Як економити гроші на продуктах харчування?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як економити гроші на продуктах харчування?

У країні, де рахунок за комунальні послуги дорівнює половині заробітної плати, потрібно шукати ефективні способи для тотальної економії. Зекономлена гривня допоможе наблизитися до покупки якогось довгоочікуваного подарунка, путівки на відпочинок або нової побутової техніки.

Для початку, необхідно скласти орієнтовний перелік щомісячних витрат, щоб зрозуміти, куди йде левова частина бюджету. Потім бажано попрацювати над усіма пунктами окремо і розробити план по зменшенню витратних сум. Варто нарешті почати правильно економити гроші на продуктах харчування!

Готуйте їжу вдома

Похід до ресторану збільшує рахунок за прийом їжі в 2-3 рази, а то і більше. Намагайтеся планувати походи в такі місця тільки на вихідні або у святкові дні, так можна значно заощадити на харчуванні.

В інші періоди купуйте продукти самостійно і освоюйте мистецтво кулінарії. Найбільш дешеві продукти можна придбати (по мірі зростання):

  • Ринок;
  • Великі супермаркети;
  • Супермаркети;
  • Невеликі магазини.

Вчимося економити гроші на продуктах харчування. У разі, якщо для щоденного приготування їжі зовсім недостатньо часу, спробуйте практикувати підготовку про запас. Знайдіть 2-3 години вільного часу, зробіть 2-3 кг різноманітних напівфабрикатів і відправте у морозильну камеру холодильника. На крайній випадок, їх можна придбати вже готовими у багатьох торгових точках будь-якого міста чи селища.

Похід до магазину – тільки за правилами

Коли збираєтеся за покупками у продуктовий магазин, навчіться економити гроші на продуктах, дотримуючись наступних правил:

  1. Перед походом добре поїжте або хоча б щось перекусіть. Якщо прийдете робити покупки в голодному стані, купите набагато більше продуктів, ніж по-справжньому треба.
  2. Підготуйте список необхідних продуктів і дотримуйтесь його у магазині. Імпульсивні покупки часто забирають на себе багато особистого бюджету.
  3. Переважно розплачуйтеся готівкою, а не карткою. Так Ви будете точно знати вартість покупки й фіксувати її в щоденному плані витрат.
  4. Обов’язково зберігайте чек. У разі, якщо придбаний товар буде зіпсованим, Ви зможете поміняти його на хороший.
  5. Купуйте товари зі спеціальними знижковими цінниками. І навіть якщо Ваша улюблена сметана сьогодні за звичайною ціною, варто взяти іншу марку, але яка продається по акції.

Для розуміння, як економити на їжі і бути в курсі актуальних знижок, підпишіться на сторінку магазину в соціальних мережах, вивчіть паперові щотижневі каталоги або зробіть запит на розсилку.

Використовуйте дисконтні та накопичувальні картки

Картки тих магазинів, в яких Ви постійно робите закупівлі, носіть із собою в гаманці. Якщо це незручно, попросіть перевести Ваш аккаунт на ідентифікацію за номером мобільного телефону.

Використання карток допоможе не тільки економно витрачати гроші на продукти, а й швидко розібратися зі здачею, знявши відсутні копійки з картки.

Робіть оптові закупівлі на найбільш ходові продукти

Щоб економити гроші на харчуванні, один раз на місяць виберіть час на вихідних, коли зможете поїхати на оптову базу або ринок для масової закупівлі самих ходових товарів для сім’ї. З досвіду попередніх періодів, Ви з легкістю зможете розрахувати необхідний обсяг продуктів і придбати їх за значно зниженою вартістю.

Купуйте продукти українського виробництва

Якщо Ви порівняєте дві однакові позиції українського та італійського виробництва, то перша буде набагато дешевша, тому не виникне потреби взяти гроші у борг. Це пояснюється відсутністю необхідності закладати в ціну вартість транспортування, мовного перекладу та національної сертифікації.

Справедливим винятком можуть бути товари, які не створюються місцевими виробниками.

Робіть заготовки на зиму

Розрахуйте, щоб залишилися гроші до зарплатні, а на інші зробіть припаси. У період літнього сезону овочі, фрукти, зелень і ягоди коштують копійки. А ось за ці ж позиції взимку доведеться викласти кругленьку суму грошей. Потурбуйтеся заздалегідь, щоб зробити заготовки на зиму й зберігати їх до потрібного моменту в холодильнику. Крім істотної економії, Ви отримаєте неймовірно смачні й ароматні продукти посеред зими.

Іноді дозволяйте собі мікрокредити

Якщо Ви бачите реально вигідну пропозицію для придбання продуктів, а в наявності немає необхідної суми грошей, спробуйте взяти кредит онлайн і зверніться за допомогою до МФО. Для оформлення позики Вам знадобиться телефон або планшет з Інтернетом, копія паспорта та коду. Протягом наступних 30 хвилин буде розглянуто рішення, і Ви отримаєте запитані гроші прямо на особисту банківську картку.

Як бачите, за допомогою ефективного підходу в здійсненні покупок у продуктових супермаркетах і ринках, можна зберегти не витраченими до 1000 гривень на місяць, а іноді – і того більше. Думайте, аналізуйте і витрачайте з розумом!

Залиште свій відгук 1 Відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: