Як навчитися економити гроші і не витрачати їх даремно? Поради як заощадити
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як навчитися економити гроші і не витрачати їх даремно? Поради як заощадити

Уявіть, як змінилося би Ваше життя, якщо би Ви вміли з розумом економити і витрачати менше грошей, а в щомісячному бюджеті раптово залишилися гроші. Що би Ви з ними зробили? Віддали би борги? Почали відкладати на нову машину? Вирушили б у відпустку мрії?

Це цілком реально, якщо буде вміння заощаджувати гроші! Просто підведіть підсумки власних витрат і визначте сфери, де можна заощадити:

Коли внесете кілька змін до своїх витрат, будете дуже здивовані кількістю не витрачених грошей. Так що, вчимося економити гроші!

Таблиця витрат на місяць на сім’ю

У всіх нас з’являється позитивний настрій, коли мова заходить про можливість позбутися від звички витрачати гроші. Ми обіцяємо собі, що почнемо раціонально ставитися до фінансів, як тільки перейдемо на певний життєвий етап: коли ми досягнемо певного віку, закінчимо університет, отримаємо підвищення або діти стануть самостійними.

У реальному житті, Ви зможете заощадити чимало грошей, коли розвинете здорові звички, а майбутні цілі стануть більш важливими, ніж поточні потреби. Вирішення питання досить просте й складне водночас: необхідно просто вміло змінити принцип розстановки пріоритетів у грошових витратах, і ці зміни дуже скоро стануть корисною звичкою, яка успішно зберігає особистий бюджет.

Почнемо з таблиці витрат. Щоб заощадити багато грошей, її можна вести в офлайн режимі, використовуючи ручку і блокнот, або ж за допомогою одного з численних мобільних додатків. За фактом, цей документ на найближчі півроку буде мати приблизно такий зовнішній вигляд:

Таблица витрат липень серпень вересень жовтень листопад грудень
Продукти
Транспорт
Одяг і взуття
Побутові витрати
Комуналка / оренда житла
Інтернет, мобільний зв’язок
Розваги / відпочинок

Наповнення кожного з перерахованих вище пунктів можна відкоригувати відповідно до особливостей Ваших особистих витрат і навіть після розбагатіти. На підставі аналізу даних за минулий місяць, Вам буде набагато простіше відкоригувати витрати на наступний.

В кінці створіть окрему категорію для заощаджень. Намагайтеся щомісяця відкладати по 10 -15% від свого доходу. Якщо витрати настільки високі, що немає можливості заощадити так багато, можливо, прийшов час скоротити свої особисті витрати до мінімуму. Для цього визначте несуттєві речі, на які Ви можете витратити менше, наприклад, на розваги та харчування.

Одним із найскладніших моментів такого бюджетування є виділення особистого часового ресурсу для розподілу бюджету. Але це дійсно корисні поради як економити гроші, коли їх мало, та відкладати – їх точно варто практикувати.

Поради як заощадити гроші в сім’ї при маленькій зарплатні

Щоб навчитися правильно економити і заощаджувати гроші, не витрачаючи їх, опануйте правило 30-ти днів. Уникнення імпульсивних покупок – одне з найважливіших правил збереження особистих фінансів. Зачекайте 30 днів і, по закінченні цього періоду, Ви зрозумієте, що бажання здійснити покупку давно пройшло, і Ви змогли залишити недоторканою істотну суму, просто почекавши. Якщо в цей момент приймаєте важливе рішення про придбання чого-небудь, очікування може дати Вам краще уявлення про те, чи дійсно це коштує витрачених гривень.

У наступних розділах статті ми дамо Вам поради як можна максимально заощадити гроші сім’ї при маленькій зарплатні, зберігаючи цінні грошові ресурси.

Використовуйте програми для планування витрат

Використання спеціальних додатків допоможе навчитися правильно економити гроші на всьому й збирати при маленькій зарплатні, а також перетворити iPhone або Android у персональну машину управління особистим капіталом. Вони можуть виступати в ролі особистого фінансового консультанта, допомагаючи Вам визначати моменти явного марнотратства й знаходити способи зберегти кошти. Ось найбільш популярні програми, які допоможуть навчитися розумно витрачати гроші:

 1. MoneyWiz 2;
 2. Дзен-мані;
 3. CoinKeeper;
 4. HomeMoney;
 5. Spendee.

Програма на телефоні автоматизує багато функцій, які зазвичай виконувалися вручну, а Ви економите не тільки свої фінанси, але й час, витрачений на «ручні» підрахунки на калькуляторі.

Пора позбутися шкідливої ​​звички

Помилково може здатися, що єдиними шкідливими звичками, якими страждають люди в Україні, є алкоголь і куріння. Вони, звичайно, теж забирають «левову» частину бюджету, але є й інші, не менш затратні. На чому можна заощаджувати, щоб накопичити гроші:

 • Поглинання солодощів у необмеженій кількості;
 • Ранкова кава за межами будинку;
 • Імпульсивний шопінг;
 • Обідній прийом їжі в кафе або ресторані;
 • Їзда на таксі без особливого приводу;
 • Інші.

Щоб мозок не влаштував потужний опір, стартуйте з поступового видалення однієї-двох звичок, а потім, одна за одною, зникнуть всі інші. З метою навчитися правильно витрачати гроші, пропишіть у точних цифрах, скільки коштує кожне окреме задоволення. Ця цифра буде досить великою й зможе мотивувати Вас почати економити, відкладати гроші і не витрачати їх даремно.

Не робіть покупки в день зарплатні

Як перестати бездумно витрачати гроші даремно? Пам’ятайте про те, що кількість гривень із заробітної плати повинно вистачити на цілий місяць. Саме тому необдумане спускання коштів після їх отримання – вельми необдуманий вчинок.

Щоб навчитися економно витрачати гроші й збирати, поверніться до розкладу свого бюджету й подивіться, які з найбільш пріоритетних покупок Ви можете зробити в цьому часовому проміжку. Якщо сталася велика одноразова трата, доведеться значно «затягувати пояс» на наступні три-чотири тижні – подумайте, чи настільки важливо це було?

Робіть покупки в оптових магазинах

Потрібно економити гроші, а не виходить? Спробуйте раціоналізувати свої купівельні запити. Якщо купувати макарони у магазині по сусідству, то кожна з покупок передбачатиме стандартну або навіть завищену вартість продукту. А якщо спланувати для сім’ї орієнтовне меню на місяць вперед і зробити глобальне придбання заздалегідь в одному з оптових магазинів або на ринку, це буде набагато бюджетніше.

Отже, лайфхаки – що можна купити про запас?

 • Будь-які овочі, крім тих, що швидко псуються;
 • Всі види круп, макарони;
 • Соняшникова / оливкова олія;
 • Цукор і сіль;
 • Борошно, крохмаль;
 • М’ясо й рибу;
 • Консерви й консервацію.

Молочні продукти, хліб і фрукти краще купувати свіжими, в день їх використання в їжу.

Слідкуйте за акціями та знижками

Практично кожен магазин в Україні періодично робить акційні пропозиції. Завдяки їм, можна придбати товар до 80% дешевше. Щоб навчитися економити і відкладати гроші, важливо знати, де і які знижки будуть відбуватися, і зробити це можна такими нехитрими способами:

 • Підписатися на офіційні сторінки брендів або магазинів у соціальних мережах, постійно отримуючи найактуальнішу інформацію про знижки;
 • Залишити свою електронну адресу представникам магазинів для відправки електронних повідомлень із відповідним змістом;
 • Вивчати паперові каталоги зі знижками, що знаходяться у «білякасовій» зоні;
 • Дати свій номер телефону для отримання смс-повідомлень із найбільш актуальними новинами.
 • Звертати особливу увагу на нестандартні цінники на товарах, незвичайний колір вказує на зниження ціни.

До речі, в європейських країнах, де фінансовий облік у сім’ях знаходиться на досить високому рівні, завжди приймається рішення навчитися раціонально витрачати гроші з розумом, їсти не за спонтанним бажанням, а стравами з продуктів, що продаються зі знижками. І це відмінне рішення для впровадження принципів тотальної економії.

Економте на житлі

Якщо у Вас життєва ситуація складається таким чином, що доводиться орендувати житло, то є шанс навчитися грамотно витрачати гроші, вибираючи більш прості варіанти, без віп-ремонту й сучасних меблів. Якийсь час доведеться пожити в умовах обмеженого простору, проте заощадити істотну суму коштів.

Для щасливих власників власної квартири або будинку ми підготували корисні рекомендації та правила:

 • Обов’язково оформлюйте субсидію і будь-яку іншу державну допомогу;
 • Використовуйте енергозберігаючі лампи для освітлення приміщень;
 • Купуйте техніку з показником А чи А +, які означають економне споживання електрики;
 • Ставте на вікна хороші металопластикові рами для збереження тепла всередині будинку взимку;
 • Влітку, по можливості, використовуйте сонячні батареї.

Цей список можна продовжувати нескінченно з метою заощадити більше грошей. Подумайте, які саме дії допоможуть Вашому дому стати більш скромним у споживанні зовнішніх ресурсів.

Тільки почали економити, а гроші вже потрібні?

Зі стартом застосування всіх перерахованих вище рекомендацій, у Вас значно покращиться ситуація з фінансами, але це точно не відбудеться в один день – це процес поступовий. А що робити, коли немає грошей для актуальних потреб прямо зараз?

Гарна ідея – звернутися за короткостроковою фінансовою допомогою до мікрофінансової організації. Ви зможете взяти позику онлайн, через сайт обраного кредитора, а сама процедура займе у перший раз близько 30 хвилин. Саме стільки часу знадобиться фахівцям сервісу для перевірки всіх супутніх документів – паспорта та ідентифікаційного коду.

У даному форматі співпраці повністю відсутня необхідність доводити свою платоспроможність за допомогою довідок із місця роботи. Кредит онлайн на картку доступний усім українцям: матусям у декреті, студентам, безробітним, колишнім ув’язненим, пенсіонерам та іншим.

Найбільший бонус у роботі з МФО – це безвідсоткові гроші до зарплатні. Без усяких ризиків, Ви отримуєте можливість протестувати сервіс й оперативно вирішити складну фінансову ситуацію!

Підсумовуючи нашу сьогоднішню тему про раціональне ведення бюджету, залишився ще один незгаданий лайфхак – це різке скорочення годин для перегляду телевізора. Спочатку звучить дійсно дивно, але в цьому є багато фінансових вигод: менша схильність залучення в рекламні меседжі, менший рахунок за електрику й набагато більше часу, щоб зосередитися на інших важливих речах у житті – на новій бізнес ідеї або спортивних досягненнях.

Думайте, аналізуйте й робіть свої правильні висновки! І нехай Вам завжди вистачає грошей на Ваші бажання!

Залиште свій відгук 1 Відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: