Через який час банк подає до суду за несплату кредиту?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Через який час банк подає до суду за несплату кредиту?

Багато українців не наважуються на оформлення кредитування тому що бояться наслідків форс-мажорних обставин, коли виникає небажана заборгованість. Страх опинитися на судовій лаві зупиняє бажання вирішити своє фінансове питання за допомогою позики. Давайте розберемося разом в особливостях взаємодії з банківськими установами в разі настання нестандартних ситуацій, а також як швидко може банк подати до суду за несплату кредиту.

Чи часто трапляються ситуації і в яких випадках банк може подати до суду? Не часто, але трапляються. Банку набагато вигідніше вирішити ситуацію досудовими методами, бо це швидше і дешевше. Далі розглянемо, які дії та в якій послідовності роблять банки, коли позичальники порушують свої зобов’язання повернути борг в обумовлені терміни.

Спроба знайти рішення шляхом переговорів

Через який час банк подає до суду за несплату кредиту? Це відбувається не відразу. Перше, що спробують зробити банки, це неодноразово нагадати позичальникові про борг і натиснути на нього з метою отримання коштів назад. Це може мати форму телефонних дзвінків, паперових листів, електронних листів або особистих зустрічей у локальних відділеннях. Щоб не доводити до застосування радикальних заходів, клієнту краще діяти за такими рекомендаціями:

 • Відповідати на дзвінки та листи, йти на відкритий контакт;
 • Приходити на ініційовані зустрічі й обговорювати всі особливості ситуації;
 • Домовлятися про повернення коштів у зручному форматі.

Якщо обидві сторони прийдуть до спільної згоди, це буде найкраще рішення спору. Банк отримає назад свої гроші, а позичальник збереже позитивну репутацію.

Передача справ колекторським конторам

Коли питання щодо повернення коштів мирними способами заходить у глухий кут, настає черговий етап – робота колекторів. Їх методи набагато жорсткіше і не завжди гуманні по відношенню до клієнта. Через скільки днів прострочення банк подає до суду? Після невдалої спроби фахівців-колекторів.

Які підходи практикують колектори?

 • Знаходять контакти родичів і друзів, дзвонять їм у нічний час і загрожують;
 • Повідомляють на роботу про злісне невиконання позичальником своїх грошових зобов’язань;
 • Приходять до місця проживання і чекають для проведення «виховних» бесід (часто з використанням ненормативної лексики і залякування).

Найчастіше колекторські компанії працюють за відсоток від повернутої позики, тому їх зацікавленість має досить високу ступінь, аби намагатися з усіх сил.

Банк подає до суду по кредиту на позичальника

Останнім заходом у грошово-фінансових взаєминах є судові розгляди. Цей спосіб досить матерільно витратний і вимагає величезного часового ресурсу. Як банк подає до суду по кредиту на позичальника на практиці?

 • Кредитор подає позовну заяву до суду;
 • До відповідача приходить письмове повідомлення (повістка);
 • Кредитотримач не з’являється в суді й рішення приймається досить швидко, в односторонньому порядку;
 • Альтернативний хід подій: кредітотримач приходить на засідання і справа може розглядатися досить довго, з перенесенням часу й дат зустрічей.

Судове рішення зазвичай виносить форму покарання у вигляді штрафної суми, яка в кілька разів перевищує початкові домовленості в кредитній угоді. А далі кілька порад, що робити, якщо банк подав до суду за невиплату кредиту.

Що робити?

Коли банк подає до суду на боржника в Україні, у першу чергу потрібно:

 • Зберігати прагматичний розум й економити сили для оперативного і безболісного вирішення питання;
 • Перевірити термін позовної давності, який для звернення до суду становить не більше 3-х років, а для штрафних покарань – 1 рік.
 • Залучити юристів, які зможуть вивчити договір на відповідність чинному законодавству.
 • Зібрати повний пакет документів і приготуватися відстоювати свої права.

Тепер ви знаєте, як боротися з банком у суді. Звичайно, найправильнішим варіантом буде своєчасне повернення коштів у повному обсязі, в цьому випадку заяву буде відкладено й усі проблеми зникнуть в один момент. Також варто пам’ятати, що крім банківських послуг, гроші у борг надають мікрофінансові організації. Там і процес оформлення простіший, і питання з судами стоїть не так гостро. Ось тут можна почитати, як швидко МФО подають до суду.

Будьте пильними, вчасно повертайте борги і правильно вибирайте кредитора!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: