Як боротися з колекторами і позбутися від їх дзвінків?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як боротися з колекторами і позбутися від їх дзвінків?

На відміну від західної практики, робота українських колекторів часто виходить за рамки законних дій. Це пояснюється відсутністю законодавчих актів для контролю їх діяльності. Як результат, агресивне спілкування, дзвінки з погрозами й несподівані зустрічі ввечері біля під’їзду. Боротьба з колекторами в Україні відбувається абсолютно безрезультатно.

На жаль, сьогодні банківська установа має право передати кредитний портфель неблагонадійного клієнта в колекторську контору без отримання згоди від другої сторони. Ось перелік випадків, коли це відбувається найчастіше:

 • Борг має невеликий розмір, і банк вважає недоцільним витрачати часовий і фінансовий ресурс на вирішення питання;
 • Боржник відмовляється від виплат по кредиту довше, ніж протягом 3-х місяців;
 • Позичальник перестає виходити на зв’язок з банківськими співробітниками, змінює номер телефону і місце проживання;
 • З кредитами, власниками яких є мешканці Луганської та Донецької області, а також Криму.

А так як колекторська фірма платить за покупку гроші, вона дуже зацікавлена ​​в якнайшвидшому вирішенні фінансової ситуації і боротися з колекторами МФО в Україні вкрай складно. Для досягнення цієї мети, її співробітники застосовують найбільш немислимі заходи, щоб залякати позичальника і змусити його якомога швидше повернути фінанси.

Методи й підходи колекторів у боротьбі за повернення коштів

На початковому періоді взаємодії колектори «тримають себе в руках» і застосовують тільки законні методи – конструктивний діалог і пристойне листування по електронній пошті, захищатися від колектора немає потреби. Однак, рано чи пізно, наступає час, коли вони розуміють, що це все не діє, і починають розгортати потужну кампанію із залякування та погроз. Як це виглядає в реальності?

 • Здійснення дзвінків на особистий номер телефону позичальника під час вихідних і пізно вночі з грубими розмовами та обіцянками розправи;
 • Відправлення повідомлень на мобільний телефон із текстом загрозливого характеру;
 • Прозвон членам сім’ї і близьким родичам, колегам по роботі;
 • Створення фейкового аккаунта в соціальних мережах з аватарки боржника та надсилання повідомлень дивного змісту по списку друзів;
 • Спілкування від імені керівника поліцейського підрозділу, судді або прокурора, слідчих або детективів;
 • Надсилання підроблених документів із рішенням суду або повісток на судове засідання;
 • Інші.

Як розмовляти з колекторами? У кожному з перерахованих вище випадків головною метою є поступове розхитування психіки боржника й схиляння до швидкого повернення грошей. У багатьох українців насамперед виникає питання, чи можна бити колекторів. Законом України це заборонено і передбачає несення відповідальності відповідно до букви закону.

Як боротися з колекторами?

Як показує досвід, домовитися з колектором про компромісне рішення (реструктуризація або пролонгація) практично неможливо. Єдине, чого він добивається, це отримання грошових коштів.

Як можна позбутися від дзвінків колекторів в Україні? Протистояти такому натиску теж можна, особливо, якщо врахувати таке слабке місце, як обмежена кількість співробітників у компанії.

Отже, що можна зробити?

 • Блокувати номери телефонів, що дзвонять, щоб назавжди позбутися від колекторів по телефону. Швидше за все, це доведеться робити стільки разів, скільки є фахівців у компанії, а може бути і більше. Але потім настане тиша.
 • Поміняти номер телефону, щоб зупинити дзвінки колекторів. Цей прийом працює, але не довго. Дізнатися новий набір цифр – не проблема, особливо якщо боржник знову його «засвітить» десь в офіційних онлайн або оффлайн базах.
 • Що робити, якщо дістають колектори? Купити новий апарат. За параметрами май-коду можна визначити номер мобільного телефону, часто базу контактів перепродають інтернет магазини, які цей пристрій реалізували клієнту.
 • Дізнатися ім’я відомого у місті начальника поліцейського відділення й блефувати знайомством із ним.
 • Що робити, якщо телефонують колектори? Не беріть трубку з невідомого номера, а якщо взяли і почули дивний голос, відразу відбивайте виклик. Таким чином можна не дозволити їм почати бесіду й зберегти нерви у порядку.

І пам’ятайте, що представники колекторської організації не мають права вилучати майно або застосовувати силу в спілкуванні з другою стороною. Куди звертатися, якщо дзвонять колектори? Якщо подібні дії мали місце бути, відразу ж фіксуйте це на відео або фото камеру і викликайте поліцію. А ще краще – вчасно виконувати свої боргові зобов’язання, тому що потім позбутися дзвінків колектора практично неможливо!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: