Як виправити свою кредитну історію
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як виправити свою кредитну історію

Ринок кредитування зростає з кожним роком, з’являються нові поняття і визначення для розуміння фінансового ринку. Один з них -кредитна історія, параметр довіри фінустанов позичальнику. Якщо кредитна репутація зіпсована отримати схвалення у банків або МФО буде складно, взяти дорогий товар у розстрочку – проблема.

Те, що зіпсовано – можна полагодити. Так і в фінансовому досьє неприваблива інформація, у вигляді прострочень і несплат, перекривається сумлінним закриттям поточних і минулих заборгованостей.

Що таке кредитна історія?

Взявши позику в банку або іншої фінансово-кредитної організації, або оформивши картку, ви стаєте учасником фінансових взаємовідносин. Для зручності оцінювання потенційних можливостей і платоспроможності клієнта вводиться поняття фінансового або кредитного досьє (Кредитна історія або КІ).

« Кредитна історія в Україні майже не дає переваг, але може зіграти злий жарт »

Це інформація про позичальника, яка містить дані про поточні та минулих позиках, про своєчасність їх закриття, про дисципліну проходження умовами договору позики. Сукупність цих відомостей об’єднується в кредитний рейтинг, чим він вищий, тим краще. Цей показник впливає на прийняття рішення про схвалення або відмову у фінансуванні.

Плануючи кредитуватися в майбутньому, важливо розуміти, як поліпшити кредитну історію якщо раніше були допущені прострочення. Для цього розглянемо докладно: де і скільки вона зберігається, у кого до неї доступ, на що звертають увагу кредитори і чи є шанс на матеріальну допомогу, якщо досьє зіпсовано.

Де архів КІ?

На території країни офіційно представлено 10 кредитних інформ-сервісів, найбільшою чисельністю клієнтів мають чотири з них:

  • УБКІ Українське бюро кредитних історій створено в 2005 році (70 млн. База КІ);
  • Перше українське БКІ – партнерство з 105 з 120 працюючих банківських установ, 70 небанківських організацій, НБУ, Асоціація українських банків, МВС і співробітництво з фінустановами на стадії ліквідації;
  • Міжнародне БКІ налічує 20 млн досьє, в партнерстві з 100 клієнтами (Ідеабанк, УкрСибБанк, ОТП, Альфа Банк, ПУМБ);
  • Українське КБ – співпрацює з 71 установою, серед яких страхові та лізингові фірми, кількість профайлів на третій квартал 2019 года 4 млн.

Їх робота регламентується законодавчою базою України «Про організацію формування та обліку кредитних історій», підтверджується обов’язковим ліцензуванням.

МФО та інші небанківські компанії зберігають записи про фінансову дисципліну клієнтів 3 роки, спеціалізовані контори 10 років.

Банки взаємодіють відразу з декількома бюро, надаючи їм відомості, зібрані у клієнтів, і запитуючи інформацію про потенційних.

Послугами БКІ користуються страхові, колекторські, лізингові компанії та спілки. На веб сторінках бюро можна переглянути перелік партнерів.

Як перевірити кредитну історію?

Беручи чергову позику потрібно бути впевненим в чистоті своє фінансової совісті. Щоб знати, як поліпшити кредитну історію необхідно бачити її поточний стан.

Стаття 12 ЗУ «Про організацію формування та обігу КІ» дає право один раз на рік на безкоштовній основі перевірити свою виписку. Для цього напишіть заявку із зазначенням ПІБ, паспортних даних, ІНН, адреса. Прикладіть завірені підписом ксерокопії документів і відішліть листом з повідомленням. Протягом двох п’яти днів (в залежності від контори) з дати отримання вам надійде офіційна відповідь.

Платна перевірка (приблизно 50 грн.) Відбувається через:

  • спеціальні мобільні додатки для Android і iOS (можна підключити платне оповіщення Status-control згідно з тарифним планом і відстежувати зміни цілий місяць);
  • сервіс Privat24 (меню «Кредитний рейтинг»);
  • інтернет банкінг Приват24;
  • сайти БКІ;
  • додаток Sender.

Якщо є сумніви з приводу ваших операцій, краще перестрахуватися і перевірити. Якщо з’ясуватися не лагідний, нижче надані способи як змінити кредитну історію в кращу сторону.

Як отримати схвалення позики?

Інтернет – це можливості швидкого оформлення позик без документального підтвердження і присутності людини в офісі кредитора – це комфортно і швидко.

Інша сторона медалі в тому, що, володіючи паспортними даними можна брати позики без відома індивіда на його ім’я. Терміново напишіть заяву кредитору і в поліцію, що по відношенню до вас скоєно кримінальний злочин «шахрайство». Після розгляду співробітники підкажуть як відновити кредитну історію. Доказовою базою послужить ваша платіжна карта, якщо позика була оформлена на карту, роздруківка від мобільного оператора про відсутність контактів з цією фінустановою.

Сумма займа

1500грн

На срок

10дней

Мікропозика

При перевірці можуть спливти старі непогашені заборгованості, якщо були копійчані недоплати, з часом вони переростають у великі суми, додайте до цього штрафні санкції і пені. Банк ставить хрест на клієнті бачачи прострочення, відкриті одночасно кілька кредитів, або кредитує за підвищеною процентною ставкою. Позитивна КІ – це активне користування позиченими коштами і своєчасність виплат.

МФО більш лояльні і допомагають підняти рейтинг, завдяки видачі позик і успішному їх закриття. З огляду на підвищений ризик операцій ставка буде вище, а ліміт суми нижче. Це один з методів, як оновити кредитну історію. Чим більше буде вчасно відданих позик, тим краще репутація. Позитивно на цей показник впливають вчасно оплачені квитанції за комуналку, довідки про доходи, про працевлаштування, документи про право власності на нерухомість або авто.

При захопленні фінансуванням із зовні, важливо контролювати своєчасність проплат і стежити за правильністю внесення реквізитів і графіком виплат. Візьміть до уваги людський фактор (технічні помилки операторів) і збої платіжних систем.

Видалення з баз за гроші

Зневірені платники, які опинилися в фінансові труднощі шукають всілякі шляхи вирішення проблеми. Вбиваючи в інтернет-пошуковики запити «Як очистити кредитну історію» або «Позбутися від кредитів».

І вони знаходять рішення своїх проблем – інтернет-аферисти, які пропонують за винагороду видалити вас і ваші дані з баз. Витонченими психологічними хитрощами і уявної «гарантією» вони намагаються виманити з зневірених боржників передоплату, після якої ваша репутація «відбілитися».

Такі пропозиції – це обман чистої води, єдиний легальний спосіб відмити вашу репутацію – це погашення заборгованості.

Відомості, що зберігаються на інформаційних сервісах, в банках і інших фінансових організаціях – це головна цінність. Їх безпеку і конфіденційність – це один з найважливіших пріоритетів таких структур.

« Чим гірше кредитна історія, тим цікавіше людина »

Давайте залишатися цікавими з бездоганною КІ. «Добрими справами прославитися не можна», а хорошими угодами і сумлінним погашенням позик, можна поліпшити кредитний рейтинг.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: