Що таке проблемний кредит і як його списати?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Що таке проблемний кредит і як його списати?

Позика починає приносити неприємності тільки в той момент, коли її перестають своєчасно виплачувати. І це не дивно, адже двосторонній договір, який був укладений напередодні, порушується найпростішим способом: позичальник не повертає гроші в чітко обумовлені терміни. За умовами угоди, з цього моменту починають діяти особливі умови на проблемні кредити в Україні, які передбачають введення певної системи штрафів, а в найбільш запущених випадках – передачу справи колекторам, і навіть судові розгляди.

З метою погасити проблемний кредит в Україні, існує кілька варіантів рішення. Поговоримо про них далі.

Вирішити питання за допомогою реструктуризації

У разі, якщо у Вас є гарна кредитна історія з конкретною компанією, можна спробувати подати заявку на реструктуризацію. Для Вас це буде означати зменшення обсягу щомісячних платежів або зміну типу валюти (що відбувається набагато рідше), а для кредитора робота з проблемними кредитами у банку означатиме більшу кількість комісійних за рахунок збільшення терміну співпраці.

Необхідні дії, щоб вирішити проблемний кредит: особистий візит до відділення банку, написання заяви, надання пояснювальних документів, отримання позитивного або негативного результату.

Плюси: швидке вирішення проблеми, зменшення фінансового навантаження за місяць, можливість повертати кредит із поганою кредитною історією в гривнях, збереження позитивної кредитної репутації.

Мінуси: збільшена витратна частина через додаткові кошти для оплати комісій.

Списати борг за допомогою пролонгації

Пролонгація – це один із варіантів реструктуризації, який передбачає пом’якшення умов договору. МФО часто пропонують списати проблемний кредит онлайн. Його суть полягає в тому, що позичальникові надається трохи більше часу на повернення коштів. За цей період він може виправити свою фінансову ситуацію й виконати боргові зобов’язання у повному обсязі.

Необхідні дії, щоб вирішити питання з проблемним кредитом: зустріч зі співробітником компанії, пояснення ситуації, що склалася, складання запиту на пролонгацію.

Плюси: оперативна реакція банку, можливість отримати більше часового ресурсу на врегулювання власного бюджетного питання, що не потрапив у чорний список боржників.

Мінуси: збільшення суми витрат за рахунок додаткових комісій і нових перерахунків.

Взяти грошей у МФО й позбутися від проблемного кредиту

Рефінансування проблемних кредитів – це досить результативний спосіб, особливо якщо вдається перекрити відразу всю суму за допомогою декількох інших позик. Суть методу – дізнатися заборгованість по кредиту, а потім – запит на фінансування в інших банках або МФО з метою покрити вже існуючу заборгованість.

Необхідні дії, щоб позбутися від проблемного кредиту: звернення до декількох банків із проханням відкрити нову кредитну лінію для здійснення процесу рефінансування, укладання додаткових угод.

Плюси: за один раз можна закрити проблемний кредит у банку, по іншим позикам є час повернути гроші в строк, незіпсована репутація платника.

Мінуси: видимих ​​недоліків немає.

І в самому кінці потрібно сказати, що іноді позичальникам просто щастить. Коли кредитор забуває про його борг і тільки через 4-5 років подає в суд. За українськими законами, термін давності закінчується на 3-х роках. Після цього всі домовленості, з питання яких не було відкрито судову справу, анулюються, тобто, відбувається списання. Такі випадки є, але їх зовсім небагато, і на це точно не варто розраховувати!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: