Кожен українець може стати мільйонером!
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Кожен українець може стати мільйонером!

Не всім щастить виграти велику суму в лотерею або народитися в заможній родині, але буквально кожен українець може сам заробити капітал і стати якщо не олігархом, то цілком забезпеченою людиною.

Все що для цього потрібно – правильно розпоряджатися грошима, а як це робити – розповість команда Sravnizajm.

Що заважає накопичити?

Витрати завжди прагнуть до того, щоб перевищити доходи. Психолог Деніел Канеман описав це явище в своїй книзі «Думай повільно … Вирішуй швидко», і навів кілька концепцій, що пояснюють цей феномен. Деніел виділяє дві системи розпорядження грошима, якими керуються люди і сьогодні.

Система 1 – живи одним днем!

Полягає в отриманні людиною негайного винагороди. Узагальнено це виглядає так: «бачиш – роби», «отримав гроші – витрать їх».

Коріння цієї моделі поведінки йдуть в далеке минуле, коли предки жили в складних умовах. Відкладати їжу було безглуздо, адже вони просто могли залишитися без неї. Сьогодні ми не відчуваємо труднощів з ресурсами, але продовжуємо витрачати все в «день зарплати».

[Center_title text = “Думайте про завтра, ми живемо не одним днем”]

Система 2 – думай про завтрашній день!

З’явилася пізніше і є більш складною. Вона дозволяє людині відкладати, а не використовувати всі ресурси відразу. Вважається, що ця система сильно вплинула на розвиток людини. Вона працює при обробці інформації, прийнятті складних. Саме ця система дозволить перестати бути бідними, і секрет простий, потрібно не витрачати все до останньої копійки, але навпаки, відкладати надлишок.

Як правильно збирати гроші?

Хтось із читачів скаже: мої батьки і бабусі відмовляли собі у всьому, відкладали кожну копійку, а скачки курсу і розвал СРСР розорили сім’ю, знищили все накопичення.

Причина такого краху в невмінні правильно збирати гроші. На жаль, система освіти зосереджена на передачі учням академічних знань і отримання спеціальності, але не на організації побуту, фінансової, правової життя. Є певні правила створення капіталу, і вони допоможуть залишитися не плаву в будь-яку кризу.

Правила накопичення грошей

Правило 10%

Досить популярний спосіб накопичення фінансів. Його пропонують і використовують безліч авторів з фінансової грамотності: він простий і дієвий.

Суть полягає в тому, що вам необхідно відкладати десяту частину від кожної отриманої суми (будь-то зарплата, стипендія, премія або пенсія) на свій рахунок.

[Center_title text = “Відкладання 10% доходу ніяк не скажеться на якості вашого життя”]

Висновок 10% грошей із сімейного обороту ніяк не позначиться на якості життя, але такий спосіб накопичень за рік принесе ще одну зарплату. Більш того, якщо вільні гроші складати не під матрацом, а, наприклад, на банківському депозиті, за рік до відкладених грошей додасться близько 15% дивідендів.

У банкінгу є послуга автоматичного перекладу частини суми на накопичувальний рахунок. Вам залишається тільки налаштувати її.

Багато хто думає, що відкладати гроші при малому доході – нерозумно, і вони почнуть збирати, коли їхні доходи зростуть. Це помилка! Відкладати можна і потрібно в будь-якому випадку і від будь-якої суми.

Ведіть облік витрат і доходів

Гроші люблять рахунок, і вести облік фінансів вкрай важливо. Це допомагає проаналізувати і скорегувати витрати, покаже зайві витрати.

Для цих цілей можна вести табличку на комп’ютері, використовувати додаток для смартфона або просто записувати все в зошит. Не важен носій, важлива інформація на ньому.

Плануйте витрати

В середньому українці витрачають на імпульсивні покупки до 25% бюджету. Планування витрат – це протистояння всім маркетологам світу. Їх завдання – спровокувати вас на спонтанні покупки, саме тому нас оточує реклама, а товар в магазинах розкладений спеціальним чином.

Розплануйте покупки на місяць, тиждень, день. Ходіть в магазин з конкретним списком, а за великим покупками не лінуйтеся заїхати в оптовий торговий центр. Це заощадить до 15%.

[Center_title text = “Покупки зі списком і оптом заощадять до 20% вашого бюджету”]

Створіть рахунок мрії

Якщо ви збираєте на мрію, робіть це з вільних грошей (10% з першого пункту – це ваш капітал, нехай він росте). Визначтеся з мрією, створіть на неї окремий рахунок і відкладайте. Візуальне спостереження за зростаючим рахунком дарує задоволення від процесу накопичення.

Встановлюйте терміни

Мета вже є. Залишилося визначити, коли вона буде досягнута. Ставте конкретні терміни: півроку, рік, два. Це мотивує до дії. І не забудьте розрахувати, скільки грошей необхідно, і яку мінімальну суму ви будете відкладати щомісяця.

[Button title = ‘Інші корисні статті’ link = ‘https: //sravnizajm.com.ua/ua/blog/’]

Створення «фінансової подушки»

«Фінансова подушка» – своєрідний резерв грошей на випадок непередбачених обставин. Наприклад, втрата роботи або хвороба. Вважається, що суми повинно вистачити на 3-6 місяців життя в звичайному режимі (приблизно 3-6 місячних зарплат). Ви можете зберігати кошти на розрахунковому рахунку або готівкою. Головна вимога – вони повинні бути в швидкому доступі.

Ті, хто використовують цей спосіб, стверджують, що це дуже допомагає в складній ситуації, а форс-мажору не вибиває з колії.

Інвестуйте

Гроші повинні працювати, але у вас повинна працювати абсолютно кожна копійка. Гривня в гаманці сьогодні, дешевше ніж завтра. Майте рівно стільки готівки, скільки потрібно на операційні витрати протягом одного-двох днів. Зберігайте навіть поточні гроші на картковому або депозитному рахунку з можливістю зняти в будь-який момент.

Всі вільні кошти ділите на три-чотири рівні частини і рівномірно вкладайте в різні інструменти. Є кілька простих способів побутового інвестування:

  • Банківський депозит. Вибирайте середньострокові депозити на 3-6 місяців з капіталізацією відсотків, автоматичною пролонгацією та можливістю поповнення. Так ви зможете отримати більш-менш оперативний доступ до грошей, а різниця в процентній ставці в порівнянні з річним внеском – 1%. До слова про депозити: часто, якщо депозит відкритий, то повернути гроші раніше обумовленого терміну не можна. Як вчинити, якщо терміново знадобилися гроші? На це випадок ви і формували фінансову подушку, але, якщо її ще немає, можуть допомогти мікрокредити. Мікрофінансові організації (МФО) видають гроші на місяць під нульовий відсоток, якщо ви звертаєтеся перший раз.
    [Compare_slider but_text = ‘Безвідсотковий кредит’ money = “1500” days = “10”]

Але пам’ятайте, після пільгового періоду або з другого звернення включається дуже висока процентна ставка. Не ризикуйте своїми грошима і беріть тільки безпроцентні позики. Перелік МФО України, які дають кредит під 0% є на головній сторінці SravniZajm.

  • Валюта. Національний банк України намагається підтримувати курс гривні стабільним, але інфляція все одно вище ніж в США чи Європі. Як результат, валюта знецінюється повільніше гривні = гривня падає. Частина грошей, призначених на покупку валюти, ділите на три рівні частини і купуйте євро, долар США і польський злотий або російський рубль. Нехай вас не дивує остання валютна пара, це гроші найближчих сусідів України, і вони досить ліквідні.

Як бачите, відкладати гроші – необхідно і це не так складно, як може здатися. Рівномірний розподіл доходів вбереже від форс-мажору, а систематичне накопичення допоможе сформувати капітал. Якщо відкладати на депозитний рахунок всього по 10 гривень в день, за 5 років на вашому рахунку буде майже 25000 грн. Відкладіть замість 10 по 11 гривень, і до кінця терміну сума складе 26800 грн. Ось чому кожна гривня має працювати.

Залиште свій відгук 1 Відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: