Що робити якщо банк подав до суду по іпотеці?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Що робити якщо банк подав до суду по іпотеці?

На відміну від інших типів кредитування, іпотека є найбільш небезпечною з точки зору великої ймовірності залишитися без нерухомості. Адже сам термін фінансування означає, що гроші даються позичальникові не просто так, а під заставу його майбутнього майна. У такій ситуації виграти суд із банком по іпотеці непросто. Як тільки у боржника змінюються життєві обставини й він втрачає можливість виплачувати кошти, у нього з’являються великі шанси повернути заставу назад банку (конфіскація майна), навіть якщо його істотна частина вже була оплачена.

На жаль, таких випадків досить багато, і необхідно знати, чим загрожує несплата кредиту. Тому необхідно максимально серйозно поставитися до вивчення договору іпотеки та аналізу власних можливостей по виплаті її частин протягом багатьох років вперед. Але бувають ситуації, коли без іпотечного договору ніяк по-іншому не можна придбати житло, землю або автомобіль. І тоді потрібно бути «озброєним» знаннями, що робити якщо банк подав до суду по іпотеці.

Як виграти суд?

 • Знайти в договорі на кредит у банку неточності або пункти, які прямо суперечать законодавству України;
 • Показати, що в угоді відсутні або вказані в недостатньо повному обсязі правила врегулювання конфліктів на випадок форс-мажорних обставин і борг по іпотеці передали до суду передчасно;
 • Довести, що під час складання кредитного договору не були враховані інтереси неповнолітньої дитини, який на той період часу мала право на користування майном;
 • Застосувати правило за термінами позовної давності на кредит військовим або цивільним;
 • Знайти невідповідності в даних, які дає банківський юрист й запиті, викладеному в офіційній справі;
 • Ряд інших причин й аргументів під зняття обтяження з іпотеки через суд, які можна виявити шляхом детального вивчення договору і консультацій із фахівцями в галузі юриспруденції.

Шляхи вирішення

Коли банк подає до суду по іпотеці, залишитися бездіяльним – це зовсім невідповідна стратегія. Якщо позичальник ніяк себе не проявляє, він автоматично приймає рішення, яке озвучить представник банку разом з призначеним суддею.

Чи може банк забрати майно? За рішенням суду, майно може бути опечатано, а всі, хто живе в ньому будуть виселені, навіть якщо для цього буде потрібна допомога наряду поліції. Діяти точно треба, і краще – разом із досвідченим юристом. Він розповість усі нюанси поточної справи, а також як після розлучення вийти з співпозичальників по іпотеці через суд. Існує два варіанти розвитку подій: брати участь у судових засіданнях з уже відкритої справи або подавати зустрічний позов. Розглянемо їх у подробицях.

Як поводитися, якщо банк подав до суду?

Не знаєте, що робити, якщо банк подав до суду за невиплату кредиту? Оптимальне і правильне рішення – подача відповідного позову до позову з валютної іпотеки в доларах – це не Ваша історія, але розслаблятися все одно не варто. Налаштуйтеся на боротьбу і підготуйте всі необхідні папери. Послідовність дій найкраще планувати так:

 • Отримання повістки й перевірка всіх даних про місце і час проведення засідання;
 • Підготовка та ксерокопія всіх документів, які будуть фігурувати у позовному процесі на користь заявника;
 • Звернення до приватного юриста або до відповідної компанії за консультацією з теми порушеної справи;
 • Складання ефективної стратегії захисту та формування принципу поведінки в суді;
 • Участь у судовому процесі й спокійна аргументація своєї правоти, підтвердження сказаного за допомогою зібраних паперів в оригіналах або копіях;
 • Очікування, коли прийде рішення суду з валютної іпотеки;
 • Подача апеляції в разі винесення несправедливого рішення.

Треба бути готовим до високої активності з боку банку. Якщо вже він виділив чималий бюджет на проведення стягнення, то він докладе всіх зусиль для отримання «кубка переможця».

Відправка відповідного позову

У цьому випадку доведеться брати участь оідразу в двох процесах, але гра дійсно варта свічок. Тепер головне завдання не тільки захищатися, а й висувати претензії, вимагати зменшення відсоткових ставок, просити переглянути принципи нарахування пені та інше.

Принцип дій приблизно такий самий, як і у першому випадку. Необхідно зібрати повний пакет документів для персональної подачі їх до судової канцелярії, а потім чекати рішення суду щодо військової іпотеки. Професійний юрист тільки прискорить процес.

Список необхідних документів:

 • Позовна заява;
 • Ксерокопія договору кредитування;
 • Чек про оплату судового внеску;
 • Документ, що підтверджує отримання певного обсягу коштів позичальником або третьою особою, яка надає послуги покупки-продажу рухомого або нерухомого майна;
 • Офіційна виписка з кредитного рахунку;
 • Щомісячний розрахунок поточної заборгованості;
 • Дублікати документів, в яких відображені вимоги кредитора у бік позичальника;
 • Установчі папери банківської установи;
 • Усі супутні документи щодо участі поручителя в угоді.

Як бачите, процедура дуже непроста й вимагає істотних тимчасових і грошових витрат. Іноді простіше звернутися до мікрофінансових організацій і взяти кредит для погашення кредиту в іншому банку. Своєчасне повернення коштів дозволить місяць за місяцем зменшувати розміри боргу і незабаром вийти до нуля. Така допомога у погашенні кредиту не тільки заощадить Ваш час і нерви, а й залишить репутацію у бездоганному статусі, а це дуже важливий фактор для подальших фінансових операцій.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: