Збирати чи брати кредит?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Збирати чи брати кредит?

Брати чи не брати – ось в чому питання. Щоб відповісти на цей «вічний», потрібно врахувати безліч чинників. Підхід до взяття грошей у борг завжди повинен бути індивідуальним. Це залежить від ваших фінансових можливостей, реальної необхідності придбання продукту або послуги, цілі цієї угоди і прорахунку фінансової вигідності.

Залежно від обставин, іноді можна взяти кредит онлайн в банку або МФО, а іноді потрібно почекати і відкласти кошти на бажане.

В останні роки великою популярністю користується мікрофінансування – це швидка допомога у непередбачених матеріальні труднощі. В умілих руках мікрокредити можуть бути фінансовим інструментом у вирішенні такого роду проблем.

Чи готові ви до позики?

Перш ніж підписувати договір позики задайте собі кілька простих запитань:

 1. Чи потрібен мені цей продукт або послуга?
 2. Які можливості погашення кредиту при форс-мажорних обставинах?
 3. Де краще кредитуватися?
 4. Чи правильно я оцінюю свої грошові сили?

Якщо після відповідей необходімсоть в позикових грошах не зникла, читайте далі.

Чи є сенс брати кредит?

Нині присутній культ «споживання». Населення женеться за новомодними трендами, останні моделі iphone, дорогі і статусні авто, брендові речі. І в більшості випадків їх купують зовсім не ті, хто може собі таке дозволити. Погодьтеся, нерозумно брати той же телефон або ноутбук в кредит, якщо, звичайно, цей гаджет не є для вас засобом заробітку. В іншому випадку доцільніше почати збирати гроші на заповітну мрію.

Оцініть терміновість покупки. Якщо зламався автомобіль, а ви займаєтеся вантажоперевезеннями, тоді ризик кредитування буде виправданий і швидко окупитися, незважаючи на відсотки. Якщо ж машина потрібна лише для недільних поедок вна дачу, з її ремонтом можна почекати.

ТОП речей, на які не бажано займати

Приблизний список товарів і послуг брати кредит на які буде абсолютно нерентабельно:

 • Статусні предмети інтер’єру і розкоші. Фінансово грамотні люди купують практичні і якісні речі, які прослужать довго;
 • Нові моделі гаджетів. Якщо почекати, їх ціна помітно знизиться. Головне – відмовитися від спонтанної покупки;
 • Пишне праздновеніе урочистих заходів. Невесело, коли про свято нагадують не тільки фотографії, але і боргові зобов’язання;
 • Подорожі. Відпочивати потрібно! Але планувати відпустку слід виходячи зі своїх можливостей. Іноді краще безкоштовно сходити в похід або відіспатися будинку, ніж злітати за кордон і ще півроку виплачувати кредит на відпустку;
 • Предмети гардеробу. Брати гроші в борг, щоб купити життєво необхідну сезонне взуття або одяг, допустимо, для цього підійдуть навіть МФО, особливо їх безвідсоткові програми. А ось купувати соті чоботи в кредит, тільки з перламутровими ґудзиками – смішно.

« Тричі подумайте, перш ніж брати борги »

Оцініть платоспроможність

Що буде, якщо ви втратите своє джерело доходу? Чи зможете розплатитися з боргами? Взяти кредит досить просто навіть в банку, якщо ви працюєте офіційно, але без роботи скористатися фінансовими усгуамі буде складніше. Тут доведеться використовувати фінансову подушку (заначку). Важливо розуміти, як розпоряджатися своїми грошима, особливо якщо є кредитні зобов’язання. Одне з правил свідчить: насамперед відкладаємо на погашення заборгованостей приблизно 20% доходу, решта розподіляємо на нагальні потреби (їжа, квартплата, предмети першої необхідності).

Важливо не витрачати фінансову подушку без гострої необхідності. Вона – на “чорний день”! Як страхувального плацдарму ідеальна сума в розмірі середньої вартості життя вашої родини без втрати якості за шість місяців.

« Відкладіть на чорний день суму, щоб вистачило на півроку звичайному житті »

Хто позичить?

Тут все просто, різні фінансові установи мають свої нюанси співпраці, вигідні для позичальника:

Плюси Мінуси
Банк
 • сума від 50 тис. грн .;
 • довгострокова основа;
 • прийнятна% ставка;
 • наявність різних кредитних продуктів;
 • еко-кредити на пільгових умовах;
 • високий рейтинг довіри.
 • обов’язкове працевлаштування;
 • значний пакет необхідних документів;
 • строгі вимоги до позичальника;
 • тривалість розгляду і зарахування коштів.
МФО
 • доступність і швидкість оформлення;
 • режим онлайн 24/7;
 • мінімальний пакет документів (паспорт та ІПН);
 • робота з «неплатоспроможними» клієнтами.
 • висока ставка в перерахунку на APR;
 • обмежений термін і сума (до 20 тис. грн. в середньому на місяць).

У кого позичити, вирішувати вам. Якщо знадобиться сь терміново і невелика сума, то краще МФО. Якщо потрібна велика сума, наприклад, на розвиток бізнесу, на довгостроковій основі, то очевидний вибір на користь банку.

Є ще варіанти:

 • Родичі і друзі (з плюсів, можливість безпроцентної позики, з мінусів – можна зіпсувати відносини з близькими, і у них може не виявитися необхідної суми);
 • Ломбарди (єдина перевага – це мінімум необхідної документації, а в іншому: можна втратити заставне майно, незручний режим роботи відповідно до графіка, викуп власності за завищеною ціною);
 • Приватні кредитори (не регламентується діяльність на законодавчому рівні, що загрожує несприятливими наслідками).

Найголовніший мінус кредитування – це те, що в будь-якому випадку віддати потрібно буде більше, ніж спочатку займав. Важливо, незалежно від вибору уважно читати договори позики перед підписанням (прострочення, штрафні санкції, грейс-періоди, терміни акцій і нарахування відсотків) і вчасно їх погашати.

Альтернатива позиками або як збирати гроші?

Грамотне та ефективне управління особистим бюджетом зведе до мінімуму необхідність брати в борг. Книги та тренінги з фінансової грамотності є у відкритому доступі, потрібно лише вибрати для себе птімальние аспекти управління фінансовими потоками.

Є кілька принципів як навчитися економити і заощаджувати гроші.

 1. Потрібно визначити для себе мету, на що саме ви хочете зібрати кошти. Їх може бути кілька, і вони можуть змінюватися з плином життя. Головне, щоб вони стали мотивацією для накопичень.
 2. Заведіть звичку вести особистий бюджет. Буде легше відстежити куди витікають гроші. Зводячи баланс, стане зрозуміло, як навчитися економити гроші, особливо при маленькій зарплаті. Аналізуйте і виключайте непотрібні статті витрат.
 3. Плануйте видаткову частину бюджету, розподіляйте пріоритети в траттах з урахуванням проведеного аналізу. Визначте% відкладеного капіталу з будь-якого доходу і дотримуйтесь його. Класичний розмір 10%.
 4. Позики -головний ворог заощаджень, сім раз відміряй – один раз відріж. Якщо борги вже присутні – киньте всі сили на їх погашення.
 5. Темп зростання доходів повинен бути вище, ніж у витрат. Наприклад, якщо дохідна складова зросла на 30%, не поспішайте підтягувати і видаткову сторону. Це допоможе швидше зібрати бажану суму.
 6. Секрет заощаджувати гроші простий – спочатку відклади, а потім витрачай залишок на свої потреби.
 7. Знайдіть місце для заощаджень (це може стати додатковою статтею пасивного доходу).

Такі прості правила допоможуть накопичити кошти для ваших цілей.

Так все ж: збирати або позичати?

Вибір є завжди. При розумному підході навіть кредитування може вивести вас в плюс, головне оцінити свої сили і можливості, не кидатися в крайнощі і розуміти навіщо ви це робите.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: