Що робити, якщо відмовили у кредиті?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Що робити, якщо відмовили у кредиті?

Кожен день ми отримуємо від Вас на електронну пошту безліч питань про те, що робити, якщо відмовили в кредиті? Одразу хочемо Вас підбадьорити: не завжди відмова є останнім і незаперечним рішенням МФО (мікрофінансової організації). Найчастіше це може бути звичайним непорозумінням, у наслідок якого були допущені помилки у подачі документів або у процесі прийняття рішення.

Так що відразу робимо висновок №1: якщо всюди відмовили в кредиті, не варто засмучуватися або опускати руки – це Ви завжди встигнете зробити. Для початку налийте собі водички, розберіться, в чому причина ситуації, що склалася і дізнайтеся, чи можна її якось вирішити.

Які дії варто зробити, щоб дізнатися причину відмови у фінансовій допомозі онлайн?

Відразу хочемо сказати, що мікрокредитні організації, як і інші фінансові інститути, не зобов’язані нікому пояснювати своє рішення. Тож, якщо Вам у голову прийде думка подзвонити по телефону і загрозливим голосом вимагати пояснень, одразу відмовтеся від цієї ідеї. Також однозначно не варто писати в онлайн чат або зустрічати співробітників МФО ввечері після роботи в темному провулку.

« Грубість - не наш метод! »

Ось кілька більш результативних ідей:

  1. Ви можете написати офіційного листа на ім’я керівника МФО й особисто подати його до відділення. У деяких випадках таке звернення можуть прийняти і в електронному вигляді, але буде потрібна якісна скан-копія листа.
  2. У Вас є прекрасна можливість проаналізувати ситуацію самостійно і зробити відповідні висновки, що заважає взяти мікрокредит.

І якщо Ви все ж таки вирішили почати з останнього пункту наших рекомендацій, то нижче Ви можете ознайомитися зі списком найбільш імовірних причин для відмови МФО.

Чому не схвалили кредит?

Як ми вже говорили, причини відмови з боку МФО можуть бути найрізноманітнішими. Кожна заявка проходить кредитний скоринг і формується індивідуальне рішення. Серед приводів для відмови є дуже критичні, але також існують такі, які можна вважати не особливо істотними.

6 причин, через які Вам ТОЧНО відмовлять:

ПРИЧИНА № 1 У Вас є непогашена судимість або наразі Ви перебуваєте під слідством.

Як виправити ситуацію? На жаль, від судимості Ви навряд чи зможете позбутися без допомоги судової служби. А ось після слідства, яке закінчиться у Вашу користь, Ви можете звернутися за допомогою ще раз. А поки, як варіант, попросіть про фінансову допомогу близьких людей.

« Не май 100 рублів, а май 100 друзів! »

ПРИЧИНА № 2 У процесі оформлення, у ваших документах була допущена груба «помилка».

Її могли зробити особисто Ви або навіть сам співробітник МФО під час передруку даних.

Як виправити ситуацію? У даному випадку, варто звернутися повторно до компанії й надати документи без «помилок», а співробітника МФО необхідно попросити ретельно поставитися до обробки даних. Також, якщо Ви, з ряду «поважних» причин, до цього подали документи з неповним набором інформації, в цей раз доведеться все ж таки розкрити всі карти!

ПРИЧИНА № 3 Ви маєте негативну кредитну історію в конкретному МФО

Іноді має значення навіть та історія, яка була «записана» в інших фінансових організаціях.

Як виправити кредитну історію? Ви можете повторно звернутися до МФО з проханням розробити індивідуальний графік погашення позики, щоб таким чином посприяти «очищенню» попередньої кредитної історії. Або звернутися до МФО, які не звертають увагу на цей показник.

____________________________________________________________________

Лайфхак: Як виправити кредитну історію за 1 місяць?

Якщо причиною негативного рішення щодо видачі онлайн допомоги стала Ваша не дуже гарна кредитна історія, не турбуйтеся. Наберіться терпіння і візьміть три-чотири невеликі позики (буквально на 500-1000 грн.) на короткий термін (буквально 5-7 днів) і справно їх виплатіть. За 3-4 позитивні кредитні «угоди» можна значно поліпшити свій показник!

____________________________________________________________________

ПРИЧИНА № 4 Ви перебуваєте на обліку у психо-неврологічному диспансері

Як виправити ситуацію? Постарайтеся виписати у лікаря висновок про те, що ваша недуга не заважає вам працювати і приймати зважені рішення.

ПРИЧИНА № 5 У Вас відсутнє постійне джерело доходу і Ви про це написали в анкеті

Як виправити ситуацію? Найкраще, щоб у Вас все ж таки було хоч якесь постійне джерело доходу. Від цього залежить ваша платоспроможність. Якщо ви маєте у своєму розпорядженні надійну можливість повернути матеріальну допомогу, повідомте про це співробітникові МФО під час дзвінку. Це може змінити рішення про видачу вам позики у позитивну сторону.

« Депозитний рахунок може стати альтернативою постійного джерела доходу, скажіть про це менеджеру МФО. »

ПРИЧИНА № 6 От-от Ви станете військовослужбовцем

Як виправити ситуацію? Якщо це дійсно так, то краще спочатку підіть служити Батьківщині, а потім приходьте за допомогою до МФО. Якщо ж на службу Ви все ж таки не збираєтеся, то просто надайте документальні докази цього факту – військовий квиток, медичне рішення або ін.

А тепер – про другорядні причини

А другорядні вони тому, що їх наявність не завжди призведе до відмови у видачі матеріальної підтримки. Деякі з МФО звертають на них більш ретельну увагу, але в цей же час, в іншій компанії можуть спокійно Вам видати кошти. Отже, ось ці причини:

  1. У Вас «дивний» аккаунт у соціальних мережах, а ще гірше – він відсутній взагалі. Під дивним аккаунтом МФО має на увазі видиму приналежність до різного роду угрупувань і сектам, участь у сумнівних акціях і заходах. Добре – якщо Ваші фото в соціальних мережах будь-яким чином підтверджують Ваше благонадійне фінансове становище (зображення автомобілів, закордонного відпочинку, дорогого одягу).

« Соціальні мережі можуть формувати думку про вас! »

  1. Ви є злісним неплатником комунальних послуг, податків, автомобільних або інших штрафів, послуг мобільного зв’язку.
  2. У Вас велика родина і кілька малолітніх дітей. Цей фактор буде розцінюватися МФО, як суттєва перепона для виконання своїх зобов’язань.
  3. Вашим паспортом скористалися шахраї і взяли на нього кілька неповернутих позик. Або ще буває, що шахраєм є Ваш тезка – це майже з області фантастики, але все ж таки іноді таке трапляється.

Пам’ятайте! Всі ці причини, звичайно, другорядні, але цілком можуть перешкодити взяти кредит онлайн, якщо в одному кредитному випадку будуть поєднані дві та більше з них.

____________________________________________________________________

Лайфхак: Як збільшити шанси на отримання кредиту?

Щоб не потрапити в неприємну ситуацію з відмовою, заздалегідь подбайте дізнатися в УБКІ (Українське бюро кредитних історій), чи немає у Вас якихось несподіваних «хвостів». А ще – дуже уважно і, головне, чесно заповнюйте анкету при подачі документів на отримання онлайн допомоги.

Ну і нарешті, великим бонусом буде вчасно сплачена комуналка, податки і штрафи.

____________________________________________________________________

Що у підсумку?

Відмовили в кредиті – не біда. Але що робити, якщо терміново потрібні гроші? Намагайтеся звертатися до МФО без наявності очевидних причин, які спричиняють негативне рішення. І все ж, якщо так сталося, спробуйте звернутися повторно з роз’яснювальною інформацією або подайте, врешті-решт, новий запит до іншого МФО.

І все буде добре!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: