Де обміняти надірвані гроші?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Де обміняти надірвані гроші?

Щодня ми контактуємо з валютою, купуємо товари і розплачуємося в магазинах. Дуже часто не замислюємося, що кожна фінансова операція призводить до старіння банкнот. Дуже часто, до нас в руки потрапляють цікаві екземпляри: потерті грошові знаки з малюнками, плямами і плямами. Виникає відчуття, що купюра пережила апокаліпсис. Що робити, якщо така грошова одиниця потрапила в гаманець? Хороша новина: Національний банк України постановою №134 3 грудня 2018 року затвердив, що уповноважені банківські організації повинні обмінювати порвані купюри. Розберемося в питанні докладніше.

Скільки живуть гроші?

Чи замислювалися Ви, яка тривалість життя однієї банкноти? Вважається, що найміцніша валюта в Австралії і Канаді. Її виготовляють з тонкого, але дуже міцного пластику. Такому матеріали не страшні повсякденні будні і природні катаклізми. А ось скільки живуть гривні? НБУ поділився цікавими даними, українські платіжні засоби побуває в обороті:

 • Від 1 до 50 грн. – від 1 року до 3-х років;
 • 100 і 200 грн. – від 5 до 10 років;
 • 500 грн. – більше 10 років.

« Термін життя купюр залежить від номіналу »

Але ж готівку можуть: промокнути під дощем, обгоріти, отримати опік хімічного захисту рослин або стати жертвою нещасного випадку – потрапити в пральну машину. За статистикою, найчастіше стирають номінал 5, 10 і 20 грн. А ось суми вище піддаються гниттю і старінню, тому з метою збереження, їх надійно закопують в землю або ховають в зливному бачку унітаза в щільному целофановому пакеті.

Де можна обміняти порвані гроші?

Пошкоджені готівку часто відмовляються брати до багатьох торгових закладах, а банківські термінали випльовують їх назад. Косі погляди продавців та касирів гарантовані. Але закон говорить: комерційні підприємства зобов’язані визнавати пошарпані грошові знаки. А ось магазини, в свою чергу, не повинні видавати на здачу погані банкноти. Вони зобов’язані здавати їх в уповноважені місця. Три кити Національного Банку України:

Саме тут Ви маєте право поміняти рвані гроші без комісії. Така операція фінансової організації не приносить прибуток, тому іноді можна натрапити на негатив. Слід проявити завзятість і нахабство. Крім зазначених фінустанов, заміну виробляють регіональні підрозділи НБУ. На жаль, якщо грошові знаки зовсім в жалюгідному стані, то швидше за все Ви отримаєте відмову.

Сумма займа

1500грн

На срок

10дней

Мікрокредит

Ознаки зносу грошових знаків

Як зрозуміти, що фінанси з дефектом підлягають обміну? Тут діє правило: якщо банкнота зберегла 55% площі і дозволяє встановити справжність, то її зобов’язані прийняти. Поділяються на:

 • Платіжні: старі і придатні;
 • Неплатіжні.

Найчастіше ми стикаємося саме зі старими банкнотами.

Вони можуть бути:

 • Забрудненими;
 • З плямами і написами;
 • Тьмяними;
 • Порвані на 5-10 мм;
 • Підклеєними скотчем або клеєм;
 • Пошарпаними або зношеними;
 • З відірваними куточками;
 • З відбитками штампів.

Якщо не зарахували готівку, тому що вони зіпсовані більш ніж на 55%, а Ви впевнені в зворотному, то є шанс довести зворотне. Для цього звертайтеся до Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС. Від Вас буде потрібно написати заяву. Буде проводитися експертиза. У разі, якщо валюта придатна, Ви отримаєте довідку. З таким документом прямуйте до фінансової установи, де поміняти порвану купюру не складе труднощів. Але є винятки. Пункти обміну не приймають:

 • Навмисне зіпсовані банкноти (повністю розмальовані маркерами або фломастерами);
 • Знаки з мітками правоохоронних органів ультрафіолетової фарбою;
 • Підроблені готівку (вилучаються і передаються Нацполіціі для проведення розслідувань).

Якщо ставите питанням, де поміняти порвану купюру в Києві, то Ви без проблем можете розплачуватися ними в торговельних закладах або обміняти у банківській установі.

Порвана іноземна валюта, де поміняти?

Іноземна валюта – гостя в нашій країні, хоч і бажана. Поміняти порвану купюру інших країн справа клопітка. Така процедура називається «інкасо іноземної валюти». Це означає, що вітчизняна фінансова організація виступає посередником. Процедура така: організація передає банкноту в країну походження. Чекати результату і повернення можна не тільки тижні, а місяці і навіть роки. Послуга платна, вартість досягає 50% номіналу. Але якщо зовнішнє установа визнає засобу платежу непридатним, то прохач отримує відшкодування: нові долари / євро або вітчизняні гроші за курсом банку, де проводилася операція. Приблизна комісія – 1500 грн. однієї операції.

Правда є виняток, заміні на місці підлягають купюри з незначним зносом:

 • З невеликими плямами;
 • Надірвані, але тільки якщо не перевищують однієї четвертої ширини банкноти;
 • З незначними потертостями.

« Щоб обменть банкноту, повинен зберегтися 55% її площі, номре і номінал »

Постанова НБУ №502 свідчить, що банки зобов’язуються приймати іноземні грошові знаки з невеликими дефектами. В реальності все по-іншому. Комерційні банківські організації встановлює в цьому питанні свої правила, як правило рішення залишається за касиром. Діє людський фактор. Невелике відхилення від норми (особливо якщо знаки змінилися більш ніж на 3 мм) може послужити причиною відмови. Якщо сума велика, то запасіться терпінням і зробіть інкасо.

Таку послугу надають:

 • Райффазен Банк Аваль – комісія 10%, оцінка робиться на місці;
 • Ощадбанк – комісія 20%.
 • Укрексімбанк – центральне відділення, мінімальна сума обміну – 100 доларів.

Паперові гроші швидко зношуються. Де поміняти порвану купюру?
З 2019 році зіпсовані гривні приймають комерційні банки, з валютою інших країн поки що виникають складності. Але головне – знання і вміння відстояти свої законні права.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: