Як поводити себе в суді з банком по кредиту?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як поводити себе в суді з банком по кредиту?

Фінансові взаємовідносини з банком – це велика відповідальність за кожен прострочений платіж. Найбільші неприємності наступають, коли позичальник взагалі перестає виплачувати борг – з суб’єктивних чи об’єктивних причин. Далі поговоримо, як виграти суд у банка за кредитом.

Яких заходів вживає банк до того, як передати справу судді?

Спочатку банківська установа спробує налагодити двосторонню комунікацію з клієнтом, сподіваючись на обопільно вигідний компроміс.

Коли такий формат спілкування заходить у глухий кут, справа передається до колекторської компанії. Її співробітники роблять все можливе і неможливе, аби вмовити / змусити боржника повернути взяту суму. Так як їх зацікавленість зазвичай складається у певному відсотку від повернутого обсягу грошей, вони вдаються до найрізноманітніших за ступенем жорсткості заходів: дзвінки вночі з невідомого номера, очікуванням ввечері біля під’їзду, дзвінки до родичів, друзів і співробітників із метою розповісти про ситуацію і переконливим проханням впливати на близьку людину.

Остання інстанція – це суд. І тут уже ситуація переходить до стадії дуже серйозної, з цілком реальними наслідками у вигляді великих штрафів і конфіскації майна. Що робити, якщо банк подав до суду за невиплату кредиту, щоб полегшити процес і отримати мінімум покарань? Про це поговоримо далі.

Які формати участі в судовому засіданні можуть бути?

Звичайно, найбюджетніший варіант – це самостійний захист своїх прав і вироблення особистої стратегії, як боротися з банком в суді. Але закони України настільки швидко змінюються, що іноді відстежити їх звичайній людині практично неможливо. Та й відсутність досвіду в судових розглядах зіграє тільки у мінус, суд із банком без адвоката – досить складний процес.

Самостійній участі є хороша альтернатива – це робота з кредитним адвокатом, який постійно працює в цій сфері і розуміє, як вести себе в суді якщо банк подав до суду. Це більш витратний спосіб, але підсумковий результат того однозначно вартий.

Як підготуватися до суду?

Який би з форматів, як вести себе в суді з банком по кредиту, не був обраний, варто пам’ятати про перелік документів, які будуть служити доказовою базою:

 • Лікарняні листи, які свідчать про неможливість виконувати свої боргові зобов’язання через різке погіршення здоров’я;
 • Рецепти, чеки та довідки з медичних установ, в яких вказані значні суми, витрачені на відновлення здоров’я позичальника або його близьких родичів;
 • Документи, що підтверджують факт розірвання шлюбу;
 • Свідоцтво про народження дитини;
 • Виписка про смерть близької людини і чеки за витратами на похорон;
 • Трудова книжка з відміткою про звільнення / скорочення.

Чим більше доказів об’єктивних причин, що впливають на платоспроможність, буде зібрано на момент проведення засідання, тим більше шансів отримати пом’якшувальне рішення.

Основний пакет документів

Крім паперів із доказами, необхідно підготуватися до суду з банком: зібрати й подати у правильному порядку набір документів для безпосереднього розгляду справи.

Після отримання повістки, необхідно коректно поводитися в суді боржнику перед банком без адвоката: перевірити, в якому суді і на які дати заплановано засідання. Краще уточнити це питання на онлайн ресурсі відповідного суду. Коли ця інформація вже є на руках, варто подбати про наявність наступних паперів:

 • Оригінал і копія кредитного договору з усіма додатками і оновленнями;
 • Детальну помісячну розкладку по виплаті боргу;
 • Документи, що підтверджують особу відповідача та поручителя (якщо така була).

Також суддя може запросити додаткові документи, потрібно зробити все можливе, щоб у найкоротші терміни надати їх на розгляд.

Тактики боротьби

Досвідчені фахівці розробили кілька схем, які можуть привести до позитивного результату судових засідань:

 • Пошук помилок і недоліків у договорі про фінансування. Особливо актуальним буде такий підхід, якщо розгляд справи відбувається під час проведення серйозних змін в українських кодексах. Тут потрібно добре задуматися, чи потрібен адвокат якщо банк подав до суду.
 • Перемога «змором». У даному випадку мається на увазі затягування процесів будь-якими доступними способами: проханнями про перенесення засідань, появою «захворювань», через яких виникають проблеми відвідати захід, та ін.
 • Подача зустрічного позову у справі «кредит у банку». А ще краще – йти на випередження і звертатися за справедливістю ще до моменту «атаки» банківських юристів.

Яка б стратегія не була обрана, весь час треба бути напоготові й контролювати дії опонентів. Кожна помилка може коштувати великих грошей у вигляді істотних штрафів або позбавлення майна.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: