Що вигідніше: кредитна картка або кредит готівкою?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Що вигідніше: кредитна картка або кредит готівкою?

Коли вигідніше взяти кредит онлайн на картку, а коли – на картку? Як користуватися кредиткою і не платити? Що таке кобрендинг? Порівнюємо фінансові продукти і ділимося Лайфхаками.

Мода на пластик в Україні повертається з новими бонусами для користувачів. Близько 20 банків країни готові схвалити борговий ліміт буквально кожному, хто попросить. Альфа-Банк, ПриватБанк, ПУМБ, УкрСиббанк … А в жовтні 2017 року список поповнив новий гравець Monobank, зароджений колишніми приватбанковцями, почав роздавати credit card із котиками. І все ж, що краще – кредит онлайн на картку або готівкою?

Ситуація на ринку

Свіжі дані з Росії: в січні цього року було видано понад півмільйона кредиток – це в 1,7 рази більше, ніж за аналогічну кількість днів у 2017 році. Таку тенденцію експерти пояснюють пом’якшенням вимог традиційних фінансових установ до потенційних позичальників. Іншими словами, сьогодні вони дозволяють брати фіндопомогу навіть не дуже надійним клієнтам.

Орієнтуючись на сусідів, можна стверджувати, що питання: вигідніше кредит готівкою або кредитна карта скоро стане актуальним і в Україні.

Онлайн-позики стали частіше перераховувати на картку

Щоб отримати вигідну позику через Інтернет, потрібен банківський акаунт. Як показують нещодавні дослідження, найчастіше користувачі просять МФО перерахувати кошти на дебетовий рахунок (без ліміту, можна знімати безвідсотково). Однак частка кредиток поступово збільшується. Так, якщо у минулому році 71% всіх угод з мікрокредитування отримували на дебетові карт-рахунки, а на кредитні – 29%, то на початок 2018 року це співвідношення склало 66% і 34% відповідно.

Порівнюємо пластик та Інтернет послуги

Критерії оцінки Онлайн-послуга Картка
Мета Одноразова або кілька великих покупок / оплат у період до 30 днів Багаторазове користування для безготівкового розрахунку протягом 1-5 років із можливістю перевипуску
Розмір суми 50-10 000 грн 500-200 000 грн
Відсоткоав ставка ~ 0% (для нових клієнтів) -2% в день (залежить від умов компанії і цифри) За 1 місяць:

~3,2%*-4,1%

*У Монобанка

Період погашення заборгованості 1-65* днів

*У Море Грошей

55-62 дні без плати за відсотки
Рівень складності отримання кредиту Легко

(1-е звернення – 1000-5000 грн)

Середній рівень

(залежить від правил установи й документів)

Час оформлення 15-30 хвилин Від 30 хвилин
Як отримати Онлайн або у відділенні  Онлайн або у відділенні (можна замовити доставку кур’єром)
Додаткові переваги
 • простота отримання
 • кешбек
 • кобрендінг
 • відсоток на залишок
 • мобільний банк

Що кредитка або кеш – висновки:

 • Якщо ви хочете зробити один або кілька платежів за стислі терміни (як правило, протягом 7-30 днів), обирайте взяти онлайн кредит на картку. Це особливо доцільно для нових клієнтів МФО, оскільки допомогу можуть надати під 0%. А також для тих, кому потрібна готівка зі зняттям без комісії.
 • Якщо необхідна певна цифра “про всяк випадок” для безготівкового розрахунку (наприклад, оплачувати товари в супермаркеті) – картковий рахунок. Витрачати ліміт на ньому можна необмежену кількість разів: користуєтеся – поповнюєте – продовжуєте користуватися (і так протягом 1-5 років).
 • Річний розмір відсоткової ставки – аргумент на користь вибору карткового рахунку для довготривалого користування (як мінімум, один рік). Мікрокредитування має на увазі видачу коштів під 0% зазвичай на термін до 30 днів. Оформлити онлайн позику у МФО на 6-12 місяців дуже затратно (вам доведеться заплатити до 730% річних, що більш ніж у 10 разів вище, ніж відсотки по пластику).
 • Чим більші обсяги запиту, тим складніше його отримати – це правило діє і для онлайн-позик, і для банківських продуктів. Але МФО все ж відносяться до клієнтів більш лояльно, вимагаючи лише паспорт та ІПН. Їх опоненти можуть додатково попросити довідку про доходи. Але все залежить від правил конкретної організації. Наприклад, деякі з них відкривають лінію допомоги лише тим, хто отримує заробітну плату в їх установі.
 • Якщо потрібні фінанси в розмірі понад 10000, розумніше розглядати пластик. МФО зазвичай видають 1000-5000 гривень – це так звані “кошти до зарплатні”.
 • За швидкістю отримання однозначно виграє віртуальний формат видачі фінансів. Навіть якщо ви подали заявку на картку через Інтернет, вам доведеться під’їхати за пластиком у відділення або чекати, поки його привезе кур’єр.
 • Якщо вам важливий імідж і додаткові бонуси, вибираєте що вигідніше кредитна карта або кредит готівкою? Віддайте перевагу карт-рахунку. І не найзвичайнішому. Порівняння кредитних карток, наприклад, іменної Універсальної Gold від ПриватБанку з функцією персонального банкіра, безконтактною оплатою, знижкою 30% в елітних магазинах і безоплатним користуванням особистого осередку або більш сучасною і навороченою від Монобанк із кешбеком 20%, мобільним банкінгом і безкоштовною оплатою онлайн-ігор ( якщо використовуєте власні фінанси) не спрощує вибір.

За мінус на картці можна не платити

Оплата за використання береться за тим обсягом, який ви використовували у поточному місяці. Якщо ліміт повернутий у повному обсязі до дати розрахунку, відсоткове нарахування не проводиться.

У кожної credit card є пільговий період. Зазвичай він становить 55 днів. Що це означає? Ви можете користуватися її вмістом весь цей час, не переплачуючи. Важливо здійснювати безготівковий розрахунок (щоб не платити комісію за зняття у банкоматі) і погасити боргові зобов’язання до закінчення пільгових днів (наприклад, якщо у вас є 55 днів, на 54 день увесь обсяг повинен бути повністю повернений). Відтворювати таку операцію можна нескінченну кількість разів.

Що таке “програма лояльності”?

Сьогодні кредитка – не просто розвага. Це ще й цілий набір цікавих і економних бонусів, доступних тільки власнику. Серед усіх програм варто виділити кобрендинг і кешбек.

Кобрендінг – нарахування балів за оплату послуг партнерів банку.

Кешбек – повернення % від покупок (кешбек у монобанк, наприклад, становить 20%). Тому краще за все великі цифри тримати на дебетовому рахунку, а кредитний використовувати для щоденних витрат.

Обирайте свій інструмент фінансування на нашій сторінці з перерахуванням переваг банківських продуктів і зручним фільтром пошуку.

І пам’ятайте: ідеальні стосунки з фінугодою – це своєчасне повернення коштів і розумне користування всіма її привілеями.

А що обираєте ви: кредит готівкою або на картку?

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: