Фінансові піраміди – що це, і як їх розпізнати?
author avatar
Кирилл Молчанов
Эксперт рынка микрокредитов

Фінансові піраміди – що це, і як їх розпізнати?

Як же всім нам уже набридли ці «крилаті» вирази з соціальних мереж та інших зазиваючих сайтів Інтернету: «Отримайте пасивний дохід від 10 000 грн. на місяць! », «Ставте плюс у коментарях і я розповім Вам як заробляти від 5000 грн. на тиждень!»,«Шукаю партнерів по бізнесу – зайнятість 2-3 години на день! ». Але ж це стандартна тактика мережевого маркетингу, яким не стільки важливо продати продукт, скільки зібрати навколо нього якомога більше «бізнесменів». Чим більше ентузіастів збереться в команді, тим більше дивідендів отримає її лідер.

« Пока живут на свете дураки, обманывать нам, стало быть, с руки... »

І якщо в нашому прикладі мова йде про невеликі мережеві компанії, які торгують косметикою, хімією або чудо-пилососами, то на світовому рівні існує з десяток-другий дійсно масштабних компаній-пірамід. За своєю суттю, вони нічим не відрізняються від Оріфлеймів-Ейвонів-Джерелій, але на практиці не мають якогось конкретного продукту для просування. Їх мета – зібрати у проекті якомога більше «інвесторів», а ставки обчислюються в тисячах євро! Це був тизер, а тепер давайте поговоримо детальніше.

Що таке фінансова піраміда, і як вона працює?

Фінансова піраміда – це особлива структура побудови бізнес відносин, коли у проект активно залучаються люди, а також їхні інвестиції. Кожен учасник, який привів нових «інвесторів», отримує цінну винагороду у вигляді грошового бонусу. І якийсь нетривалий час на початку цей бонус справно «капає» на банківську картку кожному «успішному» учаснику проекту. Справді круто?

Саме тому що, на перший погляд, це дійсно круто, кожен учасник вважає своїм сердечним обов’язком поділитися прекрасною новиною про новий прибутковий проект зі своїми знайомими й рідними. Він радісно хвалиться звітами фінансових надходжень на його банківську картку, звідки принадно посміхаються «нулики» сум в євро. Саме цього ефекту й домагаються засновники фінансових пірамід – щоб все здавалося дуже простим, а головне – мега прибутковим.

Таким чином, масштаби піраміди поступово нарощуються, а учасники проекту щиро вірять, що вони інвестували гроші у престижний бізнес. Коли кількість зібраних коштів доходить до бажаної для засновників позначки, проект миттєво «лопається», як мильна бульбашка. В один момент зникають і гроші, й інвестори, й засновники, й красиві перспективи на майбутнє …

Які визначити, що Ви зіткнулися з пірамідою?

Якщо говорити коротко, то при «знайомстві» з пірамідою, у Вас буде великий дефіцит інформації й якихось конкретних даних. Все – про «квіточки» та про «пташок». Але якщо відповідати на це питання більш детально, то список характеристик фінансової піраміди буде виглядати приблизно так:

 1. Ніяких оригіналів статутних документів, ліцензій та іншої установчої документації. Вся ця інформація покрита мороком, а імена засновників Ви дізнаєтеся, в кращому випадку, просто з розмови з «наставником». Про банківські рахунки взагалі ніколи не почуєте – всі вони в офшорі.
 2. Відсутність продукту бізнесу. Якщо в Оріфлейм продуктом є косметика, а в Джерелі – вода, то у випадку з фінансовими пірамідами, головною метою вважається «залучення» людей, які, власне, і будуть створювати ефект розростання піраміди вшир.
 3. Ваше завдання – привести якомога більшу кількість людей у проект. Чим більше людей, тим краще для проекту. Саме за кількість нових учасників Ви отримуєте певний прибуток (бонуси).
 4. Обов’язковий вступний внесок. Щоб стати одним із «своїх», необхідно заплатити за це чималу суму грошей. Часто ця стартова сума досягає декількох тисяч євро.
 5. Обіцянка приголомшливого зростання прибутку в найкоротші терміни. Вам дадуть 100% -ву гарантію, що це станеться прямо завтра. Ну, гаразд, максимум, післязавтра Ви «відіб’єте» вкладені кошти. А далі – чистий прибуток!
 6. «Космічні» схеми пропонованого бізнесу. Вам розкажуть, що це особливі і дуже унікальні схеми, за якими до цього не працював ще жоден бізнес у світі. Саме тому, успіх просто гарантований.
 7. Договір про нерозголошення інформації. Перед стартом Вашої «кар’єри» у фінансовій піраміді, Вам буде запропонований договір, який зобов’язує Вас мовчати про все, що тут буде відбуватися. Найчастіше терміни його дії становлять близько 10-ти років.
 8. Відсутність можливості «вийти» зі справи і забрати свої гроші. Коли Ви прийдете до наставника і скажете, що вирішили «зав’язати», швидше за все почуєте щось типу «Гроші забрати неможливо, вони вже працюють на систему!», Ну або щось подібне…

« Якось так ... А так все добре починалося, правда? »

Чим фінансова піраміда відрізняється від мережевого маркетингу?

У цьому питанні можна розписувати безліч пунктів і знаходити відмінності по кожному з них. Але ми зробимо простіше: якщо хочете визначити, мережева компанія перед Вами або фінансова піраміда, дайте відповідь на два простих питання:

 1. Чи буде реалізовуватися даний продукт або послуга, якщо структура нових учасників перестане рости?
 • Якщо відповідь «Так!» – це мережевий маркетинг;
 • Якщо відповідь «Ні!» – це фінансова піраміда.
 1. Чи буде реалізовуватися даний продукт або послуга за заявленою вартістю, якщо прибрати з бізнес плану приплив нових учасників?
 • Якщо відповідь «Так!» – це мережевий маркетинг;
 • Якщо відповідь «Ні!» – це фінансова піраміда.

Тепер усе стає на свої місця, правда ж? Тоді поїхали далі!

Сумма займа

1500грн

На срок

10дней

Честний кредит

Які стратегії використовують засновники фінансових пірамід?

Але ж чомусь же все-таки приваблюють ці фінансові піраміди людей … І багато хто на цьому втрачають величезні суми грошей! А гачки, на які ловлять новоспечених бізнесменів, дуже прості, дивіться самі:

 • Ну, по-перше, це загальна, нереально престижна атмосфера. Ось тільки уявіть: все своє життя Ви працювали, наприклад, лікарем, а тепер, за змахом чарівної палички, Вас стали називати бізнесменом. Звучить вражаюче, погодьтеся. А потім ще всі ці зустрічі, корпоративні свята, урочисте святкування значущих дат проекту. Усе це проходить дуже пафосно й дорого, щоб ні у кого навіть думка не прошмигнула про те, що десь може бути підстава.

« Дві сили керують людьми - страх і жадібність »

 • По-друге, засновники, будучи досвідченими психологами, тиснуть на найболючіші точки людей: «Хочеш багато заробляти?» – «Хочеш багато заробляти легко?» – «Хочеш багато заробляти легко й швидко?» І це реально працює. Люди втомилися багато працювати й мало отримувати, це правда. Але, треба сказати, що й любителів легкої наживи теж чимало серед учасників фінансових пірамід.
 • По-третє, це якісна візуалізація заможного життя. У «хороших» пірамідах навіть дають можливість відчути на дотик цю необтяжену фінансовими проблемами життя. Усі презентації та зустрічі проводяться у престижних локаціях, столи накриваються в кращих традиціях fusion кухні та навіть подарунки вручаються не просто там якісь, а, наприклад, автомобіль або яхта. Але це вже, звичайно, тільки для самих-самих успішних!

І це працює, реально працює! А ми ж знаємо, що там, де є попит, завжди буде пропозиція – це золоте правило бізнесу. Так що будьте пильні, ставте більше питань й аналізуйте все, що Вам говорять про новий карколомний бізнес. Швидше за все – це нова фінансова піраміда!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: