Що робити якщо дістають колектори?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Що робити якщо дістають колектори?

Банківські послуги припускають можливість оформити фінансування в найрізноманітніших розмірах: від невеликих у 2000 – 20 000 гривень до значних сум до 500 000 гривень. Поверненням великих боргів часто займаються штатні юристи, розуміючи важливість повернути істотні суми грошей до казни роботодавця. А ось дрібні позики, які вимагають не менше витрат по тимчасовому та фінансового ресурсу, але відсоток повернення невеликий, найчастіше перепродуються в колекторські компанії. Куди звертатися, якщо загрожують колектори?

У даному випадку, позичальник не має ніякого права голосу, адже, згідно закону, для подібної угоди банку не потрібна його згода. Як результат, життя неплатника перетворюється у постійний стресовий стан. Спеціально навчені фахівці докладають всіх можливих і неможливих заходів для компенсації витрачених коштів на покупку проблемного кредитного портфеля. Чи можна не платити колекторам? Для цього зовсім небагато шансів.

Поетапна робота колекторської контори

Як розмовляти з колекторами? Для роботи співробітників розробляються спеціальні скрипти (покрокова інструкція розмови з клієнтом), які використовуються в кожній окремій ситуації. Ступінь агресивності поведінки збільшується з кожним наступним етапом безрезультатного взаємодії і виглядає приблизно так:

 1. Обговорення ситуації по заборгованості в спокійному тоні;
 2. Нагадування про незакритий борг по телефону або за допомогою смс-повідомлень;
 3. Перехід на грубий тон розмови із застосуванням ненормативної лексики;
 4. Настирливі дзвінки в нічний час і у вихідні;
 5. Візити до місця проживання і на роботу;
 6. Загрози фізичної розправи у бік членів сім’ї;
 7. Поширення інформації про борг серед сусідів і колег по роботі;
 8. Обіцянки подати до суду або конфіскувати майно;
 9. Відправлення фейкових документів із рішенням суду або актом на конфіскацію.

Кожна з виконаних дій, крім першого і другого пункту, є незаконними, але в реальності довести що-небудь поліції потім практично неможливо. Колектори постійно змінюють номер телефону, ставлять його на режим «тільки вихідні» і не видаються під час спілкування – все це робить їх майже невразливими. Далі поговоримо про те, що робити якщо дістали колектори й як протистояти цьому.

Боротьба з «вимагачами»

Турбують колектори – як поступати? Головна мета стягувачів боргів – це розхитування нервової системи боржника, щоб у нього скоріше з’явилося бажання повернути гроші й нарешті позбутися від усього супроводжуючого його кошмару. Як показує практика, вони не зацікавлені в компромісних домовленостях про реструктуризацію або перенесення термінів, але націлені на негайне отримання коштів на руки. Це їх єдиний заробіток, тож якщо вас цікавить як боротися з коллектором, враховуйте це у своїх планах.

Що робити якщо дістають колектори в Україні?

 • Якщо дошкуляють колектори дзвінками на особистий номер телефону й повідомлення. Необхідно занести в «чорний список» всіх, хто цим зловживає, а також можна змінити номер телефону. На жаль, останній захід не настільки ефективний, як хотілося б, тому що через магазин, який продав телефон, можна дізнатися новий номер за кодом імей. Краще відразу міняти апарат. А якщо все ж таки взяли слухавку і почули «знайомий» голос, не дайте людині з Вами заговорити.
 • Візити додому і на роботу. Як себе вести якщо прийшли колектори? Ні в якому разі не відчиняйте двері в квартиру, а на робочий прохідний (якщо такий є) дайте заборону на пропуск кого-небудь з Вашого прізвища.
 • Обзвін родичів, колег, членів сім’ї та знайомих. Попросіть всіх своїх знайомих ігнорувати дзвінки і відразу ж класти слухавку, як тільки з’явиться підозра на колекторські підступи.
 • Якщо колектори загрожують фейковими фактами. Не реагуйте на подібні випади, адже, відповідно до українського законодавства, колектори не мають права конфіскувати житло або іншу нерухомість. А подача заяв до суду для них є абсолютно недоцільною дією.
 • Що робити якщо набридають колектори з агресивними діями. Сфотографуйте або запишіть на відео камеру смартфона все, що відбувається, викличте поліцію і дайте свідчення проти порушників. З досвіду, цей спосіб протидії досить нерезультативний, тому що складно щось довести.

Коректний підхід у спілкуванні з колекторами дасть Вам можливість в деякій мірі відсторонитися від неприємного морального тиску. Однак, таку ситуацію набагато простіше запобігти, ніж виправляти наслідки. Інформацію про те, що робити якщо колектори дзвонять по чужому кредиту, шукайте в інших статтях нашого блогу.

Своєчасна виплата боргових грошей – це запорука спокійного життя без стресу і непотрібних розглядів!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: