Що таке фінансова піраміда й як вона працює?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Що таке фінансова піраміда й як вона працює?

Уже доволі набридли «крилаті» фрази соціальних мереж та інших зазиваючих сайтів Інтернету: «Отримайте пасивний дохід від 10 000 грн. на місяць! »,« Ставте плюс у коментарях, і я розповім як заробляти від 5000 грн. на тиждень!», «Шукаю партнерів по бізнесу – зайнятість 2-3 години на день! ». Це стандартна схема роботи фінансової піраміди, яким не стільки важливо продати продукт, скільки зібрати велику кількість «бізнесменів». Чим більше ентузіастів збереться в команді, тим краще для лідера.

« Поки живуть на світі дурні, нам їм брехати буде вигідно... »

І якщо в нашому прикладі мова йде про невеликі мережеві компанії, які торгують косметикою, хімією або чудо-пилососами, то на світовому рівні існують десятки дійсно масштабних компаній-пірамід. Зовні вони схожі на Оріфлейм-Ейвон-Джерела, але фактично не пропонують конкретного продукту для просування. Мета – зібрати у проекті «інвесторів», а ставки обчислюються в тисячах євро! Це був тизер, а тепер поговоримо докладніше.

Як розпізнати фінансову піраміду? Основні ознаки

Це особлива структура побудови бізнес-взаємодії: у проект активно залучаються люди з грошима, вибудовується не торговельна, а реферальна мережа.

Спочатку це виглядає дійсно круто, учасники вважають своїм обов’язком поділитися прекрасною новиною про новий прибутковому проект із знайомими й рідними, як влаштована фінансова піраміда. «Бізнесмен» радісно хвалиться звітами грошових надходжень на банківську картку, звідки принадно посміхаються «нулики» сум в євро. Демонстраційного ефекту і домагаються засновники компанії – те, що відбувається здається простим, а головне – мега прибутковим.

Принцип роботи фінансової піраміди

Тепер поговоримо за яким принципом працює фінансова піраміда. Учасник, який привів нових «інвесторів», отримує цінну винагороду – грошовий бонус. Якийсь нетривалий перший час бонус справно «капає» на банківську картку «успішним» учасникам проекту. Круто?

Принцип роботи фінансової піраміди побудований на поступовому нарощуванні масштабів, а учасники проекту щиро вірять, що вони інвестували гроші у престижний бізнес. Коли кількість зібраних коштів доходить до бажаної засновником позначки, проект миттєво припиняє діяльність. В один момент зникають і гроші, і інвестори, і засновники, і красиві перспективи майбутнього …

Закон України про фінансові піраміди

Після того, як добре відомий із радянських часів пан Мавроді зайшов на друге коло рекламної кампанії «МММ-2011», уряд України нарешті вирішило закінчити з аферами в країні.

У 2012 році було винесено на голосування й затверджений спеціальний закон, що забороняє створення будь-яких дивних організацій зі збору коштів із населення. За подібні дії передбачена кримінальна відповідальність до восьми років з тотальною конфіскацією майна. Але навіть настільки жорсткі заходи зупиняють не всіх…

Як відрізнити фінансову піраміду від мережевого маркетингу?

Говорячи коротко, розпізнати фінансову піраміду можна при «знайомстві» з дефіциту інформації і якихось конкретних даних. Все – про «квіточки» та про «пташок». Більш детально, до ознак фінансової піраміди відносяться:

 1. Відсутність оригіналів статутних документів, ліцензій та іншої установчої документації. Юридична інформація покрита мороком, а імена засновників Ви дізнаєтеся просто з розмови з «наставником». Банківські рахунки, традиційно, в офшорі, але подається це під соусом «надійний європейський банк на Кіпрі».
 2. Відсутність продукту бізнесу. Оріфлейм продає косметику, Джерело – набір засобів по догляду за тілом, у випадку з пірамідами, головною метою вважається «залучення» людей, які, власне, і будуть створювати ефект розростання вшир афери.
 3. Завдання «інвестора» – навести велику кількість людей у проект. Принцип дії фінансової піраміди – чим більше людей, тим краще для проекту. Прибуток (бонуси) нараховуються учасникам за кількість нових партнерів.
 4. Обов’язковий вступний внесок. Членство в «закритому клубі» обходиться недешево. Часто стартова сума досягає декількох тисяч євро.
 5. Обіцянка приголомшливого зростання прибутку в найкоротші терміни. Вам дадуть 100% гарантію, що це станеться прямо завтра. Максимум, післязавтра Ви «відіб’єте» вкладені кошти. А далі – чистий прибуток!
 6. «Космічні» схеми запропонованого бізнесу. Вам розкажуть про особливі унікальні схеми, жоден бізнес у світі з ними не працював, але це дуже вигідно. Успіх просто гарантований.
 7. Договір про нерозголошення інформації. На початку «кар’єри», Вам запропонують підписати договір, який зобов’язує мовчати про події всередині компанії. Стандартні терміни дії угоди складають близько 10-ти років.
 8. Відсутність можливості «вийти» зі справи й забрати гроші. Коли Ви прийдете до наставника з бажанням «вийти з бізнесу», почуєте щось типу «Гроші забрати неможливо, вони вже працюють на систему!» …

« ... А починалося непогано, красиво! Тепер Ви знаєте, як не потрапити у фінансову піраміду. »

Чим фінансова піраміда відрізняється від мережевого маркетингу?

У питанні фінансова піраміда і мережевий маркетинг можна розписувати безліч пунктів і знаходити відмінності по кожному з них. Але ми зробимо простіше: якщо хочете визначити, мережева компанія перед Вами або піраміда, дайте відповідь на два простих питання:

 • Чи буде реалізовуватися цей продукт або послуга, якщо структура учасників перестане рости?

– «Так!» – це МЛМ-маркетинг;

– «Ні!» – це небезпечні мережеві фінансові піраміди.

 • Чи стане мати продукт або послуга заявлену вартість, якщо прибрати з бізнес плану приплив новеньких учасників?

– «Звичайно!» – це МЛМ маркетинг;

– «Ніколи!» – це піраміда.

Тепер все стає на свої місця, правда ж? Тоді поїхали далі!

Сумма займа

1500грн

На срок

10дней

Чесний кредит

Успішні схеми роботи фінансової піраміди

Але ж чомусь же все-таки приваблюють ці незрозумілі контори людей … І багато спочатку придумують ідеї, як заробити на фінансових пірамідах, а потім на цьому втрачають величезні суми грошей! А гачки, на які ловлять новоспечених бізнесменів, дуже прості, дивіться самі:

 • По-перше, це загальна, нереально престижна атмосфера. Ось тільки уявіть: все своє життя Ви працювали, наприклад, лікарем, а тепер, за помахом чарівної палички, Вас стали називати бізнесменом. Звучить вражаюче, погодьтеся. А потім ще всі ці зустрічі, корпоративні свята, урочисте святкування дат проекту, які мають велике значення. Все це проходить дуже пафосно і дорого, щоб ні у кого навіть думка не промайнула про те, що десь може бути підступ.

« Дві силу рухають людей - страх і жадібність »

 • По-друге, засновники, будучи досвідченими психологами, тиснуть на найболючіші точки людей: «Хочеш багато заробляти?» – «Хочеш заробляти легко?» – «Мрієш заробляти великі гроші легко й швидко?» І це реально працює. Люди втомилися багато працювати і мало отримувати, це правда. Але, треба сказати, що й любителів легкої наживи теж чимало серед учасників пірамід.
 • По-третє, це якісна візуалізація заможного життя. Існують різні типи фінансових пірамід, у «хороших» компаніях надають можливість відчути на собі це необтяжене грошовими проблемами життя. Усі презентації та зустрічі проводяться у престижних локаціях, столи накриваються в кращих традиціях fusion кухні та навіть подарунки вручаються не просто там якісь, а, наприклад, автомобіль або яхта. Але це вже, звичайно, тільки для най-най успішніших!

І це працює, реально працює! На попит завжди буде пропозиція – це золоте правило бізнесу. Тож будьте пильні, ставте більше питань й аналізуйте все, що Вам говорять про новий карколомний бізнес. З великою часткою ймовірності – це нова піраміда-пустушка!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: