Коли й скільки разів можуть дзвонити колектори згідно закону?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Коли й скільки разів можуть дзвонити колектори згідно закону?

Рід колекторської діяльності не регламентується жодним законодавчим документом України. З цієї причини, визначити якусь із дій людей цієї професії як правомірну практично неможливо. Але їхні послуги досить затребувані, особливо для тих банківських установ, які мають невеликі, але складні заборгованості.

На практиці, цей спосіб взаємодії виглядає так: банківські аналітики приймають рішення про недоцільність подальшої самостійної роботи зі стягнення боргу у того чи іншого позичальника. Як результат, заборгованість передається у власність колекторської служби за договором купівлі-продажу. Тепер усі зобов’язання щодо комунікації з позичальником перейшли співробітникам-колекторам. Далі розберемося, зі скількох до скількох можуть дзвонити колектори згідно закону.

В яких випадках банки відмовляються від кредиту?

Найчастіше, справа неблагонадійного платника переходить до рук збирателів боргів тому, що для самої банківської організації самостійна робота зі з’ясування супутніх обставин варто чималого грошового й часового ресурсу. Ось деякі приклади причин, які стають вирішальними для старту нового співробітництва та чому колектори можуть дзвонити:

  • Боржник відмовляється йти на контакт, не відповідає по телефону співробітникам банку й не реагує на повідомлення;
  • Кредитотримач повідомляє про свою неплатоспроможність без пред’явлення будь-яких істотних доказів;
  • Позичальник ховається від банківських співробітників, вимикає телефон й їде з міста або країни.

Так як для колекторів ця угода має певну вартість, їх інтерес у максимально швидкому вирішенні питання із заборгованістю є досить логічним. Цим пояснюються жорсткі прийоми боротьби з неплатниками, часом перехід на ненормативну лексику й кількість разів, як часто мають право дзвонити колектори.

Як часто мають право дзвонити колектори?

Скільки разів можуть дзвонити колектори? Особисте спілкування з позичальником може відбуватися будь-яку кількість разів, але в коректному тоні й без використання залякувань. Також необхідно дотримуватися ряду важливих правил:

  1. Не можуть колектори дзвонити в неділю й суботу, це дні відпочинку, в які будь-яка людина має право повністю відключити телефон і проводити час із сім’єю або у будь-який зручний для нього спосіб.
  2. Не можуть колектори дзвонити вночі, це порушення прав людини на нічний сон і недоторканність на цей часовий відрізок.
  3. Чи можуть дзвонити колектори після суду? Судове рішення є остаточним вердиктом у питанні кожного окремого випадку кредитування, тому колектори не повинні турбувати позичальника після отримання відповідного паперу з мокрою печаткою суду.

Тепер Ви знаєте, чи мають право дзвонити колектори у вихідні дні. Звичайно, в реальному житті колекторські заходи впливу перевищують усі допустимі норми: постійно відбуваються дзвінки на мобільні та домашні телефони після півночі або в заборонений період вихідних днів.

Порушують Ваші права?

Що робити якщо дзвонять колектори у позаурочний час і тероризують? Офіційних способів боротьби з настирливими дзвінками загрозливого характеру не існує, але можна зробити ряд дій, які значно полегшать Ваше життя:

  • Так як розмовляти з колекторами немає сенсу, не беріть слухавку, коли Вам хтось телефонує з невідомого номера;
  • Заблокуйте всі номери телефонів, із яких Вам надходять погрози;
  • Зверніться в поліцію, подавши заяву за фактом порушення Ваших прав;
  • Подайте до суду, якщо ці загрози переходять у дії або будь-які інші неправомірні акти по відношенню до Вас або Вашої сім’ї.

Що робити, якщо дістають колектори, складне питання. Боротися з наслідками невиконаних боргових зобов’язань – набагато більш складна справа, ніж запобігати подібним ситуаціям. Головний фактор, за допомогою якого можна зберегти своє майбутнє, це усвідомлено прийняти рішення про отримання фінансування, взяти кредит онлайн і чітко дотримуватися заздалегідь обумовленого плану виплат.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: