Як вірно розрахувати відсотки по кредиту?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як вірно розрахувати відсотки по кредиту?

Коли мова заходить про великі покупки або оплати дорогих послуг, найчастіше це означає, що знадобиться шукати зовнішню фінансову допомогу. І добре, якщо знань і досвіду людини досить для оцінки реальних ризиків і окупності.

Від того, наскільки точно ви зможете розрахувати відсоток по кредиту за місяць, буде залежати подальше грошове благополуччя вашої родини або бізнесу. Перший параметр, який варто ретельно вивчати – це відсоткова ставка. Вона ніколи не має стабільних цифр і залежить від наступних факторів:

 • Фізичну або юридичну особа представляє позичальник;
 • Який термін виділяється на виконання боргових зобов’язань;
 • Який обсяг коштів запитує користувач;
 • Та інші.

Далі в статті ми розберемо найбільш часті питання: як знайти оптимальний варіант з урахуванням усіх ключових параметрів? Які принципи роботи різних банківських установ? Яку в результаті суму ви заплатите за використання фінпослуги?

Як розрахувати кредит під відсотки і від чого залежить їх нарахування?

У момент прийняття рішення про отримання боргових коштів, багатьох лякає те, що фіндопомога може виявитися занадто обтяжливою і дорогою. Люди бояться неправильно розрахувати відсоткову ставку кредиту. Але якщо це так і станеться, то напевно через дії інших пунктів двосторонньої угоди.

Річна ставка (РПС) – це головний параметр, який необхідно вивчити на старті співпраці з будь-якою фінансовою організацією, щоб правильно розрахувати кредит під відсотки. По суті, це обсяг плати за користування послугою з розрахунку на один рік.

Чому неправильно думати, що ГПС – це переплата?

 • Гроші – це теж свого роду товар, і за його використання потрібно платити, як за оренду велосипеда, наприклад.
 • Сума так званої переплати часто складається з певної кількості «інгредієнтів»: вартість обслуговування картки і банківського рахунку, одноразові або багаторазові комісії, ціна страховки, оплата за інформаційну підтримку клієнта, тощо.

Дуже важливо завжди читати кожен пункт умов угоди. Так як при афішуванні низького тарифу, договір може містити безліч додаткових фішок, відповідно до яких ціна фіндопомоги виростає в рази. У той же час, більш прозоре кредитування може передбачати високу тарифну виплату, але повну відсутність прихованих платежів. Так вам легше правильно розрахувати відсотки за кредит онлайн. Що вигідніше?

Є ще таке поняття, як ефективна ставка. Вона означає повний розмір переплати і дуже часто виявляється неприємною новиною для користувача. Для того, щоб бути підготовленим до цієї інформації, найкраще заздалегідь попросити договір і прочитати всі умови майбутньої співпраці.

Формула для розрахунку повного розміру %%% виглядає так:

(Sc *% (p + 1)) / (24 * 100%) = %%

Де Sc – це боргова цифра, р – терміни кредитування у місяцях.

Кредитний калькулятор – автоматичний розрахунок онлайн

Якщо багаторівневі формули – це не для Вас, тоді Вам точно сподобається автоматизований кредитний калькулятор. Вони знаходяться на сайтах більшості віртуальних сервісів і дозволяють швидко розрахувати ефективну відсоткову ставку по кредиту онлайн.

Скористайтеся нашим калькулятором прямо зараз:

Сумма займа

1500грн

На срок

10дней

Сравните все МФО

Інструмент дійсно зручний: за лічені секунди Ви вводите необхідні дані і на виході отримуєте результат. Це і є та сама цифра «під ключ», яку Вам треба буде повернути по закінченню терміну дії договору, і не гривнею більше. Часто в таких же віконцях можна побачити максимально допустимі строки для мікрокредитування або кількість доступних бонусів. Прийом запиту відбувається в онлайн форматі на цій же сторінці, а гривні зараховуються прямо на Ваш картковий рахунок.

Важлива інформація! Для заповнення заявки Вам знадобиться заповнити порожні клітинки особистою інформацією. У різних конторах набір необхідних даних може різнитися, але найчастіше це – прізвище / ім’я / по батькові, номер паспорта, ідентифікаційний код і контакти.

Лайфхак. Щоб розмір комісій був значно меншим, обирайте фінансову компанію, в якій нарахування залежать від цифри на залишку. Ця інформація знаходиться в угоді, і її точно не варто ігнорувати.

Річна відсоткова ставка (ГПС, APR)

Цей параметр присутній у всіх кредитних процесах, які мають великі тимчасові рамки. Його різниця від звичайного параметра полягає в тому, що вона включає додаткові збори і платежі, про які ми говорили кілька абзаців тому. Далі давайте розберемо, що саме потрібно знати про ДПС та як зорієнтуватися у двох видах тарифів.

Ми вже говорили, що гроші – це свого роду товар. Нараховані відсотки грають роль плати за швидке отримання і використання цього в рамках певного часового періоду. А ось додаткові комісії – це вартість ризиків, які бере на себе кредитор, коли дозволяє взяти гроші в кредит.

Ось приклад: ви прийняли рішення скористатися фіндопомогою у розмірі 2000 грн. під 10% річних. Це означає, що Ваша підсумкова сума для виплати складатиме 2200 грн. У багатьох випадках нарахування роблять з розрахунку на місяць. Тоді необхідно ділити на 12 рівних частин: 10%, ділене на 12, буде дорівнювати 0,83% на місяць. За таким же принципом розраховується денний показник, тільки ділити треба на 365.

Відсотковий тариф має кілька різновидів, залежно від суми, на яку здійснюється нарахування:

 • Постійна (з прикладу вище);
 • Плаваюча (кредитор має право змінювати її на свій розсуд і цей фактор важливо не пропустити в умовах договору);
 • Багаторівневі (тут розрахунок йде від кількості гривень на залишку).

Ухвалою виконаного боргового зобов’язання можна вважати здійснену оплату за останнім місячним платежем + нульовий баланс в обліковому записі.

Знайдіть свій кредит під низький відсоток на нашому сайті.

Визначення ставки по кредитних картах

До того, як почати процес підрахунку, подивіться, скільки гривень залишилося на балансі (наприклад, дві тисячі). Після цього загляньте в останню виписку з банку і знайдіть цифру, яка буде показувати ціну всіх складових фіндопомоги (наприклад, 30 гривень).

Далі ділимо другу цифру на першу (30 на 2000) і отримуємо новий показник 0,015. При множенні його на 100, отримуємо місячний показник – 1,5%. Якщо хочете знати річний, то множимо на 12 = 18%.

Всі номінали взяті просто з голови, просто для зрозумілої візуалізації процесу.

Зробіть порівняння кредитних карток найвідоміших українських банків.

Підсумки та рекомендації

 • Ваше фінансове благополуччя на 100% залежить від Вас. Для вдалої співпраці, обов’язково читайте договір і приділяйте якомога більше уваги вивченню деталей.
 • Розрахунок річної вартості тепер не складе для Вас ніяких труднощів: користуйтеся віртуальним калькулятором або спеціальними формулами, які ми розбирали з Вами вище.
 • Низький тариф – це не завжди вигідна пропозиція. Звертайте увагу на всі додаткові платежі і комісії.
 • У процесі вибору організації, найважливішими факторами повинні бути визначення ціни послуги і вивчення другорядних умов співпраці.
 • Щоб оформити позику вигідно, можна погодитися і з високим тарифним планом за послугу, тільки важливо знати, як використовувати інші інструменти на свою користь.

Дякуємо, що Ви були з нами й дізналися, як правильно розрахувати відсотки по кредиту онлайн. Оформлюйте підписку на наш блог і отримуйте своєчасну інформацію про актуальні тенденції в кредитно-банківській сфері. Ми готуємо для Вас ще багато корисного контенту, тримайте руку на пульсі!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: