Які МФО (не) подають до суду на боржників?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Які МФО (не) подають до суду на боржників?

Судові розгляди між кредитором і позичальником – це екстрена міра, яка робиться у найскладніших обставинах. Якщо клієнт вчасно повідомляє про скрутне становище і спокійно йде на контакт для з’ясування обставин, то питання вирішується набагато гуманнішим способом – шляхом переговорів і компромісів.

У яких випадках і як часто МФО подають в суд?

  • Позичальник відключає телефон, не реагує на сповіщення й не відчиняє дверей;
  • Сума заборгованості багаторазово зросла, і тепер вона є дуже суттєвою.

Виграти суд за кредиту у МФО дуже складно. Багато запущених ситуацій вирішуються за допомогою двостороннього обговорення обставин, що склалися і його рішення зручним способом для обох сторін.

Чому МФО рідко подають до суду на боржників?

Подати позов сьогодні – досить затратно й не дуже вигідно. Наступні засідання й підготовка документів теж коштують чималих грошей. Набагато вигідніше використовувати всі можливі підходи й варіанти, які зможуть допомогти вирішити проблему до її потрапляння до судової інстанції.

Які заходи можуть робити до того, як МФО подає до суду?

  • Ведення діалогу із позичальником для обговорення можливих варіантів виходу з ситуації – дзвінки, повідомлення, нагадування;
  • Передача справ злісних неплатників до колекторських контор, які потім самостійно впливають на кредитотримачів із метою повернути борг.

Іноді бувають ситуації, коли справи про кредит з поганою кредитною історією відкладають у сторону і на якийсь час забувають про нього. Але це ненадовго, співробітники контори обов’язково відновлять активність.

Які МФО не подають до суду в Україні?

Багато МФО не подають до суду на боржників через відсутність штатного юриста, який займається всіма судовими процесами, а також направляє їх у правильне русло. Тоді справа про мікропозики дійде тільки до колекторів.

До цієї категорії також потрапляють багато онлайн компаній, які не мають можливості фізично бути присутніми на судових засіданнях за місцем проживання відповідача і повноцінно відстоювати свої права.

Які МФО подають до суду на боржників?

У кожному окремому випадку ситуація розглядається індивідуально. Фахівці компанії-кредитора ретельно вивчають справу і відновлюють загальний портрет позичальника. Якщо він співпрацює з кредитором уже не перший рік, потрапив у неприємне становище вперше і готовий іти на діалог як не потрапити у борги, то з ним вийдуть на взаємовигідний компроміс, як позбутися боргів, і питання буде вирішене досить швидко.

Коли становище повністю протилежне, то почне працювати позовна заява – особливо, якщо компанія добре проінформована в області українського законодавства і знає процедуру відстоювання своєї правоти перед суддею.

Як виграти суд з МФО?

Відразу варто сказати, що виграний суд із МФО – це швидше виняток, ніж правило. Реалізувати це на практиці досить складно, тому що з боку заявника часто діє досвідчений юрист, який неодноразово проводив подібні заходи. Він добре підкований у сфері законодавства і розуміє специфіку спілкування з суддями.

Щоб підвищити свої шанси, найміть хорошого адвоката, а також самостійно вивчіть відгуки і правові акти, які регулюють взаємовідносини з кредитними компаніями. І обов’язково задумайтеся: а чи не дешевше просто вчасно погасити список заборгованості або отримати нову мікропозику як додаткову допомогу у погашенні кредиту?

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: