Як скласти і подати позов до суду на банк?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як скласти і подати позов до суду на банк?

Добре, коли питання з кредитуванням має щасливу історію й вчасно приходить до свого завершення. У цьому випадку, виграють обидві сторони: позичальник успішно виправив свою складну фінансову ситуацію, а кредитор отримав невеликий прибуток на відсотках. Однак, не завжди все закінчується настільки добре, тоді доводиться думати, як боротися з банком у суді. Все частіше чути серед позичальників, що їм доводиться подавати позов до суду на банк через незаконні дії з боку банківської установи.

Які дії найчастіше оскаржуються через судово-юридичні інстанції?

 • Виявлено помилки у двосторонній угоді про кредит у банку;
 • Деякі пункти винесені внизу й надруковані дуже маленьким шрифтом;
 • Цифри за штрафами, пенею та відсотками розраховані без урахування умов договору та чинного законодавства країни;
 • Умови угоди підлягали змінам без узгодження з боржником, за власним бажанням;
 • Здійснюються неодноразові погрози у бік позичальника та його сім’ї, і варто замислитися, як подати до суду на банк;
 • Відбулася несанкціонована конфіскація майна, яке ніяк не фігурувало в обговорених умовах фінансового співробітництва;
 • Попередні письмові звернення з проханням реструктуризації боргу були відхилені, а аргументи для цього були надані досить вагомі;
 • У момент підписання угоди банківський співробітник вказав відсоткову ставку по кредиту, в рази менше, ніж реальна ефективна.

У всіх цих та інших випадках варто серйозно замислитися над тим, як виграти суд із банком і що порушені права кредитотримача. Це питання не можна просто подарувати кредитору. Так, можливо, юридичний процес потребує великої кількості фізичних зусиль, часу і грошей. Але виграний кейс компенсує всі витрати, і справедливість переможе.

Як правильно скласти позов до суду на банк?

Зразок подання позовної заяви до суду на банк можна відшукати на сайтах юридичної тематики, але якогось єдиного виду не існує. Його можна писати у вільній формі, дотримуючись ось такої структури, щоб правильно скласти позовну заяву до суду на банк:

 • Вказівка ​​повної назви судової установи, перерахування учасників справи, вичерпна інформація про реквізити усіх сторін, грошовий обсяг запитуваної компенсації й номер квитанції про оплату спеціального збору.
 • Виклад обставин ситуації, що склалася, додаток аргументів і перерахування норм законів, які обґрунтовують це питання. Тут важливо прописати всі необхідні тези:
 1. У який період часу, ким і яким чином були порушені права потерпілого заявника;
 2. Які способи вирішення спірної ситуації були зроблені до моменту звернення у вищі інстанції + результати цих переговорів.
 • Перерахування вимог, які є предметом запиту.
 • Список доданої документації, дата й підпис заявника.

Є ще декілька нюансів, як правильно подати позовну заяву до суду на банк за кредитом. Варто пам’ятати, що способи подачі документації можуть відрізнятися від типу справи. Так, для адміністративних справ передбачена подача копій супровідних паперів прямо до судової канцелярії, а для господарських справ – самостійна відправка ксерокопій усім учасникам процесу, а за місцем необхідно пред’явити тільки чеки поштового відправлення.

Які документи потрібні для подачі позову до суду на банк?

Окрім ключового звернення, необхідно зібрати й надати певний набір документів:

 • Ксерокопії основного звернення – в тій кількості, скільки є залучених до процесу сторін;
 • Ксерокопія письмової угоди з кредитором;
 • Папери, що відображують підстави для старту судового розгляду;
 • Копії листів, які були направлені ще до моменту початку процесу;
 • Будь-які інші папери, які мають пряме або непряме відношення до справи.

Якщо відповідач подає зустрічне звинувачення, тоді документи потрібні для подачі позову до суду на банк значно скоротяться, тому що він теж буде зі свого боку їх надавати.

Надання повного пакету документів разом із доказами є обов’язковою умовою прийому запиту. Якщо у заявника немає можливості вчасно отримати ті чи інші підтвердження з незалежних від нього причин, він повинен візуалізувати свої спроби й відмови щодо них – це допоможе не тільки правильно скласти позов до суду на банк, але і в подальшому розгляді.

В яких випадках документи можуть бути повернуті?

Фахівці в області юриспруденції рекомендують добре перевіряти наявність і зміст пакету документів перед тим, як подавати заяву до суду на банк. Ось перелік основних помилок, які стають причиною повернення справи заявнику:

 • Некоректне складання звернення, порушення порядку викладу інформації;
 • Відсутність доказів по судовій оплаті або помилка в її розрахунку;
 • Неправильне надання доказів до справи;
 • Наявність неадекватних вимог, не підкріплених аргументами.

Набагато простіше спочатку дізнатися, як правильно написати позовну заяву до суду на банк і проконтролювати коректність складання всіх паперів, ніж потім переробляти, переписувати і переплачувати нові організаційні внески.

Що робити, якщо банк подав до суду по іпотеці? Подавати відповідне зустрічне оскарження й відстоювати свої права!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: