Чим загрожує несплата кредиту банку або МФО?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Чим загрожує несплата кредиту банку або МФО?

Багато позичальників недооцінюють складність наслідків у разі затримки повернення за позику, і потім за це платять дуже високу ціну. Сьогодні поговоримо про те, чим може закінчиться спроба уникнути виконання боргових зобов’язань, і розберемо альтернативні дії: що робити, якщо нема чим платити за кредит.

З яких причин можуть бути прострочені виплати або відбутися тотальна несплата кредиту?

 1. Некоректно прорахований особистий бюджет, тому не виходить виділяти щомісячні кошти для покриття боргу;
 2. Через певні суб’єктивні причини, доходи перейшли на рівень мінімальних, і тепер немає можливості виконувати свої зобов’язання;
 3. З’явилися несподівані додаткові витрати, які неможливо перенести на більш пізні терміни: термінове медичне обслуговування або покупка медикаментів, непередбачені ремонтні роботи або придбання матеріалів, та інші.
 4. Ви забули про свою позику або не хочете покривати суму боргових грошей.

« Йти на контакт з кредитором - поліпшити своє становище »

Щоб уникнути непорозумінь, кредитні компанії зазвичай дзвонять клієнтам і нагадують їм про неповернення кредиту банку, а серйозні дії роблять, коли людина починає уникати телефонних розмов і категорично не йде на контакт.

Які заходи вживають банки при неповерненні кредиту?

Якщо мова йде про єдиний пропущений внесок, банк просто нараховує щоденну пеню – її розмір чітко прописаний у кредитному договорі. Паралельно, позичальник отримує дзвінок з повідомленням, що у нього є невиплата по кредиту. Так відбувається протягом шістдесяти днів.

По закінченню двох місяців, у разі відмови клієнта йти на компроміс і виплачувати борг, банк залишає за собою право на такі дії:

 • Передача боргу у партнерську кредитну організацію, яка зможе застосовувати власні методи впливу на боржника.
 • Невиплата кредиту може стати наслідком звернення до суду, а це загрожує ще більш серйозними неприємностями. Суд має право заборонити виїзд неплатника за кордон, накласти арешт на інші рахунки, зробити запит у податкову, опечатати майно і прийняти інші неприємні заходи.
 • Залучення колекторських служб. З точки зору сили психологічного тиску, це найпотужніший спосіб спілкування з нечесними клієнтами. Треба бути готовими до того, що співробітники вимогливих служб будуть дзвонити о третій годині ночі, постійно приходити за адресою проживання, загрожувати Вам і членам Вашої родини, виходити на родичів і колег по роботі.

Як показує статистика неповернення кредитів, цих неприємностей можна спокійно уникнути, заздалегідь звернувшись до банківського співробітника з проханням реструктуризувати борг.

 Як вчиняють МФО при невиплаті кредиту?

Кожна мікрофінансова організація має певні терміни очікування, коли неповернення кредитів не критичне, просто на суму боргу нараховується пеня. У середньому, цей час становить плюс / мінус 30 днів – час знову оформити кредит онлайн або повернути боргові гроші. Коли цей термін добігає кінця, а позичальник не бажає виправляти ситуацію, тоді МФО вдаються до більш серйозних заходів:

 • Подають інформацію до БКІ, що істотно впливає на подальшу репутацію клієнта для кредитних компаній;
 • Колектори отримують справу в роботу і починають психологічно тиснути на боржника та вимагати виконання боргових зобов’язань;
 • Відправляють заяву до суду по кредиту, і тоді починаються довгі й неприємні для обох сторін розгляди.

Щоб не доводити до подібних ситуацій, необхідно відразу повідомити МФО про свою складну фінансову ситуацію і запросити послугу пролонгації – оперативну допомогу у погашенні кредиту. У цьому випадку, Ви спочатку платите відсотки за позикою, а ось з «тілом» можна буде розрахуватися трохи пізніше.

 • 0% на перший кредит
  Тіло кредита
  1 000 грн
  Комісія
  100 грн
  0 грн
  До сплати
  1 000 грн
  1й кредит
  500 - 15 000 до  15 000 грн
  Повторний Повторний
  15 000 грн
  Термін
  7 - 65 до  65 днів
  Ставка
  2 %
  0% на перший кредит Читати докладніше

Що робити боржнику?

Головне – не панікувати і не ховатися від співробітників кредитних компаній. Навіть таке непросте питання можна вирішити шляхом свіжих домовленостей та укладенням нового договору. У випадку з банком – це реструктуризація, а для МФО – це пролонгація. Сміливо скористайтеся цими послугами, і більше у Вас не буде заборгованостей ні перед якими організаціями + кредитна історія не постраждає!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: