Як відрізнити легальні МФО від шахраїв?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як відрізнити легальні МФО від шахраїв?

В останні роки мікрокредитування стрімко набирає обертів. Завдяки лояльним умовам і доступності, багато людей вважають за краще послуги МФО банківським. У сфері видачі мікропозик, як і в будь-якому іншому бізнесі, зустрічаються шахраї. А популярність і зростаючий попит на мікрокредити створюють особливо благодатний грунт для грошових махінацій.

Схеми роботи шахрайських МФО

Фейковий сайт. Злочинці створюють сайт, який на вигляд абсолютно схожий на ресурс відомою і шанованою МФО. Назва, логотипи та шрифти повністю ідентичні. Людина вивчає сайт, і навіть знаходить назву компанії в каталозі перевірених і законних МФО. Чи не чекаючи каверзи, він заповнює анкету і вказує особисту інформацію: паспортні дані, ІПН, номер банківської картки та CVV. Через кілька хвилин на e-mail або мобільний телефон приходить, нібито “схвалення заявки на кредит”. У повідомленні зазначено, що для отримання кредитних грошей залишилося виконати останній крок: відшкодувати комісію за переказ грошей. Позичальник, без задньої думки, спрямовує 100-200 грн. в якості “комісії” і ще довго, тобто нескінченно, очікує отримання свого схваленого кредиту.

« Будьте максимально обачні в фінансових питаннях »

Використання Ваших персональних даних. Оформляючи заявку на шахрайському ресурсі, людина, як і при співробітництві з легальними МФО, надає дані про себе: номер і серію паспорта, ІПН, номер банківського рахунку або карти. Цієї інформації буде достатньо для злодіїв, щоб оформити інші кредити на ім’я обманутого клієнта.

Мікрокредитування за своїми правилами. Деякі “підприємці” не обмежуються інтернет-простором. Вони відкривають, на перший погляд, реальні МФО і дійсно надають гроші в борг. Але в разі затримки платежу або невиплати, борг моментально виростає в десятки разів, а боржника передають для подальшої обробки нелегальним колекторам. Загрози, психологічний тиск і навіть фізичне насильство – стандартна процедура “вибивання” з самого початку маленької суми боргу.

Як не потрапити в пастку шахраїв МФО

Щоб Вас не обманули в МФО, пропонуємо уважно ознайомитися і взяти на озброєння наступні правила:

  1. Звертайте увагу на адресу сайту компанії: він не повинен викликати у вас підозру. Намагаючись видати себе за МФО, шахраї максимально непомітно змінять назву домену. Наприклад, за запитом в Гугл “МФО в Україні експрес-займ” на першій же сторінці буде сайт мікрофінансової компанії moneyveo.ua, а також шахрайський сайт monejveo.ua. Різниця – всього в одну букву, а ціна неуважності – втрата грошей і нервів.
  2. На більшості офіційних сайтів МФО України є онлайн калькулятор. З його допомогою можна швидко розрахувати суму по кредиту. Ця проста функція робить умови кредитування комфортними і прозорими вже на першому етапі співпраці. Якщо калькулятор позики відсутній – це привід засумніватися в достовірності і сумлінності МФО.
  3. Перевіряйте назва компанії по каталогу діючих мікрофінансових організацій. Уважно читайте відгуки клієнтів не тільки на сайті компанії, але і на тематичних форумах і в соціальних мережах.
  4. Вивчіть умови угоди уздовж і поперек, особливо ті, що прописані дрібним шрифтом. В ідеалі – роздрукуйте документ і покажіть юристу – професіонал відразу побачить підступ і підводні камені, розшифрує і пояснить Вам незрозумілі моменти.
  5. Після схвалення заявки, МФО надають клієнтам кілька днів, щоб все зважити і прийняти остаточне рішення. Якщо компанія-кредитор надає тиск і квапить з підписанням договору, це повинно Вас насторожити.

Що робити, якщо шахраї оформили на Вас мікропозик?

Онлайн кредитування – простий і швидкий спосіб отримати гроші. Досить вказати номер паспорта та ідентифікаційного коду, щоб оформити кредит в МФО. Такі умови кредитування, безперечно, зручні для клієнтів. Але і шахраї активно користуються всіма перевагами спрощеної процедури видачі позичок

Історії афер з мікрокредитами проходять за аналогічним сценарієм: раптовий дзвінок колекторів, виявлення одного або більше кредитів в різних МФО, затяжне з’ясування обставин з “кредиторами” і вимога погашення боргу.

Якщо злочинці обманним шляхом взяли позику на Ваше ім’я, слід в першу чергу звернутися зі скаргою в компанію, яка надала кредитні кошти.

У такій ситуації фінансова організація буде не ворогом, які вимагають борг за договором, а союзником. Компанії, які піклуються про свою репутацію, підуть назустріч і задіють службу безпеки для вирішення цієї проблеми.

Сумма займа

1500грн

На срок

10дней

Мікрокредит

Якщо ж мікрофінансових організація відмовляється від співпраці з Вами і вимагає погашення заборгованості – звертайтеся в поліцію. Напишіть заяву з докладним описом того, що сталося. Якщо заяву залишать без уваги – йдіть до прокуратури. Не варто чекати моменту, поки компанія-кредитор подасть на Вас до суду, як на злісного неплатника за кредитом.

Чим більше Ви приймете заходів для вирішення ситуації, що склалася, тим більше шансів на благополучне вирішення проблеми. Не діяти і сидіти, склавши руки – не вихід.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: