можливе і неможливе, щоб повернути свої кошти назад (плюс, оплатити роботу співробітників).

Борг продали, що робити?

Коли МФО і банк передають справу колекторам, можливі дії позичальника безпосередньо залежать від ступеня агресивності колекторської поведінки. Розберемо всі можливі варіанти, якщо борг продали колекторам:

 1. Дзвінки у вихідні дні й нічний час доби – незаконні дії, що порушують права людини. Що робити якщо борг по кредиту передали колекторам? На цей період часу ставте телефон на беззвучний режим, блокуйте всі номери, з яких надходять погрози, поміняйте номер телефону або сам пристрій.
 2. Відправлення смс-повідомлень неналежного утримання – для боржника це набридлива процедура прочитання інформації, яка псує настрій. Заносьте до чорного списку адресатів, із забороною на відправку смс-ок.
 3. Візити додому й спроби потрапити до квартири зі з’ясовуваннями про заборгованість по кредиту – жорстке порушення законодавства України, ніхто не може це зробити силою без ордера. Відразу викликайте поліцію і ні в якому разі не відкривайте двері. Відведіть в іншу кімнату дітей і людей похилого віку, щоб вони не ставали свідками неприємних розборок.
 4. Зустрічі за місцем проживання або біля роботи – неприйнятна міра комунікації, що обмежує права позичальника. Викликайте поліцію або фіксуйте те, що відбувається на відео камеру на мобільному телефоні, потім це буде доказом, прикладеним до заяви до відповідних органів.
 5. Обзвін знайомих і родичів – порушення пункту законодавства, який свідчить про обов’язкове дотримання конфіденційності українських громадян. Просіть своїх знайомих і рідних поміняти номери телефону або заблокувати всі підозрілі номери.
 6. Загрози конфіскувати квартиру або інші предмети власності за проблемний кредит – це зробити неможливо без відповідного рішення суду. Ігноруйте будь-які загрози подібного змісту й не хвилюйтеся про своє майно, до судового засідання з ним нічого не трапиться.
 7. Порушення фізичної недоторканності – грубе порушення, яке веде за собою порушення кримінальної справи. Зберіть усі докази (фото, відео, аудіо, результати мед експертизи та ін.) І зверніться у поліцію із заявою про замах на життя.

Коли борг передають колекторам, з’являються і ще більш «чорні» методи впливу – поширення серед сусідів листівок з інформацією про факт і розмір боргу із зазначенням імені людини й номера його квартири, створення відповідних написів на асфальті під вікном боржника і багато інших неприємні речі. Все це робиться після суду або так, щоб ніхто не бачив, тому протистояти практично неможливо.

Все вищесказане має наштовхнути на думку, що набагато простіше не створювати подібних прецедентів, а сумлінно виконувати свої боргові зобов’язання. Тоді не доведеться подавати позов до суду на банк, Ви, і Ваші діти будуть спати спокійно!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: