Що таке цільовий кредит? Види кредитів по цільовому призначенню
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Що таке цільовий кредит? Види кредитів по цільовому призначенню

Споживчі позики, в тій чи іншій своїй формі, існують уже багато століть поспіль. Так, наприклад, у період розшарування первісного суспільства на бідних і багатих, питання позичання коштів було більш, ніж актуальним. Різниця лише в тому, що в ті часи недбайливих позичальників, у разі затримки виплати позичених коштів, могли посадити за ґрати, відправити в рабство або навіть повісити на центральній площі міста. Трошки неприємно, чи не так?

 

« Цільова позика - це кошти на конкретні потреби »

На щастя, сучасний процес кредитування набагато більш гуманний, він забезпечує максимально демократичний підхід навіть по відношенню до самих злісних неплатників.

Споживчий кредит – тобто той, який може взяти будь-який власник паспорта України, є однією з найбільш затребуваних послуг у банківських організаціях нашої країни. Його головна характеристика – проста процедуру оформлення і потужна допоміжно-фінансова функція.

« Брати цільові кошти завжди вигідніше нецільових! »

Фінансова допомога на споживчі потреби буває двох видів – цільові кредити і нецільові. Як ми можемо зрозуміти з назви, перші призначені задовольняти певну потреба позичальника, в той час, як другий розрахований для різних цілей у рамках різних щоденних потреб людини.

____________________________________________________________________

До речі, за оцінками незалежних експертів, за 2017 рік кількість споживчих кредитів зросла на 40% – це майже на половину, Карл! А для 2018 року цими ж експертами спрогнозована ще більш висока динаміка зростання. Ну подивимося.

____________________________________________________________________

Чим відрізняється цільовий кредит від нецільового?

Спочатку треба сказати, що запит, в якому вказується цільове призначення кредиту, викликає набагато більшу налаштованість банку по відношенню до позичальника, і ось чому:

 • На відміну від нецільового, взяти цільовий кредит готівкою практично неможливо, часто він видається перерахуванням конкретної суми на рахунок компанії, яка продає позичальникові послугу або товар.
 • Товар, під який береться сума, часто стає заставним майном для банку, і в разі невиплати запозичених коштів, може бути конфіскований за рішенням суду.
 • У випадку з цільовими коштами існує набагато вища ймовірність отримати підтвердження на видачу великої суми коштів одночасно. Із нецільовими заборгованостями в цьому питанні іноді виникають деякі складнощі.
 • Дуже часто банки-кредитори значно знижують ставку при видачі цільових сум, у той час, як на нецільові завжди залишається офіційна ставка банку.
 • Оформлення допомоги на конкретні завдання зажадає від позичальника надання великої кількості документів, у тому числі й тих, які підтверджують цільове призначення запитаних коштів.
 • Цільові фінанси – це завжди набагато більш тривалі терміни + оформлення страхування, якщо порівнювати з умовами видачі коштів у розрізі нецільових споживчих засобів.

____________________________________________________________________

До речі! У багатьох країнах Європи перевірка потенційного позичальника відбувається не через правоохоронні органи, як це роблять у нас, а шляхом пошуку інформації про нього в Інтернеті – перш за все, у професійних соціальних мережах (наприклад, LinkedIn). Так, банк може отримати максимально достовірну інформацію про коло спілкування і зв’язках людини.

____________________________________________________________________

Форми кредиту залежно від цільових потреб позичальника

Банки надають цільові кошти на будь-який товар або послугу. Серед основних категорій виділяють цільової споживчий кредит:

 1. На автомобіль;
 2. На житло або комерційну нерухомість;
 3. Земельна ділянка;
 4. навчання;
 5. Спеціальну техніку;
 6. Морські плавзасоби;
 7. лікування;
 8. На ремонт квартири або на будівництво будинку;
 9. Туристичну путівку.

 “Не можна взяти кредит цільового призначення на покупку трактора, а купити BMW.”

____________________________________________________________________

У разі, якщо кошти, видані під конкретні потреби, використовуються позичальником не за призначенням (а він кожен період часу надає звіти), банк має право виставити великі штрафи і передчасно зажадати виплату цілком. Загалом, краще так не робити!

Види цільових кредитів за цільовим призначенням та строками надання

Залежно від того, на що позичальникові потрібні кошти, це бувають:

 • Автокредит. Останні кілька десятків років вони б’ють усі рекорди, і не тільки в нашій країні. За останній рік приріст по автокредитуванню в Україні склав 36%. Банки все також продовжують позичати в середньому на 7 років та за ставкою від 10% до 25%. Автомобіль, придбаний таким чином, вважається власністю позичальника тільки після здійснення останньої виплати, а кожен її етап ретельно контролюється банком-кредитором.
 • Цільовий іпотечний кредит на квартиру. Теж дуже затребувана річ у нашій країні. Цільовий кредит під заставу нерухомості видається на покупку нерухомості, яка автоматично стає заставним майном банку. У даному випадку, кошти переводяться безпосередньо на рахунок компанії-забудовника, а позичальник одразу ж заселяється в квартиру. Ну і поступово платить, звичайно!
 • На навчання. Багато сучасних випускників шкіл і середніх навчальних закладів розуміють цінність отримання освіти в хороших вищих навчальних закладах нашої країни або навіть за кордоном. Тут їм на допомогу приходить матеріальна підтримка на освіту. Так само, як і з іпотекою, кошти переводяться прямо на рахунок ВНЗ, а студент під час свого навчання поступово повертає допомогу.
 • Невеликі цільові позики. Ця класифікація кредитів за цільовим призначенням стосується дрібних побутових потреб: засоби для лікування, юридичних або адвокатських послуг, для покупки туристичних путівок, на весілля та інше.

____________________________________________________________________

До речі! На відміну від умов автокредитування в нашій країні, багато банків Європи надають позичальникам кошти на покупку автомобіля за ставкою всього в 2,5-5,5%. Остаточне рішення за розміром цієї цифри приймається на основі інформації про статус людини, країні його проживання і рівня його доходу.

____________________________________________________________________

Отже, підсумуємо – плюси і мінуси цільових кредитів

ПЛЮСИ

 1. Можливість отримати позитивне рішення банку на велику суму грошей;
 2. Максимально тривалі терміни кредитування;
 3. Гнучка система виплат, узгоджена з банком;
 4. Помірні кредитні ставки.

МІНУСИ

 1. Надані кошти не можуть бути витрачені ні на що інше, крім цільового товару або послуги. Мінус, звичайно, може, зовсім і не мінус!
 2. Необхідність надавати банку-кредитору звітні документи з кожного етапу проплат.
 3. Трохи більш складна і тривала процедура оформлення.
 4. Необхідність додаткової страховки.

 

« Різні типи кредитів влучні для різних ситуацій. »

Яку матеріальну допомогу просити, цільову або нецільову, стає зрозуміло, коли вбачається мета кредиту. Якщо Ви наважуєтеся на велику покупку для сім’ї або самого себе, то цільовий кредит стане оптимальним рішенням ,особливо якщо врахувати, що знижені ставки з платежів допоможуть заощадити бюджет.

Що ж стосується невеликих покупок, то тут навіть думати не варто – мікропозика на короткий термін вирішить Вашу поточну проблему й швидко відновить фінансовий баланс. Sravnizajm.com.ua – швидко порівнюйте кредитні пропозиції і вибирайте найкращі з них!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: