Яка мінімальна пенсія в Україні в 2019 році?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Яка мінімальна пенсія в Україні в 2019 році?

Люди, які пропрацювали все життя на благо країни, але вже не мають фізичних сил працювати, обов’язково повинні мати кошти для благополучної старості. На відміну від розвиненої східної країни Китаю, де немає навіть поняття пенсії, а батьки на старості років залишаються на повному піклуванні у дітей, українські пенсіонери отримують щомісячне фінансування від країни. І це великий плюс, хоча іноді ці гроші дійсно здаються мізерними.

За статистикою, на території української держави проживає близько 12 мільйонів пенсіонерів, і кожному з них необхідно підтримувати свій побут, харчуватися й купувати сезонний одяг. Але підтримувати гідне життя виходить не у всіх, адже розмір мінімальної пенсії в Україні в 2019 році у різних людей дуже сильно різниться. Від чого це залежить і як взагалі це відбувається – будемо розбиратися далі.

Розмір мінімальної пенсії в Україні з 1 січня 2019 року

На обсяг виплат пенсіонерам впливають такі фактори, як рівень мінімалки заробітної плати й встановлений мінімальний прожитковий мінімум. На початку 2019-го ці цифри зросли на кілька десятків гривень, відповідно, мінімальна пенсія в Україні на сьогоднішній день збільшилася до 1669 гривень для українців старше шістдесяти п’яти років і стажем роботи тридцять п’ять років (чоловічий параметр) і тридцять років (жіночий параметр). Згідно із законом, пенсійні виплати для людей із найбільшою кількістю чесно відпрацьованих років, не може становити менше 40% від допустимої зарплатні. А середній показник у 2500 гривень – це скільки становить мінімальна пенсія в Україні в 2019 році на сьогоднішній день.

Сьогодні ми перерахуємо чотири основних способи набрати необхідну кількість пенсійного стажу:

 1. Загальний. Він розраховується за сумарною кількістю записів про офіційне працевлаштування в трудовій книжці і застосовується до 90% українців. Також він може включати в себе три наступні категорії стажу зі списку.
 2. Пільговий. Його формула підрахунку має певні особливості, автоматично множать цифри у потрібну кількість разів. Цей стаж застосовується до людей, які працювали в небезпечних для здоров’я й життя умовах на певних виробництвах або підприємствах.
 3. Спеціальний. Він передбачає накопичувальну систему стажу, коли береться до уваги сумарна тривалість офіційної діяльності на всіх видах робіт.
 4. Страховий. Цей стаж підсумовується за кількістю років, протягом яких здійснювалися виплати ЄСВ до Пенсійного фонду.

Залишилося тільки зрозуміти, що робити тим людям, у яких не вистачає потрібної кількості років? Рішення вже є, і воно озвучено на офіційному рівні: існує можливість придбати кілька років стажу за гроші. Придбати 365 стажів-днів коштує 16 896 гривень, а всього покупка не може перевищувати п’яти років.

Передбачена також окрема стаття з пенсійних нарахувань для іноземців. Ті, хто перебуває на законних правах у нашій державі, мають право отримувати фінансову щомісячну підтримку на тих же умовах, що і місцеві жителі.

Умови отримання мінімальної пенсії для різних категорій населення

Єдиної системи розрахунку для жителів нашої країни не існує. Причиною цього є наявність більше двадцяти законодавчих актів, відповідно до яких нараховуються кошти для різних категорій громадян пенсійного віку. Головні умови отримання мінімальної пенсії в Україні – це стаж тридцять і тридцять п’ять років, для жінок і чоловіків відповідно.

Також має велике значення тип компенсації, на яку претендує людина, розрізняють такі категорії:

 • Вік;
 • Інвалідність;
 • Вислуга років;
 • Втрата годувальника;
 • Соціальні.

І якщо, в основному, виплати мають середній або мінімальний розмір пенсії в Україні в 2019 році, то деякі види виплат відповідають набагато більшому обсягу коштів. Таким чином, ми виділимо кілька категорій пенсіонерів, які претендують на кошти з підвищеним коефіцієнтом:

 • Військовослужбовці;
 • Працівники вищих судових інстанцій;
 • Інваліди;
 • Учасники АТО і бойових дій;
 • Вимушені переселенці;
 • Медпрацівники;
 • Шахтарі;
 • Співробітники поліції;
 • Приватні підприємці;

Для кожної з цих груп людей розроблений свій алгоритм розрахунку і він завжди підлаштовується під глобальні зміни у сфері соціальних виплат українцям.

Нова система перерахунку пенсії в 2019 році

Відповідно до нового закону, зараз мінімальна пенсія в Україні по роках буде укомплектована істотними надбавками. Так, при гонорарах за виконану роботу, в два рази перевищує середню по країні і 35-ти роках офіційного стажу, пенсіонер може розраховувати на +600 грн. А в тих же умовах, але з зарплати на рівні середньої, тільки +300 грн.

Щоб забезпечити наочність і розуміння внутрішніх процесів, нарешті виведена і представлена ​​суспільству формула нарахувань і розрахунків:

« P = Zз × Kз × Kc »

У даному випадку, потрібно розуміти, що P – розмір пенсії в гривнях, Zз – усереднена мінімальна зарплатня за три останні роки, Kз – коефіцієнт зарплатні у співвідношенні фактично одержуваної оплати праці до середньої по країні, Kc – коефіцієнт страхового стажу.

Особливість системи ще полягає в тому, що обсяг фінансової допомоги дуже залежить від періоду часу, коли настав цей вік. Так, двоє людей, на рівних умовах вийшли на довгоочікуваний заслужений відпочинок, але з різницею в 10 років, отримуватимуть різні суми грошей. У середньому, більш ранній вихід буде оцінений у два-три рази «дешевше», ніж його аналог через десяток років.

Розмір мінімальної пенсії для шахтарів

З липня збільшилося забезпечення для працівників шахт. Сума приросту склала 201 гривню. У цілому, мінімальна пенсія в Україні на сьогодні для цієї категорії людей не повинна бути менша трьох прожиткових мінімумів для людей, які втратили працездатність.

Мінімальний розмір пенсії для інвалідів

Скільки потрібно працювати для мінімальної пенсії? Незалежно від того, яку групу інвалідності має людина, вона повинна мати у своєму розпорядженні певну кількість стажу на момент звернення за допомогою. Звичайно, цифри необхідних відпрацьованих років, значно менші, ніж для працездатного населення.

Так, для власників свідоцтва про наявність першої групи інвалідності, необхідно пропрацювати в компанії з офіційним оформленням від 1 до 10 років, залежно від віку. А ось для другої й третьої необхідно трохи більше – від 1 до 14 років. У даному випадку, не має ніякого значення, в який момент сталася втрата працездатності – до надходження на роботу, протягом робочого періоду або після звільнення / скорочення.

Якщо для дюдей із обмеженими можливостями настає пенсія за старістю, розрахунок їх грошей йде у відсотках від встановленого параметра забезпечення за віком:

 • Перша група – 100 відсотків;
 • Друга група – 90 відсотків;
 • Третя група – 50 відсотків.

Спеціально створена медико-соціальна експертиза з’ясовує й стверджує причини виникнення інвалідності, встановлює групу й термін її дії.

Якою буде мінімальна пенсія для військових?

Військові пенсії розподіляються на три основних види:

 • По вислугою років – 50-70% щомісячної грошової допомоги, в залежності від кількості відпрацьованого часу;
 • За статусом інваліда – 40-100% від основної суми;
 • Через смерть годувальника, який отримував такого роду виплату – 30-70% на всіх членів сім’ї.

У січні відбувся перерахунок за поточними сумами військових нарахувань. Він мав позитивну тенденцію, і тепер збільшення мінімальної пенсії в 2019 році відповідає 750 гривням. І, за затвердженим на законодавчому рівні плану, вже на початку 2020 буде додано ще стільки ж.

Чи очікується підвищення мінімальної пенсії в 2019 році?

Найближчим часом дійсно заплановано зростання обсягів соціальних забезпечень. Для різних підкатегорій це станеться в різний час, але орієнтовний час – це кінець 2019 – початок 2020. І це саме те питання, яке цікавить більшість українців: чи буде підвищення мінімальної пенсії в Україні в 2019 році?

Що робити, якщо мінімалки не вистачає?

Навіть пропрацювавши дуже багато років на офіційній роботі, багатьом людям у старості не вистачає грошей навіть на товари першої необхідності. Це не означає, що потрібно себе у всьому обмежувати, адже є хороша альтернатива – взяти кредит на картку у мікрофінансовій організації.

Невеликий кредит для пенсіонерів, студентів та інших погано захищених соціальних груп у розмірі до 15000 гривень, взятий на короткий термін – це можливість швидко вирішити складну фінансову ситуацію й не виявитися у боргах перед родичами або знайомими. Оформлення позики у МФО відбувається за 30 хвилин, а гроші відразу потрапляють на Вашу особисту картку будь-якого українського банку.

У разі несподіваних обставин, коли немає можливості вчасно розрахуватися з кредитом, можете замовити послугу пролонгації й продовжити на певний час терміни повернення, зазначені в договорі.

Співпраця з МФО – це кредит без трудового стажу, ніяких довідок із роботи, тільки паспорт і код. Ну, і ще мобільний гаджет або комп’ютер із підключенням до Інтернету, на сайт обраного кредитора. Це дійсно швидко й дуже просто! Стартуйте прямо зараз, а якщо залишилися питання, швидше пишіть їх у коментарях – наші фахівці максимально оперативно допоможуть Вам вирішити технічні питання з оформленням тимчасового фінансування!

Залиште свій відгук 1 Відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: