Як виграти суд у банку за кредитом?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Як виграти суд у банку за кредитом?

Сотні неповернених позик приводять своїх власників в стіни судово-контролюючих органів. Кредитори, які розчарувалися в численних мирних способах повернути свої гроші, відправляють судові позови з іменами самих злісних неплатників. Особливо очевидною ця ситуація стає, коли позичальник категорично не йде на контакт. І потім виграти суд у банку за кредитом не так просто.

Найчастішими причинами невиплати боргових коштів є:

 • Несподівано різка втрата основного місця роботи (звільнення, скорочення тощо);
 • Виникнення форс-мажорних обставин зі здоров’ям, і всі кошти йдуть на їх вирішення;
 • Використання особистих коштів для покриття інших невідкладних потреб;
 • Банальна забудькуватість, а коли, по закінченні часу, були нараховані великі відсотки, відсутність можливості виплатити такі суми.

Незалежно, наскільки були об’єктивними чи суб’єктивними причини відмови від виплат за позикою, банківська установа має право подати на відшкодування збитку. Далі поговоримо, чи можна виграти суд у банку за кредитом.

Як не довести до суду?

Якщо фінансово-кредитна суперечка набула форми юридичного розгляду, у такому разі були використані всі доступні методи повернення грошей:

 • Повідомили позичальникові, що є неоплачений кредит у банку і його розміри;
 • Відправили лист за місцем проживання;
 • Написали на електронну пошту і мобільний телефон;
 • Запросили на обговорення ситуації, що виникла.

Якщо клієнт легко йде на спілкування і реагує на письмові або усні звернення в його бік, суд із банком через кредит може і не відбутися. Усе вирішується ще на початковій стадії розгляду, без звернення до відповідних інстанцій.

Чи можна перемогти банк у суді?

У випадках, коли двом сторонам домовитися не вдалося, справа з’являється в найвищому судовому органі. Але і це не вирок, виграти суд із банком в Україні можливо. При наявності гарного юриста, можна поборотися за свої права, особливо, якщо вони дійсно були порушені.

Отже, як виграти суд за іпотекою і які дії варто зробити після отримання повістки?

 • Відстежувати повістки, які надішли, інакше неявка (випадкова або навмисна) – це прямий шлях отримати рішення не на вашу користь;
 • Здійснити калькуляцію боргу і нарахованих штрафів на предмет відповідності описаним у договорі пунктам (розуміти чи можна виграти суд із банком за кредитом в Україні);
 • Перевірити терміни позовної давності справи;
 • Прочитати договір із метою знайти пункти, які порушують права користувача відповідно до поточного законодавства України.

Важливий момент. Якщо кредитний договір був підписаний пізніше 16 жовтня 2011 року, то його потрібно звірити з новим положенням про права споживачів. У цьому документі були зроблені множинні зміни на користь останніх. Це стосується й тих ситуацій, коли потрібно виграти суд у банку по кредитній картці.

Як боротися з банками і що робити, коли прийшла повістка?

Після отримання письмового повідомлення, щоб знати, як боротися з банком у суді, варто дізнатися, в якій установі буде розглядатися питання. Для чого це потрібно?

 1. Знайти оригінали заяви, ознайомитися з конкретними звинуваченнями і мати можливість побудувати стратегію захисту. Відповідач може прийти до судової установи й сфотографувати кожну сторінку справи. Конкретне місце проведення засідання визначається за місцем реєстрації позичальника або за адресою реєстрації заявника.
 2. Перевірити, чи є заява реальним кроком із боку банківського юриста або ж то просто психологічний важіль впливу.
 3. Дізнатися, як правильно скласти позов до суду на банк.

Пам’ятайте, якщо Ви побачили у позовній заяві запит на штрафні санкції в розмірі 70-80% (як це часто буває), їх можна легко оскаржувати. Українське законодавство обмежує їх обсяг до 50% від вартості кредитування (тобто його грошового еквівалента).

Серйозність намірів заявника

Кредитори подають судові позови не так часто, як їм самим би цього хотілося. Адже це дуже недешеве задоволення. Щоб реалізувати задумане, їм необхідно сплатити фінансові витрати для подачі позову і витратити ще багато часу на участь у судових засіданнях. Це – досить дорогий і серйозний крок, тому юрист заявника зробить усе можливе, щоб отримати перемогу.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: