Як погасити кредит?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як погасити кредит?

Кредитування – це зручний інструмент не тільки для малого і середнього бізнесу, а й для здійснення грошової допомоги фізичним особам та населенню. Всім відома приказка говорить: за позику віддяка. Важливий аспект у взаєминах з кредитором – це вчасно закрити всі зобов’язання і не допустити прострочення.

Що потрібно знати для того щоб швидко повернути борг?

Дисциплінований і фінансово грамотний підхід дозволить швидко і безболісно розрахуватись за борговими зобов’язаннями.

Він включає:

 • Знання умов кредитування;
 • Аналіз власної платоспроможності;
 • Присутність допоміжних джерел доходу в разі форс-мажору;
 • Адекватний діалог з кредитором.

В першу чергу, досконально ознайомтеся з підписується договором позики, щоб уникнути неприємностей у вигляді додаткових комісій і штрафних санкцій.

« Вивчайте фінанси, знайте правила, за якими граєте з кредиторами »

Відповідь на питання, як швидко погасити кредит, дасть облік таких параметрів фінансування:

 1. узгоджений план погашення (роздрукований графік доступний в доповненнях до контракту або електронний формат в персональному веб-кабінеті);
 2. точні розміри платежів, при оформленні заявки надаються такі цифри: тіло позики, комісія за послуги, відсоток за користування (ГПС – річна процентна ставка або денна при мікрокредитування);
 3. способи закриття боргових зобов’язань;
 4. вибір методу погашення;
 5. спеціальні комісії і період зарахування коштів на розрахунковий рахунок організації.

Ретельний прорахунок ризиків дозволить оптимізувати свою діяльність підприємцям. Наприклад, якщо кошти позичаються на придбання основних фондів, що вводяться в експлуатацію відразу, то виплати за позикою виробляються зі понаднормової прибутку. Такий позику принесе матеріальну вигоду в перспективі, також корисно ознайомитися з нюансами оподаткування, в законодавстві обумовлені можливості відшкодування податку на додану вартість при покупці ОФ.

Методи закриття заборгованості

Дві основні системи, як виплатити кредит планово:

 • ануїтет ділить загальну суму на однакові частини і рівномірно розподіляється на обумовлений термін;
 • диференціал послідовно зменшує цифру, тому що відсотки нараховуються на залишок;

У виключних випадках використовується повернення всієї суми в встановлену дату, використовується приватними позикодавцями. Банки і МФО цей прийом закриття не практикують.

Незапланований повернення заборгованості включає:

 • дострокову виплату (вноситься плата за час фактичного користування грошима або незалежно від нього, фіксований розмір комісії);
 • оплата простроченого позики разом з штрафними санкціями та пенею;
 • примусове стягнення при ухиленні від своїх зобов’язань.

Ведення і планування особистого бюджету допоможе уникнути неприємних моментів у вигляді штрафів і стягнень.

Способи погашення позик

Ринок кредитування зростає з кожним роком. Конкуренція серед фінкомпаній змушує пропонувати не тільки низькі процентні ставки і акції, але і покращувати умови оформлення і закриття кредитних договорів.

Повернення боргових зобов’язань можливо:

 • Через інтернет-банк – це відповідь на питання як швидко закрити кредит. Пройшовши онлайн реєстрацію в особистому кабінеті фінансової установи, ви прикріплюєте карту, на яку перераховується фіндопомогу. Відповідно, з цього рахунку ви в онлайн режимі виплачуєте відсотки або повністю суму за позикою. Найзручніший і оперативний спосіб. Моментально змінюється статус вашої заборгованості.
 • За допомогою спеціальних платіжних сервісів EasyPay, Portmone, LiqPay та інших.
 • Оплатою готівкою в касі банку. Мінуси цього варіанту: зарахування відбувається на протязі декількох банківських днів, необхідність виходити з дому і безпечно стояти в черзі, потрібно вносити реквізити отримувача та договору позики, плата за послугу банку.

Використанням терміналів і i-box – популярний метод, що має деякі недоліками: комісійні, збої програм, період перерахування грошей.

Сумма займа

1500грн

На срок

10дней

Перекредитування

У двох останніх епізодах приділіть увагу правильному введенню реквізитів, і обов’язково заберіть квитанції і чеки про здійснення операції. Якщо виникнуть непорозуміння, у вас буде документальне підтвердження факту оплати.

Методологія роботи мікрокредитування схожа. Ви можете легко в онлайн режимі як оформити, так і погасити мікропозики. Реєструючись в МФО, ви створюєте персональний кабінет, за допомогою якого здійснюєте всі маніпуляції з капіталом.

Як розплатитися по кредитах під час матеріальних труднощів?

Потрапивши в непередбачені фінансові проблеми, є способи як погасити кредит якщо немає грошей. Фінансові установи розробили варіанти зниження боргового навантаження:

 1. Відстрочка (пролонгація)
 2. Рефінансування
 3. Рестуркуризація
 4. Кредитні канікули

Продовження або пролонгація – це збільшення терміну за позикою, якщо обов’язково проплачені відсотки за період фактичного використання. Вимоги до підключення вказані в договорі позики, розмір ставки може збережуться на початковому рівні на весь період продовження.

Рефінансування розглядається, як спосіб погасити кредити якщо їх багато. Це перекредитування в тій же, або нової компанії. Взяття однієї або декількох нових позик на більш вигідних умовах для закриття поточних.

« Якщо вам нема чим сплатити борг, зверніться за допомогою »

Реструктуризація – одне або комплекс заходів щодо зниження боргового навантаження. Заява подається на розгляд фінустанови, і після схвалення підписується додаткова угода з новими умовами. Може включати: розстрочку, списання частини грошей в рахунок майна, зменшення ставки відсотка, у виняткових випадках списання частини боргу. Заснована на діалозі сторін та документального підтвердження погіршення фінансового стану клієнта.

Кредитні канікули – надаються в індивідуальному порядку з об’єктивних, документально підтвердженим, причин (стихійне лихо, втрата годувальників, медичні показання і ін.). Це тимчасова заморозка боргу без нарахування плати за користування і штрафів.

Лайфхак, щоб уникнути переплат

Позичаючи, ми усвідомлюємо, що заплатимо більше, ніж взяли. Щоб мінімізувати витратну частину скористайтеся такими мудростями-хитрощами:

 1. Враховуйте округлення. Копійчані залишки ростуть як сніжний ком з платежу в платіж і можуть стати причиною нарахування пені.
 2. Поставте нагадування в календарі відповідно до графіка платежів, а краще заздалегідь.
 3. Людський фактор ніхто не відміняв, прикро буде переплачувати через власну забудькуватість.
 4. Введіть звичку першочергового погашення заборгованостей, а в разі додаткового доходу оплатіть більше мінімального тарифу. Скорочуйте загальну суму позаплановими внесками.
 5. Якщо у вас кілька позик спочатку закривайте ті, у яких вища відсоткова ставка.

Підсумуємо: сумлінне ставлення до матеріального співпраці, правильна розстановка пріоритетів і вміння планувати витратно-прибуткової частини зіграє на вашу користь. Діалог з фінорганізації допоможе уникнути несприятливих наслідків у вигляді штрафів і санкцій і залишить приємне враження після партнерства.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: