Що робити якщо банк подав до суду за невиплату кредиту?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Що робити якщо банк подав до суду за невиплату кредиту?

Фінансові взаємовідносини і кредит у банку передбачають високий ступінь відповідальності. І навіть коли мова йде про невеликі суми кредитування, віддавати кошти треба в зазначений термін. Ще до моменту підписання двостороннього договору необхідно зважити всі «за» і «проти», ще раз подумати про ступінь своєї платоспроможності та ймовірних діях при настанні форс-мажорних обставин.

Якщо проігнорувати ці важливі аспекти, то один невеликий борг може перетворитися в серйозний грошовий тягар на довгі роки. Найгірший варіант розвитку подій – це судові з’ясування, конфіскація майна й великі штрафи. Ось чим загрожує несплата кредиту.

Причини застосування кардинальних заходів

Якщо банк подає до суду на боржника за несплату кредиту, значить, ситуація вже досить критична. На практиці, він не поспішає звертатися до судових інстанцій, і цьому є ряд цілком зрозумілих причин:

  • Судові розгляди вимагають великого штату юристів, величезного часу на участь у засіданнях і чималих грошових витрат. Усе це дуже невигідно й довго, щоб банк подав до суду за борг по кредиту.
  • Банківським установам по-справжньому вигідно, коли у позичальника штрафний період триває якомога довше. Кількість пені та штрафів зростає щодня, і потім можна буде оскаржити і виграти більш істотну суму.

Що робити, якщо банк подав до суду за невиплату кредиту, і які фактори враховуються у процесі прийняття рішення про подачу документів до судінстанції? Перш за все, це загальна сума заборгованості з усіма її додатковими нарахуваннями, терміни періоду прострочення й фінансовий стан клієнта. Після визначення справи, чи має вона високі шанси на перемогу, її відправляють на розгляд судді.

Що робити, якщо банк подав до суду?

Якщо банк подав до суду на боржника за кредитом, головне правило – не ігнорувати повістки й готувати повний набір документів, які будуть служити доказом невинуватості на засіданні. Покроковий алгоритм дій, як боротися з банком у суді, виглядає так:

  • Отримуєте повістку про те, що банк подав до суду за прострочення кредиту, із зазначенням конкретної установи, де буде проводитися розгляд справи;
  • перевіряєте на сайті цієї установи наявність справи на конкретне прізвище відповідача, дивитеся прізвище судді й дату проведення заходу;
  • готуєте всі документи, які могли би пояснити ті чи інші дії, обставини;
  • для швидкого досягнення бажаного результату, наймаєте гарного юриста;
  • вчасно приходите на засідання і говорите правду, задаєте питання, чи може банк забрати майно.

Якщо банк передав справу до суду не за місцем проживання, то позичальник повинен перевірити текст договору. Там є інформація, яка саме установа займатиметься розглядом питання в разі настання непередбачених обставин. Якщо таких даних немає, то позов повинен бути поданий за місцем реєстрації відповідача.

Що робити, якщо банк подав до суду по іпотеці? Вжити ті ж дії, що і з іншими видами фінансування – боротися за свої права.

Які є варіанти вирішення?

Люди звикли наступати на свої власні граблі, але можна хоча би спробувати уникнути найбільш частих помилок у ситуаціях з проблемним кредитуванням. Ось деякі варіанти, якими варто скористатися з метою уникнення будь-яких неприємних ситуацій і наслідків:

  • Дізнайтеся, які МФО не подають до суду, і стартуйте безпечну співпрацю. Це дуже вигідно з фінансової точки зору, а також у розрізі зекономленого часу – оформлення позики відбувається всього за 30 хвилин. У разі форс-мажорної ситуації, клієнт має право активувати послугу пролонгації і виплатити тіло двома-трьома тижнями пізніше.
  • Щоб вирішити проблемний кейс із великою банківською позикою, можна звернутися до тих самих мікрофінансових організацій, попросити про допомогу у погашенні кредиту й частинами повертати нову заборгованість. Це буде хорошим способом швидко вирішити ситуацію й зберегти позитивну репутацію.

Спрощена система взаємодії – це той привабливий фактор, який підштовхує клієнтів вибирати МФО. Для подачі заявки не потрібно докладати цілий пакет документів, досить тільки паспорт й ідентифікаційний код. Фінансування доступно для всіх громадян України – безробітних, які перебувають у декреті, студентів, пенсіонерів, колишніх в’язнів та інших незахищених соціальних категорій. З поверненням теж все набагато простіше, плюс, пролонгація кредиту – дуже зручна функція. І пам’ятайте, завжди є можливість взяти кредит для погашення кредиту в іншому банку.

Думайте, порівнюйте і приймайте правильні рішення! Ваші гроші – ваш добробут!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: