Що таке кредит під заставу?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Що таке кредит під заставу?

Заставний кредит має на увазі видачу грошей у борг під заставу рухомого або нерухомого майна. Як застави виступає житлова або комерційна нерухомість, авто, земля, цінні папери, майнові права на бізнес, інші речі, які мають матеріальну цінність.

Така позика має ряд переваг в порівнянні з іншими видами кредитування:

 • отримання великої суми грошей – до 300 тис. грн .;
 • тривалий термін для виплати – до 20 років;
 • процентні ставки нижче, ніж при оформленні кредиту без позики;
 • немає завищених вимог до потенційного позичальника;
 • безпеку угоди. Банк гарантує повний юридичний супровід договору і дотримання законів;
 • прозорі і чесні умови. Ніяких додаткових прихованих комісій або замовчують інформації.

Коли має сенс оформити заставний банківський кредит?

Дорогі придбання. Купівля своєї квартири, дачі або машини вимагає великих фінансів, а значить доведеться не один рік відкладати частину заробітної плати, обмежуючи себе в звичних матеріальних потребах і насолодах. Походи в кіно і ресторани, відпочинок на курортах, покупка брендового одягу та нових гаджетів стануть неприпустимою розкішшю. Якщо Ви не готові до тривалих і жорстким обмеженням, то банківський кредит під заставу нерухомості допоможе реалізувати мрію.

Дороге навчання. Освіта відіграє вирішальну роль в становленні майбутньої людини. Рівень акредитації вищого навчального закладу та якість освіти визначать майбутню професію, професіоналізм і, отже, доходи.

Рік навчання в Київському університеті ім. Т. Шевченка стоїть в середньому в 1,500-2,000 USD. 5-6 років навчання для отримання ступеня бакалавра або магістра обійдеться в 7,500 – 12,000 USD. Додайте до цього витрати на підготовку до вступу у грамотних репетиторів, витрати на придбання підручників, оплату житла, якщо студент навчається не в рідному місті.

« Інвестиція в освіту - краще вкладення грошей »

Щоб отримати диплом престижного зарубіжного ВНЗ, будуть потрібні куди більш серйозні вкладення. Наприклад, навчальний рік в університеті в Польщі коштує від 2,500 USD, а в США – 10,000 – 20,000 USD.

Такі суми здаються непідйомними. Але в прагненні забезпечити гідне і заможне майбутнє своїх дітей, батьки оформляють позики на навчання. Адже інвестування в освіту – важливе і перспективне вкладення коштів. При належній старанності студента, ці заходи окупляться і незабаром принесуть бажаний результат.

Весілля. День одруження – знаменна подія в житті закоханої пари. Є прикмета: “Як відзначиш весілля, такий і буде сімейне життя”. Молоді хочуть, щоб весілля пройшло ідеально, без сучка і задирки, і залишилася казковим подією в серцях молодої сім’ї і гостей.

Купівля нарядів, оренда ресторану, святкове меню, послуги фотографа, відеооператора і ведучого, а також медовий місяць на шикарному курорті влетить в копієчку.

Щоб початок сімейного життя не було обтяжене фінансовими труднощами, обмеженнями себе в бажаному, і свято мрії вдався, молодята або їх батьки беруть гроші в борг.

Організація і розвиток бізнесу. Щоб почати власну справу “з нуля” необхідний значний стартовий капітал. Для розвитку і модернізації вже діючого бізнесу також потрібні чималі фінанси. Але перш ніж оформити грошова позика, слід прорахувати всі ризики, бути впевненим у своєму платіжному потенціалі, і в тому, що бізнес не “прогорить”.

Сумма займа

1500грн

На срок

10дней

На бізнес

Рефінансування заставних кредитів – це перекредитування, тобто отримання нової позики на більш вигідних положеннях для того, щоб повністю або частково виплатити старий.

Уважно вивчіть запропоновані умови. Враховуйте не тільки цифри по відсоткам, а й інші нюанси: вартість страхування і послуг оцінювача, необхідність зміни валюти кредитних грошей, комісію за конвертацію.

Якщо нова пропозиція вигідно і передбачає помітну різницю в процентних ставках, то такий вид кредитування доцільний. Позичальник зможе швидше і з меншими фінансовими втратами погасити поточний кредит.

Іпотека. Це окрема різновид кредитування, при якому купується в розстрочку нерухомість оформляється в контракті, як заставна власність. Будинок залишається під заставою в банку, поки боржник не внесе за нього все платежі в повному розмірі. Таким чином, фінансові втрати для банку зводяться до мінімуму, адже навіть якщо клієнт не зможе погасити заборгованість, для покриття витрат буде продана нерухомість. Натомість такої серйозної гарантії, позичальник отримує переваги у вигляді низької відсоткової ставки, можливості продовжити термін погашення боргу і знизити відсотки за позикою. Для більшості людей іпотека – єдиний спосіб придбати своє житло.

Процедура укладання договору

Для оформлення позики необхідно надати банку в заставу рухоме або нерухоме майно. Отримавши гроші, позичальник зберігає за собою права власності, але не може його продати.

Предмет застави та оціночна вартість

Як застави приймається наступна власність:

 • квартири в житловому стані;
 • приватні будинки, придатні для проживання;
 • дачні будинки;
 • земельні ділянки з можливістю будівництва будинків та інших будівель;
 • автомобілі не старше 6 років.

Як правило, розмір позики не перевищує 80% від ціни квартири або будинку і 70% від вартості автомобіля.

Чи потрібна довідка про доходи?

Багато банківські установи воліють перестрахуватися і переконатися в платоспроможності потенційного позичальника і запитують довідку, що підтверджує необхідний рівень заробітної плати. При таких умовах встановлюється мінімальна процентна ставка по позиці.

А в банках, які надають заставний кредит без підтвердження доходів, процентна ставка значно вище.

Страхування

Договором страхування банк захищає себе від ризиків, коли боржник не повертає кредитні кошти. Якщо позичальник з якихось причин не в змозі виконувати боргові зобов’язання, страхова компанія покриває заборгованість.

« Послуги страхування оплачує позичальник »

Стандартно вартість страховки розраховується наступним чином: 30% від суми позики розбиваються на рівні частини і додаються до щомісячного платежу.

Які папери потрібні для оформлення позики?

 • паспорт та ІПН;
 • довідка про доходи за останні 6 місяців (опціонально);
 • свідоцтво про право власності на нерухомість або авто;
 • висновок оцінювача;
 • інші документи на вимогу.

Підсумувавши всі розглянуте вище, можна відзначити, що отримати великі гроші в борг просто: необхідно надати власність, як гарантію виплати боргу, і стандартний пакет документів. Але не завжди закладний кредитування – це правильний вибір.

Візьміть до уваги і його негативні сторони:

 • обов’язкова страховка, яку потрібно виплачувати в добавок до щомісячних внесків;
 • немає можливості оформити відстрочку;
 • втрата закладених житла або автомобіля при невиконанні вимог.

Перш, ніж зважитися на подібні боргові зобов’язання, оцініть своє матеріальне становище, проаналізуйте пропоновані умови, прийміть до уваги всі плюси і мінуси. Оформляти таку угоду можна тільки, будучи повністю впевненим у своєму платіжному потенціалі. Ціна невиплати боргу дуже висока.

Заставний займ в ломбарді

Ломбардний бізнес з’явився ще в XV столітті. Протягом століть і до сих пір він залишається затребуваним. Клієнти цінують просте і зручне співробітництво і відсутність високих ризиків. Кількість позикових грошей не обмежена і залежить від цінності закладеної речі.

Закласти можна практично будь-яку цінну власність: дорогоцінні метали, побутову та офісну техніку, гаджети, спортивне спорядження, музичні інструменти, і т.д.

Гроші можна отримати в кілька кроків:

 1. Надайте будь-яку річ, що має матеріальну цінність.
 2. Співробітник установи проведе оцінку і визначить його вартість.
 3. Отримайте документи. Зазвичай це – заставний квиток і угоду про позику.
 4. Внесіть обумовлений платіж + відсотки, щоб отримати назад закладену річ.

Здійснення угоди займе менше півгодини: Ви отримаєте готівку відразу після оцінки застави. З документів знадобиться тільки паспорт. Ніяких перевірок кредитної історії, довідок і дзвінків від колекторів. Максимальна втрата при неповерненні позики – сам заставу.

« Позика в ломбарді, по суті - це продаж свого імщества нижче ринкової ціни з правом викупу »

Якщо Ви сумніваєтеся, що зможете погасити борг вчасно, то краще скористатися послугами мікрофінансової компанії. Багато МФО надають першу позику під 0% на термін до 90 днів. А брати кошти в ломбарді варто тільки якщо Ви повністю впевнені в тому, що погасіть заборгованість вчасно і не втратите закладену цінність.

Сучасні ломбардні установи багатопрофільні і поряд з видачею позик, реалізують найрізноманітніші речі, які не були викуплені. Доступний широкий вибір побутових приладів та електроніки: смартфони, планшети, ноутбуки, телевізори, пилососи, і т.д. Вся продавана техніка в робочому стані і коштує дешевше, ніж на торгових інтернет-майданчиках.

Магазини пропонують велику різноманітність б / у прикрас: кольє, сережки, кільця, браслети та ланцюжки. Ювелірні вироби доступні за низькими, в порівнянні з ринковими, цінами.

Крім звичних в побуті речей, в такому місці можна знайти по-справжньому безцінні і унікальні товари: рідкісні книги, антикварні меблі, старовинні годинники і монети, картини та ікони.

Колекціонери і цінителі оригінальних речей – постійні клієнти таких магазинів.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: