Ціна туристичного страхування в Україні
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Ціна туристичного страхування в Україні

Найцінніше, що може колекціонувати людина, це – емоції. Так стверджують досвідчені мандрівники, які добре пам’ятають своє життя до того, як вони перейшли на туристичний спосіб життя. Це були сірі, одноманітні дні, які тривали довго й зовсім нецікаво. І, навпаки, кожна подорож розфарбовує хвилини життя у найрізноманітніші фарби й робить їх по-справжньому незабутніми.

Сьогодні, після прийняття рішення про ліквідацію візового режиму з Європою, мільйони українців отримали неймовірну можливість подорожувати по всьому світу. Так як більше немає потреби вичікувати візу кілька тижнів у посольствах міста Київ, все більш актуальними стають спонтанні, або, як їх ще люблять називати оператори, «гарячі» тури.

Список необхідних паперів для будь-якої туристичної поїздки виглядає так:

 • Паспорт та ідентифікаційний код;
 • Чек про оплату путівки;
 • Обов’язкове страхування життя кожного туриста.

І якщо перші два пункти мають досить формальний характер, то останній має на увазі безпосереднє відношення до збереження здоров’я людини. І цей фактор – найголовніший, тому поговоримо про нього докладніше.

Для чого потрібне страхування для туристів?

Кожна подорож – це певний екстрим і вихід зі звичної зони комфорту. Часто ці періоди супроводжуються наступними явищами:

 • Аномальна спека, холод або протяги в транспорті;
 • Відсутність нормальної їжі, іноді – відсутність необхідної кількості звичайної питної води;
 • Несподіване виникнення хвороб, характерних для конкретного регіону перебування;
 • Загострення хронічних захворювань в наслідок акліматизації або інших супутніх чинників;
 • Травматичні ситуації, що вимагають термінового медичного втручання;
 • Та інші неприємні моменти.

Ніхто не очікує, що подібні форс-мажорні ситуації можуть виникнути, тому виявляються зовсім до них непідготовленими. І тут виникає питання: що робити, якщо терміново знадобилася медична допомога або покупка дорогих препаратів для лікування закордоном?

Наявність страхового поліса на період перебування на відпочинку дуже сильно полегшує стресову ситуацію й забезпечує зрозуміле рішення для кожної окремої ситуації зі здоров’ям. Іноді вартість туристичного страхування на рік може бути набагато вигідніше, ніж постійні покупки окремої послуги.

Кому потрібне страхування?

Якщо мова йде про переміщення у межах України, то страховий документ не є обов’язковим, але його оформлення дуже полегшує турботи про здоров’я на місці. Особливо актуальним це питання стає у випадках з перебуванням у локаціях, віддалених від цивілізації (селища Карпат, Закарпаття і Прикарпаття, населені пункти всіх інших областей у радіусі більше 100 км від обласного центру).

Незалежно від того, скільки коштує туристичне страхування, у питаннях закордонних поїздок воно знадобиться всім, без винятку, категоріям подорожуючих. На це є дві ключові причини:

 • На митниці не пропускають без наявності страхування;
 • Навіть якщо вдалося пройти митницю без перевірки документів, за кордоном передбачено дуже дороге медичне обслуговування, плюс, не завжди зрозуміло, куди звернутися в екстреній ситуації.

Звідси можемо сміливо зробити висновок: медичне страхування – це не тільки зручно, але й досить вигідно для гаманця мандрівника. Порівняти вартість страхування туриста можна після вивчення пропозицій різних українських профільних компаній.

Що дає страхування?

Страхова послуга вважається офіційною медичною і покриває всі необхідні послуги – стаціонарне та амбулаторне лікування, а також виклик швидкої допомоги.

У страхових компаніях розробляють три основних пакети послуг – від самих бюджетних (основний пакет) до вельми дорогих (vip-обслуговування і великий перелік додаткових послуг):

 • Основний пакет – це покриття оплати придбаних ліків, звернень в амбулаторні медичні установи, виклику автомобіля невідкладної допомоги, невідкладних стоматологічних послуг, транспортування в необхідну лікарню / поліклініку, медевакуація в країну проживання, репатріації.
 • Середній пакет – це додаткова компенсація (на додаток до попереднього пакету) затримки рейсу або багажу, гінекологічного консультування вагітних до терміну 7 місяців, дострокового повернення або вимушеного продовження терміну перебування в країні.
 • Елітний пакет – це фінансова підтримка у питаннях організації адвокатського супроводу, приїзду родича або опікуна, виплат за втрачені особисті документи, транспортування у вказане місце в разі поломки автомобіля.

Ціна страхування туристів вказана в усередненому форматі, багато моментів можуть змінюватися і залежати від особливостей роботи кожної окремої страхової компанії. Звідси висновок: перш, ніж укласти договір страхування, необхідно в деталях ознайомитися з усіма умовами співпраці і порівняти ціни по кожному з представлених операторів.

Варіанти оформлення

Із приходом у бізнес просунутих онлайн технологій, усе більше сервісів стають доступними через Інтернет. Така ж ситуація і зі страхуванням: тепер заявник може вибрати для себе найбільш зручний формат взаємодії й одразу дізнатися, скільки коштує туристична страховка Шенген в Україні:

 • Онлайн, через сайт страхової компанії, з оплатою через віртуальні сервіси;
 • Оффлайн, у звичайному локальному відділенні, з оплатою на місці готівкою.

Оформлення поліса з дому дозволяє користувачеві значно заощадити гроші на дорозі й витрачений час. Також це можливість відразу ж побачити, скільки коштує тур страхування.

Що таке франшиза й ліміт покриття?

У договорі страхування можуть зустрітися кілька незрозумілих слів, давайте розберемося разом. Отже, пройдемося по найчастіше використовуваних термінах:

 • Франшиза – це певна частина збитків, яка не підлягає компенсації. Таким чином, договір може мати нульову франшизу, коли відшкодовуються будь-які витрати по здоров’ю, або ж буде вказано точну суму, нижче якої страховий поліс не діє.
 • Ліміт покриття – максимальна сума, яка може бути виплачена страховою компанією у вигляді компенсації в разі непередбаченої ситуації зі здоров’ям.

Чим менший ліміт покриття і більші розміри франшизи, тим більш бюджетним буде страховий документ. Однак, чи варто гнатися за дешевизною – вирішувати тільки заявнику.

Яка ціна туристичного страхування в Україні?

Щоб прорахувати точну вартість поліса, співробітник відповідної компанії поставить заявнику кілька питань:

 • Країна проходження;
 • Мета поїздки;
 • Вік страхових осіб;
 • Бажаний ліміт покриття;
 • Терміни перебування закордоном;
 • Перелік ризиків, які хотілося б покрити;
 • Розмір франшизи, який можна зафіксувати в документі.

За підсумками короткого інтерв’ювання, формується підсумкова вартість страховки. Так, наприклад, його ціна становитиме близько 200-300 гривень, якщо заявлена ​​путівка до Єгипту для двох молодих людей з метою повалятися на пляжі. Максимальне грошове покриття становитиме 30 000 євро.

У цей же час, ціна туристичного медичного страхування в Європу для катання на лижах буде відповідати еквіваленту 500-800 гривень – а все тому, що ризики форс-мажорних подій набагато вищий.

Що робити, якщо немає грошей на страхування?

Підготовка до поїздки, особливо закордонної, завжди тягне за собою велику кількість фінансових витрат. З цієї причини, не завжди вистачає на страховку, і це велика проблема. Найшвидший і простий спосіб вирішити питання – взяти мікрокредит і повернути його протягом 1-2 місяців. А чому б і ні?

Ось як виглядають переваги такої співпраці:

 • Сума, яку можна взяти у борг, може досягати 20 000 гривень одноразово;
 • Для оформлення не знадобляться повний пакет документів, тільки паспорт і код платника податків;
 • Запит на кредит терміново може подати будь-який громадянин України: безробітний, студент, один із батьків у декреті, чоловік, який нещодавно вийшов із в’язниці, пенсіонер, член малозабезпеченої або багатодітної сім’ї;
 • На випадок зі складнощами своєчасної виплати, існує спеціальна послуга пролонгації, яка дозволяє відстрочити повернення коштів на тиждень-другий;
 • Перше звернення до МФО передбачає можливість безкоштовно скористатися послугою мікрокредитування, що означає абсолютно безвідсотковий кредит;
 • Час на оформлення всіх документальних зобов’язань не перевищує 30 хвилин у момент першого звернення, і 10 хвилин – під час другого.

І все це – можливість взяти позику онлайн, не виходячи з дому. Відправка заявки відбувається через сайт мікрофінансової організації, за допомогою комп’ютера й підключеного до нього Інтернету. Необхідна сума на страховий поліс оперативно перераховується на картку, оформлену у будь-якому банку України.

Все, тепер Ви точно готові до незабутніх пригод, і головне – Ваше здоров’є надійно застраховане! Хочете отримати консультацію щодо вибору найбільш підходящого МФО? Прямо зараз напишіть нашій службі підтримки й отримайте швидку відповідь!

Залиште свій відгук 1 Відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: