Якою має бути фінансова подушка безпеки?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Якою має бути фінансова подушка безпеки?

Кожен хоче бути впевненим у завтрашньому дні. Але ніхто не застрахований від непередбачених обставин. Вибити людину з колії можуть:

 • Хвороба;
 • Звільнення з роботи;
 • Нещасний випадок (пожежа, потоп, ДТП);
 • Економічна криза в країні;
 • Тимчасова втрата працездатності;
 • Втрата годувальника сім’ї.

На вирішення таких проблем витрачаються фінансові та емоційні ресурси. Якість життя стрімко падає вниз. Виникає питання: як захистити себе від хаосу?

« Створюйте грошовий резерв »

Навіщо потрібна фінансова подушка безпеки?

Фінансова подушка – це гроші на випадок форс-мажорних обставин. Втрата джерела доходу штовхає людину на крайні заходи: нова малооплачувана або нецікава робота, боргова яма, депресія. Грошовий запас подарує внутрішнє відчуття впевненості і комфорту, допоможе безболісно протриматися деякий час. Що дає фінансова подушка безпеки:

 • Почуття спокою;
 • Стабільний рівень життя;
 • Впевненість;
 • Відсутність страху.

Заощадження допомагають сміливо дивитися в майбутнє і не боятися «чорного дня». Виділяють 2 основні принципи фінансової подушки:

 1. Недоторканність – заборона використовувати гроші з резерву на поточні потреби і бажання;
 2. Легкодоступність – можливість отримати готівку в найкоротші терміни.

За статистикою 80% українців не мають заощаджень. Основні причини: низька заробітна плата, фінансова неосвіченість, недисциплінованість. Жити «тут і зараз» і не думати про завтрашній день – це життєве кредо здебільшого наших співвітчизників. Грошові накопичення – це страховка, яка гарантує щасливе майбутнє.

Розмір фінансової подушки безпеки

Фінансисти рекомендують відштовхуватися від рівня щомісячних витрат, а не зарплати на поточний момент. Заначка повинна дорівнювати сумі 6 місячних витрат. Головне завдання – визначити рівень щомісячних витрат.

Сюди повинні входити: комунальні послуги, харчування, транспорт, мобільний зв’язок, дозвілля.

« Подушка фінансової безпеки (ПФБ) = ЕР*М, »

* Ер – щомісячний витрата;

* М – кількість місяців.

У разі непрацездатності або втрати основного джерела доходу, резерв коштів повинен гарантувати безбідне життя від 6 місяців і вище.

Як накопичити фінансову подушку?

Фахівці рекомендують відкладати 10% від щомісячного джерела доходу. У реальності це означає, що на створення капіталу підуть роки. Головний секрет фінансової грамотності – правильний розподіл бюджету. Що робити:

 1. Знизити витрати;
 2. Створити нове джерело доходу.

Економія – перший крок на шляху до фінансової стабільності. Життя на «широку ногу» приносить короткостроковий комфорт, але довгострокові проблеми. Мета – стежити куди саме витрачаються гроші, від чого варто відмовитися і де можна заощадити.

« Навіть Трамп завжди просить у магазині знижку »

Створення нового джерела доходу – справа клопітка. Інтернет дає можливість знайти підробіток і витрачати на це пару годин в день. У будь-якому випадку, у Вас є можливість монетизувати хобі. Любіть піч тортики, малювати або працювати по дереву? У сучасному світі перетворити улюблене заняття в гроші не складе труднощів.

Де зберігати заощадження?

Інфляція і економічна нестабільність змушує задуматися, як зберегти накопичення. Головна умова фінансової подушки – це можливість скористатися грошима в будь-який момент часу. Популярні способи зберігання:

 1. Банки. Покласти гроші на депозит під відсотки – найпоширеніший варіант. Рекомендації: вибирайте банківську установу з гарною репутацією, а депозит з можливістю поповнення та зняття в будь-який час. Мінуси – не працюють у вихідні дні. У разі форс-мажору не вийде швидко зняти гроші. Банк може збанкрутувати або втратити ліцензію.
 2. В домашніх умовах. Плюси: можливість скористатися засобами в будь-який час доби. Мінуси: ризики втрати (крадіжки, пожежі, нещасні випадки) і знецінення.
  Іноді гроші при такому способі зберігання слід оберігати від самого себе. Імпульсивні покупки крадуть особисті заощадження на «чорний день». Пам’ятайте що подушка безпеки – це не інвестиції, це страховка. Мета – зберегти, а не примножити. Не слід йти на ризик: швидко вивести гроші з інвестиційного проекту не вийде.

« Фінансова подушка - недоторканний запас »

Вибір за Вами: відкривати рахунок в банку, зберігати гроші на депозиті або ховати під матрацом. Головне – це зберігати гроші в різній валюті (одночасно в доларах, євро та гривнях).

ТОП-5 рекомендацій, як збирати гроші

Накопичення капіталу здається Вам нудним, складним і нецікавим? Сучасні технології і неординарний погляд спрощують задачу:

 1. Влаштуйте квест. Внесіть елемент гри: організуйте змагання в колі сім’ї. Хто за місяць зможе зберегти більше грошей і відправити їх в скарбничку – отримає приз (переможець звільняється від миття посуду або домашнього прибирання). Результати гарантовані.
 2. Використовуйте гаджети. 21 століття складно уявити без інтернету. Встановіть спеціальну програму, яка допоможе розпоряджатися фінансами правильно: контролювати витрати і доходи.
 3. Позбавляйтеся від мотлоху. Весь будинок завалений непотрібними речами? Щомісяця продавайте одну річ, якої ви не користувалися, як мінімум 3 місяці. Ось і нове джерело доходу.
 4. Користуйтеся картами з кешбек.
 5. Позбавляйтеся від шкідливих звичок. Порахуйте, скільки грошей Ви витрачаєте на сигарети в місяць? А тепер в рік?

Перегляньте свій погляд на те, що таке фінансова подушка, адже це перший крок до свободи і незалежності. Контролюйте витрати, збільшуйте доходи і кожен місяць відкладайте гроші. Щасливе майбутнє формується сьогодні.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: