Як заощадити на комунальних послугах (ЖКГ платежах) в Україні?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як заощадити на комунальних послугах (ЖКГ платежах) в Україні?

Розрахунок за комунальні послуги – це одна із найбільш наболілих тем для кожного українця. Їх вартість зростає в геометричній прогресії кожні півроку, а заробітні плати залишаються на місці. З цієї причини, багато жителів нашої країни вдаються до численних прийомів, які допомагають правильно економити на комунальних послугах в Україні і скоротити нечувані суми, заощадивши на побутових потребах.

Особливо гострим питання, як заощадити на квартплаті й раціонально споживати всі види енергій, стає в зимовий період, коли у будинку й квартирі підключають опалення, і воно забирає на себе левову частку всіх витрат. З середини зимового сезону поточного року введено в дію інноваційну систему надання субсидій – у вигляді індивідуальної монетизації. Спочатку, нововведення сильно заплутало власників пільг і створило деякі незручності. Але вже через пару місяців схема «вирівнялася» і почала цілком ефективно функціонувати. Але вартість комуналки від цього меншою не стала.

Тарифи на комунальні послуги в Україні на 2019 рік

Потрібно сказати, що навіть наближені до відповідної індустрії люди не завжди встигають відслідковувати актуальні тарифні плани. Зі зміною уряду і приходом до влади нового президента, настають великі зміни у всіх сферах життя. А поки орієнтовні ціни на комуналку виглядають наступним чином:

 1. Виробництво теплової енергії – 1655 грн. за Гкал (при наявності квартирного або загальнобудинкового лічильника) або 39 гривень за 1м2 (при відсутності фіксуючих пристроїв);
 2. Електроенергія – 175 гривень за кВтг;
 3. Газ – 9 грн. за м3;
 4. Гаряча вода – 90 – 100 гривень за м3;
 5. Холодна вода – 15 – 35 грн. за один кубометр.

Так що зменшити комунальні витрати навряд чи вийде.

З травня 2019 року набирає чинності затверджений закон, який передбачає нові умови використання житлових послуг. Згідно з його пунктами, українцям слід очікувати такі нововведення:

 • Нарахування абонентської плати за комуналку, що означає оплату навіть невикористаних ресурсів, просто для підтримки роботи відповідних підприємств;
 • Офіційний дозвіл відключати послуги за несвоєчасне внесення коштів (питання, як не платити комунальні послуги, більше не існує!);
 • Нарахування пені за прострочення розрахунків, розмір якої прямо залежить від термінів простроченого періоду.

Як прогнозують експерти, нові правила зможуть значною мірою дисциплінувати громадян нашої країни. Хоча для багатьох, хто не навчиться економити на комунальних квитанціях, це стане прямим шляхом до великих заборгованостей.

Є і позитивні новини: цей закон передбачає покарання підприємств, які незаконно відключають користувачів від послуг.

Вартість послуг ЖКГ на сім’ю з трьох осіб

Точну цифру досить складно назвати. На її розміри істотно впливають такі чинники:

 • Співвідношення дорослих і дітей;
 • Сума квадратних метрів у житлі;
 • Місто проживання;
 • Наявність будь-яких пільг;
 • Наявність спеціальних пристроїв;
 • Тип житла;
 • Спроби зменшити комунальні платежі;
 • Та інші.

Наскільки повідомляють українські новинні портали, в середньому, в зимові місяці сім’я, що складається з 3-х чоловік (мама, тато і дитина), платять близько 2000 – 3000 грн. у місяць, а в літній період – близько 1000 – 2000 грн. Якщо врахувати, що мінімальна зарплатня становить 4 173 гривні, то дуже часто ці платежі забирають половину сімейного бюджету. Особливо складно доводиться сім’ям, коли мама перебуває у відпустці по догляду за дитиною, годувальником виступає тільки батько, і заощадити на послугах ЖКГ немає можливості.

Способи як зменшити комунальні витрати

В умовах постійного зростання цін необхідно максимально раціонально використовувати всі наявні ресурси, щоб зменшити плату за комунальні послуги. Як сказав один розумний чоловік, зекономлені гроші – це зароблені гроші. Тож економія допоможе зберегти цінний фінансовий ресурс для більш актуальних побутових потреб.

Ставимо лічильники на воду, газ і світло. Якщо їх у Вас ще немає, обов’язково виділіть кілька днів у своєму завантаженому графіку для вирішення даного питання. Відсутність пристроїв зобов’язує оплачувати усереднений обсяг наданих послуг з усього під’їзду, яке значно більше за своїм обсягом, ніж використано в реальності. Економити на комунальних лічильниках – один із найефективніших методів зберегти свої кошти.

Скорочуємо час користування кондиціонером, бойлером та мікрохвильовкою. Щоб зменшити витрати на комунальні послуги, оптимізуйте свою побутову діяльність так, щоб ці пристрої працювали тільки в критично необхідні моменти. Першу половину дня і ввечері можна спокійно обійтися без кондиціонера (економити електроенергію), бойлер цілком реально включати тільки один раз на день, коли треба помитися всій родині, а мікрохвильовку варто замінити на газову плиту (до речі, для їжі теж буде корисніше не отримувати шкідливого випромінювання!).

Оформлюємо субсидію. Так, для реалізації задуманого належить запастися чималою кількістю часу, нервів і терпіння. З метою заощадити на оплаті комунальних послуг, доведеться зібрати необхідний перелік супровідних документів, дістатися до відповідного виконавчого органу, вистояти черги й дочекатися результату. Але за підсумком виконаної роботи, Ви отримаєте відмінну винагороду у вигляді значної пільги на будь-які житлово-комунальні послуги.

Як ще законно заощадити гроші на комунальні послуги?

Важливо пам’ятати, що будь-яка вживана дія, аби заощадити на оплаті комунальних платежів, має відбуватися в рамках закону, інакше порушення може принести ще більшу кількість грошових витрат.

Поставивши собі за мету легко й законно заощадити гроші на комунальні послуги, можна впровадити ефективні й повністю легальні способи у побуті:

 • Перекривати воду під час миття посуду, чищення зубів і гоління;
 • Приймати душ замість ванни;
 • Купувати техніку з параметром енерговитрати А і А +;
 • Використовувати енергозберігаючі лампочки;
 • Утеплювати своє житло зовні й всередині;
 • Використовувати сонячні батареї.

Способів, що дозволяють заощадити на комунальних витратах у квартирі, дуже багато, подумайте, які з них ви могли би впровадити у своєму житті.

Платити треба, а грошей немає?

Ви вже знайшли шляхи заощадити на комунальних платежах ЖКГ в Україні, і всілякі пільги собі оформили, а грошей все одно не вистачає? Така ситуація дуже часто зустрічається в сім’ях українців. Впадати у відчай не варто, є можливість взяти коротке фінансування і перекрити актуальні потреби.

Мікрофінансові організації пропонують ідеальні умови для тимчасового вирішення фінансових труднощів. Всього за 30 хвилин Ви отримаєте можливість оформити позику на картку у потрібному обсязі, швидко і без проблем подавши заявку через Інтернет. Решта переваги такої співпраці виглядають так:

 • Немає потреби збирати пакет документів і додавати до нього довідку з офіційних місць роботи з показником рівня заробітної плати за останні шість місяців;
 • Позики доступні для всіх соціальних груп українського населення: студентів, мам у декретній відпустці, пенсіонерів, людей, що вийшли з місць позбавлення волі, малозабезпеченим, багатодітним, безробітним та іншим.
 • Існує спеціальна послуга пролонгації, яка дозволяє продовжити терміни повернення коштів на один-два тижні.
 • Щоб взяти кредит онлайн, необхідно пред’явити тільки код платника податків і паспорт, а також мати в розпорядженні картку, оформлену у будь-якому місцевому банку.

Крім цього, можна вибрати точну кількість днів, протягом яких плануєте виконати боргові зобов’язання. Цей спосіб допоможе Вам заощадити час і швидко вирішить проблему з відсутніми фінансами!

Залиште свій відгук 1 Відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: