Як банки обманюють людей на кредитах?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як банки обманюють людей на кредитах?

Далеко не всі позичальники, які звертаються до банку за фінансуванням, розбираються у всіх нюансах сучасного законодавства. Більшість з них не мають вищої або середньої освіти в юриспруденції і не володіють усіма знаннями, пов’язаних із нею. Цією ситуацією користуються деякі недобросовісні банки – дають кредит в умовах кризи, а потім, некоректним шляхом намагаються збільшити суми грошей до повернення. А клієнти, за підсумками підписаного договору, повинні за це платити.

Чому банки йдуть на подібні неприємні вчинки?

  • Складна економічна ситуація в країні диктує свої умови виживання;
  • Політика фінансової організації передбачає подібну форму взаємодії з клієнтами як інструмент заробляння коштів;
  • На роботу прийнятий недостатньо кваліфікований юрист, який недобросовісно виконав роботу зі складання договору.

Незалежно від того, яка з причин рухає кредитором, позичальник повинен знати всі можливі варіанти вивертів і не дозволяти ввести себе в оману. Кожна зекономлена копійка – це зароблені кошти для життя, від цієї думки варто відштовхуватися у процесі вивчення особливостей співпраці з будь-якими банківськими установами.

Як банки обманюють на кредитах зі страховкою?

Часто недосвідчених клієнтів банки обманюють на кредитах, нав’язуючи страховку. Офіційною версією є необхідність застрахувати свій борг на випадок настання форс-мажорних обставин і невиплати всіх обговорених сум. У таких випадках угода повинна бути укладена зі страховою компанією, яка продиктована кредитором.

Суть обману полягає в тому, що, крім основної цифри на кредит у банку, в договорі з’являється ще одна сума страховки. Відповідно, рахунок збільшується в розмірах, і відсотки нараховуються на більш істотну суму.

Як тільки клієнт починає чинити опір, співробітник банку поспішає стверджувати, що без цього платежу угоду оформити неможливо. Однак, це не так. Необхідно вимагати зустрічі з керівником відділення і доказів обов’язкового страхування (згідно із Законом України це – справа добровільна).

У разі, якщо страховий внесок вже оформлений, можна подати заяву на ім’я банківського керівника з проханням його повернення. На цей процес знадобиться від чотирнадцяти до тридцяти днів. Це набагато простіше, ніж як обдурити банк і не повернути кредит.

Як банки обманюють людей на кредитах з комісіями дрібним шрифтом?

Ще одна хитрість – це банки обманюють людей на кредитах, прописуючи важливі моменти маленьким шрифтом у самому низу сторінки. В основному, так чинять з комісіями за оформлення й підтримку функціонування особистого рахунку, інформаційно-консультаційні послуги, здійснення супутніх транзакцій.

У такому випадку боротися можна тільки ретельним вивченням договору ще до моменту його укладення. Необхідно вимагати розшифровку й пояснення кожного підозрілого пункту, і добре, якщо це буде зроблено у письмовому вигляді.

До речі, в судовій практиці існує підхід доказу незаконності договору шляхом оскарження положень, прописаних внизу сторінки дрібними літерами.

Як банки обманюють на кредитах з допомогою неочевидних штрафів?

Зазвичай, повний обсяг взятих у борг фінансів можна безперешкодно повернути банку у будь-який період дії двосторонньої угоди, навіть якщо це буде зроблено задовго до моменту її закінчення. Але деякі банки обманюють на кредитах, забуваючи проінформувати своїх клієнтів, що у них діють інші правила, і за дострокове погашення позики передбачено штраф.

Як чинити? Необхідно заздалегідь проговорити це момент з фахівцем банку й настояти на фіксації цього факту на сторінках угоди.

І наостанок – про закриття рахунку

Далеко не всі боржники вимагають письмове підтвердження закриття їх рахунку після внесення останнього платежу, а банки теж не поспішають про це нагадати. Як результат, кілька гривень, випадково залишилися неповернутими, через кілька років переростають у великі суми грошей.

Потрібно зафіксувати цю інформацію і зробити для себе висновки, що після завершення співпраці з банком завжди потрібно поставити жирну крапку шляхом запиту відповідного документа. Інакше доведеться потім виплачувати несумірні обсяги коштів, які, по суті, не були ніяк використані.

Як бачите, без глибокого розуміння всіх внутрішніх процесів у кредитуванні, можна серйозно «потрапити» на гроші. Тому, краще заздалегідь озброїтися знаннями і бути на сторожі. Аргументовану розмову з банком може визначити тон подальшої співпраці, а також виключити будь-які можливі махінації й обмани. Будьте пильними!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: