Що таке МФО – Вікіпедія Сравнизайма
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Що таке МФО – Вікіпедія Сравнизайма

Мікрофінансові організації – це приватні небанківські установи, які надають позичальникам гроші на період до одного місяця з щоденним нарахуванням відсотків.

Історія МФО, що це і звідки з’явилися мікрокредити

Концепцію мікропозик розробив бангладешський банкір і професор економіки Мухаммед Юнус в 1974 році, коли шукав шляхи вирішення проблеми важкого фінансового становища і голоду в рідній країні. Людям з бідних верств населення Бангладешу були недоступні послуги банківського кредитування, так як банки відмовляли біднякам у видачі позики через високий ризик неповернення.

Тоді Юнус видав першу мікропозику на розвиток бізнесу декільком жінкам-виробникам меблів. Загальна сума кредиту становила 27 USD. Ця угода виявилася вигідною для обох сторін. Згодом професор заснував банк «Грамін», який спеціалізувався на мікрокредитуванні. У ході цієї практики з’ясувалося, що грошова позика навіть в копійчану суму, відіграє вирішальну роль у виживанні, покращує якість життя. Вона дозволяє людям з малим достатком відкрити власний бізнес і домогтися фінансової незалежності.

[Center_title text = “Мікрокредити створені, щоб допомогти бідним людям”]

У 2006 р професор Мухаммед Юнус був удостоєний Нобелівської премії миру “за зусилля зі створення економічного і соціального розвитку знизу”, а модель мікрокредитування поширилася, прижилася і успішно використовується в багатьох країнах.

Що таке МФО – Вікіпедія від Sravnizajma розповідає про мікропозик в Україні

Сьогодні в країні до послуг кредитування вдаються не тільки люди з низьким достатком. Клієнтами мікрофінансових організацій все частіше стають матеріально благополучні громадяни з середніми або вище середных статками.

Навіть фінансово грамотна людина, яка дбайливо ставиться до грошей, вміє розподілити бюджет і веде облік витрат, не застрахована від незапланованих витрат. Життя вносить несподівані корективи навіть у ретельно продумані плани.

Не можна передбачити форс-мажорні ситуації, які вимагатимуть термінових грошових витрат. Але давайте розглянемо деякі з них.

Втрата роботи

Раптово залишитися без заробітку може кожен: звільнення, скорочення кадрів, банкрутство роботодавця або власного бізнесу. Під час пошуку нового джерела доходів, Вас виручить безвідсоткова позика, яку Ви пізніше, з першої ж получки, погасіть.

Терміновий ремонт

Раптова поломка авто трапляється у багатьох і засмучує всі плани, в тому числі і фінансові. Ремонт слід виконувати негайно, особливо, якщо авто служить джерелом заробітку.

Деякі ремонтні роботи в квартирі також вимагають швидкого рішення. Лопнула труба, відпали шпалери, розбилося вікно або згоріла проводка? Відкладати такий ремонт не можна, а сума, необхідна для його виконання, чимала.

[Center_title text = “Великі поломки завжди відбуваються раптово”]

Вигідна покупка

На перший погляд здається, що це не форс-мажор, а особисті забаганки, і що з купівлею тієї чи іншої речі можна почекати. Але що, якщо потрібний Вам товар залишився в обмеженій кількості, або на нього діє вигідна акційна пропозиція, актуальна тільки до завтра?

Відклавши таку покупку на потім, Ви ризикуєте або зовсім не купити бажану річ, або переплатити за неї.

Хвороба

Хвороба непередбачувана і застає зненацька. Хворіти дорого. Ви берете лікарняний і, швидше за все, втрачаєте в окладі. А з огляду на вартість медикаментів, лікування відчутно вдарить по кишені.

Можливі й інші ситуації, здатні похитнути Ваші плани на особисті фінанси: затримка зарплати, імпульсивний шопінг, поломка побутової та електронної техніки. Коли не вдається уникнути подібних форс-мажорів, скористайтеся послугами мікрофінансових компаній.

[Button title = ‘Гроші на лікування’ link = ‘https: //sravnizajm.com.ua/blog/gde-vzyat-dengi-na-lechenie/’]

Що таке МФО в Україні – рішення тимчасових проблем або «кабала»?

МФО і банки – це традиційні помічники у видачі позик, але працюють вони в різних сегментах. Банки акцентують свою роботу на довгострокових позиках і великих сумах, але скільки банків – стільки і пропозицій. Ми виділили важливі моменти у співпраці з фінансовими установами та порівняли з умовами, які пропонують мікрофінансові компанії.

Щоб оформити кредит в банку, клієнту доведеться зібрати значний пакет документів: довідка з місця роботи, довідка про доходи, свідоцтво про шлюб і народження дітей, виписка про наявність депозиту, та ін.

Рішення про відмову або видачу грошей приймається на підставі аналізу вищезазначених документів, анкетування і залежить від безлічі факторів: віку клієнта, його освіти, сімейного стану, наявності дітей, кредитної історії позичальника і навіть КІ його родичів (наприклад, подружжя).

[Compare_slider but_text = ‘Замовити суму’ money = “1500” days = “10”]

Мікрофінансові організації видають невеликі позики “до зарплати” на нетривалий період.

Для отримання кредиту в МФО досить мати паспорт, ідентифікаційний код, банківську карту, мобільний телефон і доступ в мережу інтернет. Кредитори не пред’являють завищених вимог до Вашої кредитної історії і працюють навіть з позичальниками з простроченням.

У порівняльній таблиці нижче Ви можете наочно побачити умови отримання позики в банку і МФО.

Умови МФО України Банки України
Надання довідок з місця роботи не потрібно потрібно для підтвердження доходів
Поручителі не потрібно потрібні для зниження банківських ризиків
Час розгляду заявки на видачу грошей до 20 хв. на картку або готівкою до 5 днів
Дзвінки родичам, друзям, колегам ні 3 дзвінки для підтвердження інформації
Страховки і перші внески не потрібно потрібно
Термін кредитування 1-365 днів 2 міс. – 20 років
Отримання грошей на картку або готівкою у відділенні на картку або готівкою у відділенні

Що означає МФО і ломбарди, в чому відмінності

Ломбарди та кредитні компанії надають, по суті, однакову фінансову послугу. Але перевага залишається на боці останніх, так як МФО не вимагають внесення застави, а кредит можна отримати онлайн, не виходячи з дому.

У наведеній нижче таблиці Ви побачите різницю процедури видачі кредитних грошей ломбардами та МФО.

Умови МФО України Ломбарди
Надання довідок з місця роботи не потрібно не потрібно
Поручителі не потрібно не потрібно
Термін кредитування 1-365 днів 1-90 днів
Час розгляду заявки на видачу грошей до 20 хв. на картку або готівкою до 20 хв. тільки готівкою
Застава не потрібно потрібно
Отримання грошей на картку або готівкою у відділенні тільки у відділенні готівкою

Таким чином, переваги співпраці з мікрофінансовими компаніями очевидні:

 • Мінімум документів для оформлення. Досить паспорта та ІПН.
 • Отримання грошей на картку протягом 20 хвилин.
 • Схвалення заявки незалежно від рівня доходів і навіть з поганою КІ.
 • Послуга доступна цілодобово, без вихідних.
 • Безвідсоткова перша угода. Гроші в борг під 0% на 30 днів.

Мікрофінансові організації – це рішення багатьох побутових питань

На сайті представлений список діючих мікрофінансових організацій. Ми пропонуємо прозорі умови співпраці, зрозумілу схему виплат без прихованих платежів та додаткових комісій, низькі відсоткові ставки, безвідсотковий перший кредит на термін до 30 днів.

Отримайте гроші онлайн в кілька кроків:

 1. Визначтеся з необхідною сумою і терміном, на який берете кредит.
 2. Зареєструйтеся на сайті. Заповніть спеціальну форму, вказавши дані облікового запису: ПІБ, мобільний телефон, адреса електронної пошти. Придумайте пароль.
 3. По завершенню реєстрації, авторизуйтесь в системі й увійдіть в особистий кабінет.
 4. Заповніть онлайн-анкету.
 5. Вкажіть номер банківської карти, на яку бажаєте отримати гроші.
 6. Обробка даних займе менше 20 хвилин після відправлення заявки.
 7. На мобільний телефон та електронну пошту надійде повідомлення про схвалення позики. Кошти, що надійшли на карту, відразу доступні до використання.

Будучи клієнтом МФО, важливо своєчасно вносити платежі, тоді у Вас залишаться тільки приємні враження від співпраці.

[Center_title text = “Важливо вчасно повертати борги”]

Матеріальне благополуччя залежить від ставлення до грошей: ведіть рахунок, вмійте заощадити, плануйте витрати і розподіляйте бюджет. Грамотний підхід до управління особистими коштами – запорука матеріального достатку і стабільності. А в разі непередбачених форс-мажорних ситуацій, Ви можете розраховувати на “швидкі гроші” в МФО України.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: