Як правильно розмовляти з колекторами по телефону?Как правильно разговаривать с коллекторами по телефону?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як правильно розмовляти з колекторами по телефону?Как правильно разговаривать с коллекторами по телефону?

Телефонна розмова з колектором – звична практика щодо з’ясування питання заборгованості. Для особливо злісних неплатників вони вибирають «незручний» час: пізній вечір, ніч або святкові / вихідні дні. Розрахунок іде на те, що людина знаходиться в стані відпочинку, і головне завдання – вивести її з зони комфорту змусити нервувати й думати про погане. Найчастіше, ця схема спрацьовує і позичальник починає поступово виходити на контакт, щоб швидше позбутися від настирливості тих, що дзвонять. Куди звертатися, якщо загрожують колектори?

Розмова з колекторами, коли Ви дійсно боржник

В рамках існуючих законів про права людини, колектори можуть вести ділові переговори по телефону або запрошувати в офіс для обговорення нюансів справи. Також вони мають право надсилати листи на електронну пошту. У цьому випадку краще говорити з колекторами, йти з ними на компроміс і намагатися оперативно вирішити проблему.

Але буває і так, що співробітники колекторських компаній починають діяти з порушенням закону: дзвонити в заборонені періоди (субота, неділя, вихідні та свята), грубити й виражатися з використанням нецензурної лексики. У цьому випадку, краще дотримуватися правил, як правильно розмовляти з колекторами по телефону в Україні:

  • Не відповідати грубо, розмовляти стримано і спокійно, а краще взагалі класти слухавку, як тільки починається розмова в некоректних тонах;
  • Запитати ім’я і прізвище абонента, зафіксувати у себе у блокноті або телефоні;
  • Уточнити назву колекторської контори;
  • Якщо проблемний кредитний портфель уже потрапив до суду, уточнити номер справи і запланований час судового засідання;
  • Якщо можливо, включити диктофон або будь записуючий пристрій для фіксації розмови;

Ось як потрібно спілкуватися з колекторами по телефону. Насамкінець варто подякувати за інформацію і покласти слухавку.

Намагаються повісити чужий борг?

Що робити якщо дзвонять колектори з приводу чужого кредиту? Трапляються ситуації, коли людині починають надходити дзвінки від колекторів щодо позики, але вона не оформлювала фінансування, навіть із зазначеним позичальником не знайома. Таке відбувається по ряду причин: покупка сім-карти, номер якої раніше був прив’язаний до певного кредиту, переїзд у квартиру, де до цього жила сім’я боржників і т.д. Що робити, якщо дістають колектори без причини?

Пропонуємо Вам декілька рекомендацій, як треба розмовляти з колекторами МФО і банків:

  • Дізнатися назву компанії і прізвище-ім’я-по батькові її керівника;
  • Написати листа з повідомленням, що Ви не є власником кредиту, навіть з урахуванням того, що номер телефону або адреса проживання збігається з даними в їх базі;
  • Продублювати цю інформацію людині, яка звернулася до Вас, закінчити розмову, не вступати ні в які дискусії.

Спілкування з колекторами – це завжди дуже неприємна процедура, але, знаючи правила, як краще коректно спілкуватися з ними, можна уникнути безлічі неприємних телефонних розбірок. Віддавайте борги вчасно й бережіть свої нерви!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: