Як не платити кредит банку?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як не платити кредит банку?

Заборгованість, яка з’явилася у фінансовій компанії – це не завжди довічний тягар або ситуація, яка не має рішення. До кожної проблеми потрібно підходити з холодною головою – тоді шансів на позитивний результат стає набагато більше.

Як з’являється заборгованість? Ось ряд причин значного зниження рівня платоспроможності, які можуть викликати небажані наслідки (і далеко не завжди вони мають пряму залежність від позичальника):

 • Втрата постійного місця роботи через примусове звільнення або скорочення штату компанії, тепер це все одно, що взяти кредит безробітному;
 • Різке погіршення здоров’я з потребою термінової госпіталізації, виплата медичних послуг і дорогих медикаментів;
 • Втрата близьких і оплата рахунків за похорон;
 • Народження дитини і розрахунок усіх супутніх витрат;
 • Різка зміна економічної ситуації в країні, нестабільність гривні;
 • Інше.

Довести, що причина для несвоєчасного повернення боргу, була дійсно поважною, складно. Але це цілком реально зробити, якщо підключити професійних юристів і зібрати пакет документів у вигляді доказової бази. Далі розглянемо всі можливі варіанти, коли можна не повертати кредит банку в Україні та обійти систему кредитування, не виконавши свої боргові зобов’язання.

Як не платити кредит, збанкрутілому банку, що лопнув?

Коли банківська установа оголошує себе банкрутом, з’являється природне запитання як не платити кредит збанкрутілому банку, що лопнув. Події можуть розвиватися двома різними шляхами:

 • Тотальна ліквідація юридичної особи, яка триває протягом 1 і більше років. Протягом цього часу позичальники повинні продовжувати повертати борги, на них починають впливати так звані «ліквідатори», що відповідають за правильність виплат по кредитуванню.
 • Передача установи на баланс іншої фінансової компанії, яка внесла відповідний обсяг капіталу для відродження її діяльності. У цьому випадку схема погашення заборгованості залишається колишньою, єдина надія на втрату документів під час «переїзду» (в еру електронної документації шанси на це дуже маленькі).

Єдиним позитивним моментом є те, що під час процесу ліквідації скасовуються всі штрафи й пені, позичальник має право не платити відсотки з кредиту. Це означає, що повертати гроші все одно треба, але можна не в зазначені терміни.

Банк, який втратив ліцензії

Не платити кредит банку у якого забрали ліцензію – шлях неправильний. Навіть якщо в цей момент юридична особа не може здійснювати свої функції повною мірою, ваші зобов’язання перед ним зберігаються, адже закон не має зворотньої сили і на момент укладення угоди ліцензія була. Існує ряд причин, за якими Національний Банк України може відібрати ліцензію у невеликих банків: неможливість оплачувати рахунки за ліцензію, зменшення оборотних капіталів до критично низького рівня тощо.. Позичальник все одно зобов’язаний платити кредит у банку, але в особливих випадках може послатися на недостатню поінформованість, обдурити банк і не повернути кредит. Які бонуси при цьому має позичальник?

 • Перенесення терміну платежів у зв’язку з плутаниною під час позбавлення ліцензійних документів;
 • Відстрочка виплат, поки на пошту не було отримано нові реквізити, якщо справи установи були передані іншій компанії.

Не віддавати кредит банку – не варіант. Варто наголосити, що сильно зловживати новими обставинами не варто. Після того, як усі справи вгамуються, неблагонадійні боржники будуть нести таку ж відповідальність, що й при звичайній заборгованості. І, якщо вони не зможуть довести свою правоту, понесуть великі штрафні санкції.

Як легально не повертати кредит банку?

Щоб законно не платити кредит банку банкруту в Україні, необхідно вирішити це питання за допомогою офіційного судового засідання. За допомогою досвідченого кредитного адвоката, який підкаже, як виграти суд у банка, можна розробити стратегію для доказу недоцільність плати за позикою. Як кинути банк і не платити кредит за законом і що це можуть бути за випадки?

 • В умовах договору вказана неточна інформація чи відсутні важливі дані. Ці недоліки можна використовувати проти кредитора.
 • В угоді прописані важливі умови співпраці маленьким шрифтом внизу сторінки – це порушення прав боржника.
 • Нарахування штрафів і пені відбулося за дивною і неаргументованою схемою;
 • Боржник втратив платоспроможність за підтвердженими пред’явленими документами причинами.

При щасливому збігу обставин, розірвання кредитного договору з банком через суд цілком реально.

Загалом, уникнути боргових виплат можна, і цих способів дійсно багато. Деякі з них більш законні, інші – не дуже. Головне пам’ятати, чим загрожує несплата кредиту, особливо якщо прийнято рішення повністю не діяти. Так що вибір завжди за Вами!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: