Геть бюрократію – даєш позики й кредити без довідок!
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Геть бюрократію – даєш позики й кредити без довідок!

Пам’ятаєте, як десь у 2008 року в банківській сфері стався серйозний переворот у сфері умов видачі кредитів? Це було справжнє свято для потенційних позичальників – багато банків відмовилися від вимоги довідок про доходи і почали масово видавати кредити при наявності хоча б одного із засвідчуючих документів – паспорта або ІПН-коду. Кредити «продавалися» як яблука на ринку, але й заборгованості з них росли не по днях, а по годинах …

Власне, це свято триває й донині, тільки схема видачі таких кредитів трохи покращилася й систематизувалася. І до того ж, «на світло» з’явилися МФО (мікрофінансові організації), яким для видачі онлайн кредиту взагалі не потрібні ніякі докази про стабільність і походження доходу клієнтів.

« Отримати гроші без документів - це не мрія »

Так що ж ми маємо на сьогоднішній день? Загалом, кредит без довідки про доходи можна отримати з трьох ключових джерел:

  1. Деякі державні та приватні банки;
  2. Мікрофінансові організації;
  3. Великі інтернет-магазини.

А тепер давайте розберемо кожен із них по черзі – чи все це насправді?

Сумма займа

1500грн

На срок

10дней

Отримати кредит без довідок

Банк – кредити без довідки про доходи

Швидше за все, Ви дуже часто бачите рекламу, в якій багато банків голосно заявляють про те, що вони видають кредити без підтвердження платоспроможності клієнта. Звучить гарно й навіть створює якийсь ажіотаж серед потенційних позичальників. Але чи це насправді так?

Якби ми з Вами не звертали увагу на контекст, то відповідь була б однозначною – звичайно, видають. А якщо задати декілька уточнюючих питань, то картинка різко зміниться, і далеко не в найкращу сторону. Ось запис телефонної розмови з менеджером гарячої лінії одного з найбільш відомих банків в Україні:

____________________________________________________________________

Ми: Чи може новий клієнт отримати у банку кредити без надання довідки про доходи?

Менеджер: Навряд чи. Швидше за все, такий кредит буде виданий вже існуючому клієнту, інформація про стабільність доходів якого вже є у банку.

Ми: Що повинен мати клієнт, щоб отримати кредит без довідки про доходи?

Менеджер: Він повинен мати картку з певним лімітом або відкритий у нашому банку депозит. Також враховується наявність прострочень з уже взятих кредитах.

Ми: А яка приблизно ставка на рік для кредиту без довідки про доходи?

Менеджер: Цифра може трохи змінюватися залежно від ситуації, а взагалі, в середньому вона становить близько 36% на рік. (Наше примітка – це 360 грн. За кожні 1000 грн.!)

____________________________________________________________________

Тож, робимо висновки:

  • Плюси банку – надійність, наявність стаціонарного офісу, куди можна прийти і «поговорити».
  • Мінуси банку – фактично, новий клієнт НЕ може отримати кредит без довідки про доходи.

Так що банк відразу відпадає. Підемо шукати більш підходящий варіант.

МФО – кредити без довідки про доходи

На наш погляд, МФО – це найоптимальніший варіант для оформлення кредиту, якщо Ви не дуже хочете «заморочуватися» довідками про доходи. Та й життєві ситуації теж бувають різні – Ви тимчасово отримуєте сіру зарплатню, перебуваєте у пошуку роботи або просто не хочете «світити» місцем офіційного працевлаштування …

На тему кредиту без довідки про доходи ми поговорили з менеджером одного з МФО. І ось що ми почули по телефону.

____________________________________________________________________

Ми: Чи може новий клієнт взяти у Вашій МФО кредит без довідки про доходи? Які документи при цьому необхідно пред’явити?

Менеджер: В нашій МФО будь-який клієнт може взяти кредит без надання довідки про доходи. Для оформлення необхідно надати паспорт або ІПН.

Ми: Як довго оформлюється кредит і чи є обмеження по сумі кредиту?

Менеджер: У середньому, кредит оформлюється близько 30 хвилин. А щодо суми, кожен раз може бути прийняте різне рішення. У перший раз це, швидше за все, буде сума до 5000 грн.

« У МФО відмовилися від бюрократії »

Ми: Чи можна якось зменшити ставку кредитування?

Менеджер: Так, після того, як Ви станете постійним клієнтом нашої компанії і будете виконувати всі зобов’язання по кредитах, ми можемо переглянути розміри ставки для Ваших подальших позик.

____________________________________________________________________

Тож, робимо висновки:

  • Плюси МФО – швидкість оформлення кредиту, можливість отримати кошти за допомогою онлайн заявки, відсутність вимоги надати довідку про доходи, у багатьох випадках – безвідсоткова перша позика, отримання коштів одразу на будь-яку картку українського банку.
  • Мінуси МФО – більші ризики потрапити на нелегальну компанію, перший кредит може бути обмежений за сумою коштів.

Цей варіант дійсно хороший. Прямо зараз вирушайте на сайт sravnizajm.com.ua – там Ви знайдете вичерпну інформацію про всі найнадійніші МФО в Україні.

Великі онлайн-магазини – кредит без довідки про доходи

Ви, напевно, і самі не раз помічали, що в деяких інтернет магазинах поряд з ціною знаходиться кнопка «Взяти в кредит» або якесь інше позначення, близьке до нього за змістом. Саме так Вам пропонують вирішити проблему, якщо бажання придбати товар є, а коштів на дорогу покупку поки немає. І це дійсно непоганий варіант.

Ми подзвонили в один з таких інтернет магазинів і теж поставили кілька запитань про умови їх кредитування.

____________________________________________________________________

Ми: Чи можна у Вас взяти в кредит суму, що перевищує вартість передбачуваної покупки?

Менеджер: Ні, цифра кредиту повинна повністю відповідати ціні обраного товару.

Ми: Як швидко оформлюється кредит й які документи для цього потрібні?

Менеджер: Розгляд заявки на кредит відбувається протягом одного робочого дня, іноді швидше. Для оформлення кредиту необхідно заповнити анкету та надати інформацію про номер та серію паспорта + ІПН.

Ми: Чи потрібна довідка про доходи і початковий внесок?

Менеджер: Зазвичай ніякої довідки про доходи ми не вимагаємо. Однак, наш банк-партнер завжди за собою залишає право запросити додаткові документи – це відбувається досить рідко.

____________________________________________________________________

Тож, робимо висновки:

  • Плюси кредиту в інтернет магазині – швидкий розгляд заявки, дистанційне оформлення кредиту, відсутність вимоги довідки про доходи, кредитування на повну суму покупки, якою б великою вона не була.
  • Мінуси кредиту в онлайн магазині – цільове кредитування, яка передбачає обмеження суми за вартістю покупки, ймовірність запиту додаткових документів.

Все б добре, але тільки занадто вузька цільова спрямованість кредиту. Хоча, якщо кредит Вам потрібен саме для покупки холодильника, то чому б і ні.

Так куди ж йти за кредитом без довідки про доходи?

Кредит – така штука, яка може знадобиться в найнесподіваніший момент. І в цій ситуації може не виявитися «під рукою» того самого банку, де, можливо, у Вас колись був відкритий депозит. Та й зовсім не про холодильник може йти мова …

Тоді, звісно ж, напрошується правильне рішення – це швидкий і простий кредит у МФО. Тут у Вас точно не зажадають ніяких довідок про доходи, а суму перерахують прямо на Вашу банківську картку.

Залишається лише одне питання – яку МФО найкраще вибрати для співпраці? Уважно вивчайте інформацію на sravnizajm.com.ua, вибирайте найцікавіші акційні пропозиції й ставайте власником самого вигідного кредиту!

Залиште свій відгук 1 Відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: