Навіщо потрібна кредитна історія?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Навіщо потрібна кредитна історія?

Кредитна історія – це фінансова біографія позичальника, яка містить інформацію про фінансові операції, раніше виконаних клієнтом, а також про дисципліну їх закриття. Такі дані з’являються в момент оформлення початкового позики і формуються при користуванні кредитними продуктами. Для створення позитивної статистики варто виплати вносити чітко і за термінами, інакше прострочення тільки очорнити Вашу репутацію.

Фінансовий «паспорт» містить наступні дані:

 1. Номер паспорта, ідентифікаційний номер.
 2. Назва структури, де оформлялася займ.
 3. Позичати сума, процентна ставка та дата укладення договору.
 4. Динаміка погашення боргу – вчасно або з затримками.
 5. Відмітки про те, чи були Ви з позичальником або поручителем, при оформленні кредиту іншою людиною.

« Кредитна історія - це ваше обличчя в очах банку »

Кожному члену суспільства, який піклується про свій добробут, корисно періодично перевіряти свою кредитну історію. Це можливість для Вас відстежити такі показники:

 • Кредитний рейтинг – це міра Вашої кредитоспроможності, яка розраховується на підставі поточної і попередньої грошової активності.
 • Перелік тих, хто цікавився Вашої КІ. Це допоможе вберегти Вас від шахраїв.
 • Відомості про кредити, виданих на Ваше ім’я.
 • Поточна сума позики.

А, далі розглянемо способи, як це зробити.

Як самостійно дізнатися свою кредитну історію?

В УБКІ (Українське бюро кредитних історій) зберігаються відомості про кредити і динаміці їх погашення. Як зазначено в п. 3 ст. 13 Закону «Про організацію формування та обігу кредитних історій» кожен громадянин України має можливість бути обізнаним про свою фінансову ситуацію. Первинне звернення безкоштовно, а наступні передбачає вартість в 50 грн. Кредитну історію можна перевірити онлайн, зайшовши на сайт ubki.ua:

 1. По-перше, на сторінці пройти реєстрацію: вказати номер телефону, дату народження і для закінчення процедури ввести код з смс, яка прийде на телефон.
 2. По-друге, відсканувати паспорт, ідентифікаційний код і прикріпити до заяви на отримання звіту.
 3. По-третє, відправити необхідні документи за вказаною на сайті електронною адресою і чекати приходу звіту на пошту протягом двох днів.

« Бюро кредитних історій - добровільна організація, яка збирає інформацію про борги »

Існують ще варіанти, де можна дізнатися свою історію кредитування:

 • Через Приват24. Спочатку зайти в розділ «Мої рахунки» і далі перейти у вкладку «Кредитний рейтинг». Вартість такої операції 50грн. ПриватБанк безпосередньо співпрацює з УБКІ.
 • За допомогою інших спеціалізованих веб-сайтів, які володіють інформацією про позичальників кредитної установи. Надійність цих джерел викликає сумніву, і є ризик зіткнутися з шахраями. Перед тим як скористатися послугами цих інформаційних сервісів, варто добре обміркувати рішення.

Як бачите, ресурси є різні, вибір відповідного варіанту – тільки за Вами.

Як можна оформити позику з низьким кредитним рейтингом?

Фінансові організації укладають договір про співпрацю з УБКІ, щоб мати доступ до клієнтської бази даних і дізнатися потрібні факти про кредитну історію своїх клієнтів. І, відштовхуючись від отриманих відомостей, приймають рішення про видачу позичок. Якщо Ваші дії призвели до низького рейтингу, то далеко не кожен сервіс піде на зустріч при виділенні коштів.

У наш час ринок фінансування надає багато варіантів кредитування: на освіту, лікування, відпочинок, розвитку бізнесу і т. Д. Розглянемо кілька їх типів і ймовірність отримання в контексті зіпсованої кредитної репутації:

1. Споживчий кредит у банку. Найчастіше він береться для покупки, як товарів тривалого користування, так і на щоденні витрати. Спочатку проводиться скоринг-аналіз. Після цього банківський співробітник розмовляє з клієнтом. На підставі отриманого матеріалу приймається рішення про надання або відмову у фінансуванні. Береться інформація в комплексі, а не тільки сукупність фактів про грошову дисципліни.
2. Іпотека. Цей вид кредитування береться для придбання нерухомості. Чи потрібна для оформлення іпотеки кредитна історія? У конкретному випадку вона має значення. Але, крім досьє позичальника, в банківському відділенні Вас попросять ще надати ряд відомостей:

« З низьким кредитним рейтингом кредитують МФО »

 • Документи: паспортні дані, код платника податків.
 • Довідка про доходи за останні шість місяців.
 • Відомості про місце роботи.
 • Сімейний стан, кількість дітей.
 • Наявність майна.
 • Вік.

Депозит, готовність внести перший внесок і наявність поручителя набагато збільшують шанси на отримання іпотеки.

3. Автокредит. Цей тип позики займає одне з лідируючих місць по запитах в кредитують компаніях. Банківські установи часто не схвалюють позику на авто при невисокому рейтингу. Їм простіше відмовити недисципліновані позичальникові, ніж знайти ненадійного клієнта.
Процес видачі коштів індивідуальний. Бувають випадки, коли банк видає кошти при наявності неідеальної фінансової статистики, але при цьому надається сума може бути набагато менше запитуваної, з вищою відсотковою ставкою або оформляється на більш тривалий термін.

Сумма займа

1500грн

На срок

10дней

Мікрокредит

Як Ви могли помітити, одна з найчастіших причин відмов у наданні кредитування – це заплямоване фінансове резюме. Однак, вихід є: надати банку додаткові документи про свою платоспроможність, або звернутися за необхідною допомогою в іншу службу. Наприклад, мікрофінансові організації надають позики практично всім, хто до них звернувся. Для оформлення кредиту з наявністю поганою кредитною історії, Вам потрібно надати МФО тільки паспорт і код платника податків. Для отримання необхідної матеріальної підтримки не обов’язково псувати собі нерви і втрачати масу цінного часу.

У Вас може виникнути питання, а що буде в тому випадку, якщо такий історії немає в принципі? Таке теж трапляється. Це явище називається – нульова КІ. Кредитують сервіси з легкістю надають послуги таким клієнтам.

Як поліпшити фінансову репутацію?

Грошова історія важлива в сучасному світі, і її якість впливає на рішення багатьох питань, так як нею цікавляться не тільки банки і МФО, а ще й інші організації: страхові компанії, потенційні роботодавці і сервіси каршерінга. Розглянемо способи, які допоможуть поліпшити статистику кредитування:

 • Закриття поточних боргових зобов’язань, якщо вони присутні – перше, що варто зробити.
 • Використання кредитної картки. Активне користування пластиком дасть шанс збільшити доступний ліміт і змінити КІ в кращу сторону.
 • Відкриття депозитного вкладу – хороший метод збільшити довіру комерційних служб до себе.
 • Багаторазове оформлення мікропозик і своєчасне їх погашення. Багато МФО дають перший позику під 0%, що дозволяє підняти свій рейтинг без втрати коштів.

Інформація в УБКІ оновлюється кожні десять років. Якщо у вас немає можливості чекати стільки часу, то варто зайнятися активним поліпшенням своєї репутації вже зараз.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: