Що робити, якщо дзвонять колектори і погрожують через чужий кредит?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Що робити, якщо дзвонять колектори і погрожують через чужий кредит?

Українські реалії показують, що кредитна історія може перетворитися на кошмар навіть у тому випадку, коли Ви не приймали усвідомленого або спонтанного рішення про подачу заявки на кредитування, а просто виявилися щасливим володарем не надто порядного друга, родича або знайомого. Колектори дзвонять і погрожують родичам за чужий борг, коли людина використовувала Ваш номер телефону як контактний або вказала в якості поручителя.

Як боротися з колекторами й запобігти подібної ситуації?

  • Добре обміркуйте як боротись з коллекторами, перед тим як приймати рішення стати поручителем за яким-небудь фінансовим зобов’язанням знайомого, колеги або друга. Юридично, в цьому випадку Ви несете повноцінну відповідальність за своєчасне повернення коштів, а разі настання форс-мажорної ситуації – можете заробити судове звинувачення із запитом на обов’язкову компенсацію збитку банку.
  • Не купуйте картки мобільних операторів «з рук». Такі сім-картки мають неприємну історію, будучи активованими під офіційний запит на певну суму позики. У період перебування в статусі його нового власника, Вам можуть набридати колекторські служби, адже цей номер зафіксований у базі як контактний для якогось кредитотримача.

Якщо неприємних обставин уникнути не вдалося, то є ряд рекомендацій від фахівців, що робити якщо дзвонять колектори і погрожують щодо чужого кредиту в Україні, щоб максимально швидко закінчити дивну історію. Почнемо з моментів приналежності до родинного або дружньому статусу для особистості позичальника.

Загрози по телефону від колекторів щодо боргу чоловіка / дружини

Якщо позика узята на ім’я другої половинки, і Ви дали на це нотаріальну згоду, поширення зобов’язання у поверненні грошей можна вважати цілком правомірним. Розкажіть про переваги мікрофінансових компаній і порадьте людині оформити кредит онлайн у МФО і повернути борг.

Якщо двосторонній документ не підписаний, можете оскаржити Вашу непричетність до операції в суді й дзвінки колекторів припиняться.

Ви – спадкоємець боржника

Якщо дзвонять колектори щодо чужого боргу, наприклад покійного родича, знайте, отримання статусу спадкоємця передбачає взяття на себе відповідальності за всі фінансові справи покійного. Це стосується всіх напрямків його діяльності: і прибуток від бізнесу, продажу нерухомості, автомобіля, і всі заборгованості перед фінансовими структурами.

Колектори дзвонять родичам (Україна) – теж не причина виконувати великі грошові зобов’язання, поясніть, що Ви є родичем, а не банківським рахунком клієнта.

Якщо надзвонюють колектори щодо чужого боргу, а боржник – знайомий або колега

у даній ситуації Ви не маєте прямого відношення до людини і його фінансових питань. Що робити, якщо колектори дзвонять на роботу щодо чужого боргу? Вони використовують цю схему для залякування або додання великого розголосу справі. Можете спокійно ніяк не реагувати і просто блокувати номери тих, що дзвонять. Ось як розмовляти з колекторами.

Всі ці правила діють в тих випадках, коли ставите питанням: «Що робити якщо загрожують колектори з мікропозик». Розмір кредитної заборгованості не має значення, якщо стосовно Вас роблять незаконні дії.

Якщо дзвонять колектори і погрожують по чужому боргу, а Ви не знаєте боржника

Історія, коли Ви сповнені впевненості, що кредит не брав, а дзвінки тривають із нав’язливою періодичністю, може відбуватися через цілком зрозумілі причини, ось неповний перелік:

  • Адреса нового житла фігурувала як місце проживання неблагонадійного кредитотримача;
  • Номер телефону належав йому ж;
  • Хтось незаконно скористався номером Вашого мобільного телефону для заповнення анкети на фінансування.

Який би з варіантів не мав місце бути, Ви опинилися в заручниках ситуації. Ваші дії повинні бути наступними:

  • Дізнайтеся назву колекторської фірми, співробітники якої Вас постійно турбують;
  • Напишіть лист на ім’я керівника контори з роз’яснювальним текстом, у кінці попросіть зупинити колекторську агресію у свій бік;
  • Зверніться до поліції й викладіть усі деталі того, що відбувається, попросіть вирішити проблему;
  • Подайте до суду на некоректні дії з боку збирачів боргів із запитом на відшкодування моральної шкоди. Ось куди скаржитися на колекторів.

Якщо Ваша совість чиста, наберіться терпіння і постійно блокуйте номера мобільних телефонів, із яких телефонують із погрозами. Вас більше не буде цікавити питання, в який час мають право дзвонити колектори. Через 1 квартал їм це набридне, і Ви знову зможете жити звичайним життям.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: