Що таке реструктуризація боргу по кредиту?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Що таке реструктуризація боргу по кредиту?

Під час оформлення угоди про співпрацю, будь-яка кредитна організація підписує з позичальником відповідний документ. Це звичайний договір про партнерство, де прописані всі умови взаємодії: хто, кому, скільки і під який відсоток дає гроші. Однак, іноді трапляються ситуації в житті клієнтів, коли схеми, описані в договорі, стає неможливим дотримуватися в реальності. Простіше кажучи, людина не може виплачувати заявлені цифри боргових зобов’язань у тому порядку, як це було обумовлено в документі. Як результат, може з’явитися велика заборгованість.

Як пропонують вирішити проблему банківські установи? Якщо період прострочення перетнув кордон у шість місяців, клієнт може запросити рефінансування кредиту. Це перегляд умов кредитування в рамках принципів і періодики виплати коштів. У випадках, коли позичальник не відрізняється високим ступенем відповідальності, реструктуризація кредитної заборгованості може стати ініціативою самого банку. У будь-якому варіанті, це питання завжди вирішується в індивідуальному порядку, з розробкою ексклюзивної системи виплат із урахуванням поточних можливостей позичальника.

У яких випадках необхідна реструктуризація кредиту?

Реструктуризація заборгованості за кредитом перед банками необхідна в тих випадках, коли подальші виплати взятих на себе боргових зобов’язань не є можливими. Для цього може існувати ряд причин:

  • Змінилося Ваше фінансове становище;
  • Змінилася ситуація із заробітною платою на роботі;
  • Знадобилися великі кошти на інші, не менш важливі, потреби;
  • Змінилася економічна ситуація в країні, що безпосередньо вплинуло на курс валют й інші фінансові показники.

У всіх цих ситуаціях необхідно самостійно звернутися до банківського відділення і відправити запит на вирішення проблеми. Якщо ж час буде сильно затримано, то Ви можете потрапити одразу в список злісних неплатників, а воно Вам потрібно?

Умови реструктуризації боргу від банків України

Реструктуризація кредиту в Україні передбачає відправку запиту у письмовому вигляді. На папері необхідно викласти перелік причин, за якими склалася неприємна ситуація, а також попросити про допомогу у вирішенні проблеми. За підсумками розгляду Вашої справи, Ви можете розраховувати на:

  1. Пролонгація кредиту і терміни дії договору;
  2. Зменшення відсоткової ставки;
  3. Отримання кредитних канікул;
  4. Надання нової позики для перекриття попередньої заборгованості;
  5. У вкрай рідкісних випадках – списання боргу.

Будь-яке з цих рішень буде коштувати певного часу і, як наслідок, нового пакету документів. Будьте готові до того, що реструктуризація кредитів інших банків потребує від Вас чималої кількості додаткових коштів і зусиль.

Умови реструктуризації кредитів в МФО

Але є і більш простий спосіб реалізувати програму рефінансування і взяти кредит для погашення кредиту в іншому банку: за допомогою звернення до МФО. Мікрофінансові організації надають позики до 15-20 000 гривень на терміни до 2-3 місяців. Цієї суми і часу буде цілком достатньо, щоб вирішити тимчасові фінансові труднощі в іншій установі.

Великим бонусом у співпраці з МФО є те, що тут не потрібно пред’являти довідки з роботи або про склад сім’ї, доводити свою платоспроможність і благонадійність. У цих компаніях відсоток відмов зводиться до нуля, а послуга реструктуризації боргів дуже затребувана серед студентів і пенсіонерів.

Підведемо підсумки

Роблячи висновки з усього вищеописаного, можна сміливо стверджувати, найбільш комфортно відбувається реструктуризація боргу по кредиту у партнерстві з МФО: це набагато швидше і простіше. А щоб знайти надійного партнера, досить зайти на сайт sravnizajm.com.ua і отримати систематизовану інформацію про кожну кредитну компанію. Там же Ви знайдете відгуки, спеціальні пропозиції, акції та багато корисної інформації у блозі.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: