Чорний список боржників за кредитами в Україні
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Чорний список боржників за кредитами в Україні

Багато українців недооцінюють серйозність кредитної системи нашої країни. З цієї причини дуже часто зустрічаються прострочення, ігнорування нагадувань і дзвінків співробітників фінансових компаній, судові розгляди й інші неприємні моменти, коли банк передає справу колекторам.

Щоб уникнути подібних ситуацій і не потрапити в чорні списки боржників по кредитах Україна, необхідно:

  • Детально вивчати двосторонній договір і реально оцінювати свої фінансові можливості для своєчасного повернення коштів у майбутньому;
  • Фіксувати у пам’яті або в електронному календарі обумовлені дати для виконання боргових зобов’язань і не забувати це робити вчасно;
  • У разі настання форс-мажорній ситуації, оперативно повідомляти у банк про неприємності у відповідну організацію і разом шукати обопільно зручне рішення.

Якщо Ви не дотримуєтесь вищеперелічених рекомендацій, будьте готовими до зіпсованої репутації, ведучої за собою зарахування в чорний список кредитних боржників банків України.

Що таке чорний список боржників за кредитами банків в Україні?

Список боржників банку – це спеціально створена, електронна база злісних неплатників, в якій поіменно перераховані позичальники, які не виконують свої зобов’язання з поверненню позик. Знаходиться цей чорний список боржників по кредиту у Бюро Кредитних Історій (БКІ), він структурований за датою та місцем проживання платників.

Подивитися чорний список банківських боржників України можуть усі, без винятку, кредитори, вони їм керуються у процесі прийняття позитивного або негативного рішення по заявці на фінанси.

Чим більше у Вас прострочених позик, тим складніше оформити нове фінансування, яке так важливе на цьому етапі життя. Необхідно робити все можливе, щоб не потрапити у подібні обставини, але, якщо це вже сталося, поговоримо про те, як потрібно діяти далі.

Як перевірити себе у списку боржників?

Існує кілька доступних шляхів дізнатися, чи є я у списку боржників, а також контролювати ситуацію із заборгованостями і простроченням:

  • Перший і найпростіший спосіб дізнатися заборгованість по кредиту – це звернення на сайт ubki.ua і з’ясування обставин. Ця послуга абсолютно безкоштовна, якщо Ви використовуєте її раз на рік, всі наступні звернення будуть коштувати 50 грн.
  • У разі, якщо Ви є клієнтом Приват-Банку, є можливість дізнатися таку ж інформацію про проблемний кредит у додатку Приват24. Ця послуга буде платною, якщо у будь-якому іншому місці Ви вже дізнавалися про себе інформацію у поточному році.
  • Третій – неточний і ненадійний, але він існує. В Інтернеті є багато сайтів, які позиціонують себе як список неплатників по кредитах. Цей варіант не найбезпечніший, таким чином у Вас можуть вкрасти дані про номер договору та інших контактних даних. Плюс, достовірність даних на цьому сайті взагалі не доведена.

Для чого потрібно вивчення актуальної репутації? Щоб розуміти, чи варто подавати запит на кредитування або необхідно вжити заходів для поліпшення ситуації.

Як реабілітуватися в очах кредиторів?

Процес відновлення нормальної репутації відбувається досить простим чином: кількість позик зростає, а відсоток заборгованості зменшується. Як це реалізувати в звичайному житті? Ось перелік корисних рекомендацій, як виправити кредитну історію:

  1. З метою виправити кредит із поганою кредитною історією, зверніться до компанії-кредитора й обговоріть можливі шляхи вирішення ситуації, що склалася. Це може бути способи реструктуризації, пролонгації або інші можливі варіанти. Це буде коштувати деякої суми грошей у вигляді штрафів і додаткових комісій, але загальний рейтинг за підсумком закриття угоди значно покращиться.
  2. Зверніться до мікрофінансових компаній, які можуть видати до 20 000 гривень за одну операцію. Вони не запитають про мету отримання коштів і не дуже зацікавляться Вашим попереднім досвідом (це – кредит без перевірки кредитної історії за винятком тих випадків, коли є неоплачений борг у цій же МФО або велика кількість заборгованостей в інших організаціях). Цими грошима можна поступово погасити існуючу боргову яму й успішно «вирівняти» статус позичальника.

Який із способів вибрати – це виключно Ваше виважене рішення, яке має грунтуватися на оцінці власного фінансового стану та інших супутніх факторах.

Пам’ятайте про чорний список неплатників кредитів від провідних банків України і не допускайте попадання в нього. Нормалізація процесу й вихід із ситуації забирає набагато більше сил, часу і фінансового ресурсу ніж запобігання. Дотримуйтесь плану виплат, не зникайте «з радарів» і нехай гроші приносять Вам тільки радість!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: