Кредит в ломбарді. Плюси і мінуси отримати у ломбарді
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Кредит в ломбарді. Плюси і мінуси отримати у ломбарді

Терміново потрібні фінансові кошти – таке буває у кожного з нас. У цей момент найкраще зупинитися, взяти собі 5 хвилин на роздуми і подумати, а чи не можна вирішити питання за допомогою своїх власних коштів. Наприклад, це можуть бути заздалегідь відкладені в дерев’яну скриньку заощадження або можливість взяти у борг у когось з рідних.

І якщо через 5 хвилин таких роздумів Ви дійшли висновку, що все ж таки зовнішній кредитор – це наразі єдиний оптимальний для Вас варіант, то сміливо починайте пошуки фінансової організації, яка зможе швидко і недорого вирішити Вашу тимчасову фінансову проблему. А ми спробуємо Вам у цьому допомогти.

« МФО - мікрофінансових організація, яка видає онлайн кредити »

Як отримати позику в ломбарді?

Ломбард – місце, оповите поганою славою. Хтось несе туди останнє, хтось – крадене, хтось – непотрібне. Як би там не було, більшість звичайних людей намагаються отримати гроші в кредит у ломбарді, коли більше піти нема до кого.

Щоб скористатися сумою в цьому інституті, вам потрібен паспорт, код і, що найголовніше, гарантійне майно. По суті, позичкова каса – це універсальний покупець, якому можна продати практично все що завгодно. На жаль, взяти кредит у ломбарді в Україні можна за зовсім не ринковою ціною.

Щоб запозичити кошти тут, вам достатньо попросити про це касира. Вам оформлять акт прийому-передачі і видадуть кредит під заставу майна. Якщо ви хочете повернути річ назад, треба буде заплатити з відсотками. Готові розлучитися з дрібницею – просто попрощайтеся з привітним співробітником «каси допомоги».

Кому дають кредит у ломбарді?

Щоб стати клієнтом цієї організації вам досить бути громадянином України і мати при собі паспорт та індивідуальний податковий код. Важливо, щоб «продавець» був повнолітнім. Якщо в заставу залишається транспортний засіб або нерухомість, потрібно мати підтверджуючі документи.

Умови кредитування

Універсальних умов для клієнтів у лихварів немає. Все залежить від забезпечення, його цінності, якості, стану, комплектації.

Ми виділимо основні критерії, з якими Ви, можливо, зіткнетеся.

 • Відсоткова ставка. Тут надають матеріальну допомогу під досить високий відсоток. APR може складати 730%. Правда самі відсотки нараховуються щодня, а значить, чим раніше ви повернетеся за своїм майном, тим дешевше викупите його назад.
 • Термін. Дають швидкі гроші в ломбарді, як і МФО, на короткий період. Час, за який Ви можете викупити річ, рідко перевищує 30 днів.
 • Застава. Найважливіше питання зневірених – що можна залишити в заставу? Практично все. Лихварі приймають коштовності, техніку, транспорт, інструменти, нерухомість і багато іншого.

Плюси і мінуси брати гроші в ломбарді

Брати гроші в ломбарді швидко і легко. Плюси і мінуси взяти гроші в ломбарді під відсотки в Україні дуже схожі і водночас відрізняються від умов співпраці з мікрофінансовими компаніями. Тут Вас не будуть діставати з розпитуваннями про фінансову мети, документальне оформлення займе 10-15 хвилин, а необхідна сума стане доступна прямо на місці (або прийде на платіжну картку). За описом дуже схоже на мікрофінансову організацію, з тією лише відмінністю, що в останній не потрібно розлучатися зі своїм майном. А це головний мінус лихварів.

Отже, перше питання, з яким Ви, напевно, зіткнетеся – це вибір між швидкими позиками онлайн і заставною касою з сусіднього будинку. На перший погляд, взяти гроші у борг у ломбарді з яскравою червоною вивіскою може здатися найпростішим способом: він знаходиться всього у 5-ти хвилинах від дому, та й магнітофон, який доведеться залишити у кредитора, вже порядком набрид … А якщо це ніч? А якщо магнітофон зовсім не набрид? Загалом, давайте не поспішати і розбиратися поступово.

Ви питаєте – ми відповідаємо

Як довго добиратися до місця видачі кредиту?

Ломбард: транспортних витрат практично немає, якщо мова йде про розташування в сусідньому будинку. Навіть якщо споживчий кредит у ломбарді Ви берете в іншому кінці міста, добре покрутити педалями на велосипеді або заплатити за проїзд у трамваї НЕ створить дірку у бюджеті.

Тимчасові витрати – теж так. Вам знадобиться деякий час, щоб дійти або доїхати.

МФО: тут немає ні транспортних, ні тимчасових витрат, адже онлайн кредит оформляється одразу з місця локації Вашого комп’ютера, позика у мікрофінансової організації – це експрес гроші.

А які документи треба?

Ломбард: власне, тільки паспорт.

МФО: між іншим, не на багато більше – паспорт + ІНН. До речі – в електронному вигляді.

Що треба «відірвати від серця», щоб принести в «жертву»?

Ломбард: попрощатися доведеться з найдорожчим і коханим – з магнітофончиком із кухні, ноутбуком доброї свекрухи, золотим колечком дружини, подарованим Вами на минулий День Святого Валентина.

МФО: а нічого не треба відривати від душі. Тут Вам не знадобиться ніяких застав або інших матеріальних зобов’язань. Круто же!?

Ну гаразд, а які умови кредитування?

Ломбард:

 • Ставка – 0,5-0,7% на день;
 • Терміни – від 1-2 днів до 1-2 місяців;
 • Сума – до 30 000 – 50 000 грн .;
 • Вік – від 18 років;
 • Перше звернення – часто пільгові умови відсутні.

МФО:

 • Ставка – 1-2% на день;
 • Терміни – від 1-2 днів до 1-2 місяців;
 • Сума – до 5 000 грн на перший кредит і до 10 000 грн. при наступних зверненнях;
 • Вік – від 18 років:
 • Перше звернення – найчастіше на пільгових умовах.

А скільки чекати всю процедуру оформлення?

Ломбард: якщо потрапите в дуже популярне місце, можете постояти трохи в черзі, плюс ще 10-15 хвилин для оформлення особисто Вашої запиту.

МФО: в Інтернеті черзі немає. Сумарно, Вам знадобиться 10-15 хвилин для отримання повної суми на банківську картку.

Якісь папери підписувати треба?

Ломбард: так, звичайно. Перед отриманням готівки Вам треба буде власноруч підписати договір, в якому будуть розміщені детальний опис заставного майна, всі умови, відсотки, ставки та інше.

МФО: і тут теж не обійтися без договору. Після прийняття позитивного рішення про видачу позики, Вам на електронну пошту буде відправлений договір, а на мобільний телефон – спеціальний код. Введення цифр цього коду і буде вважатися фактом підписання документа.

Якщо я захочу продовжити терміни використання фінансових коштів – як можна це зробити?

Ломбард: найчастіше, до обумовленої дати погашення Вам потрібно буде оплатити накопичений відсоток, а після закінчення строку дії кредитного договору у Вас є 7 днів, щоб продовжити позику або виплатити її цілком.

МФО: часто мікрофінансові організації пропонують спеціальні умови для продовження термінів кредитування. Кожен випадок розглядається окремо, і ймовірність того, що Вам дозволять відстрочити виплату на 7-30 і більше днів, досить велика.

Ну ок, а де мені шукати ці фінансові організації?

Ломбард: адреси найближчих кас можна знайти в Інтернеті, але доведеться трохи походити по району, щоб знайти потрібну адресу.

МФО: найкраще шукати найбільш влучну мікрофінансову організацію на сайті sravnizajm.com.ua. Тут Ви знайдете не тільки детальний опис кожної з фінансових компаній, але й найвигідніші пропозиції на поточний момент часу. А ще – корисні відгуки, рейтинги, порівняння умов. Спробуйте самі:

Сумма займа

1500грн

На срок

10дней

Сравнить условия МФО

А як щодо підводних каменів і ризиків?

Ломбард: майно, яке Ви принесете лихварю, завжди буде оцінюватися значно нижче ринкової вартості. До того ж, подумайте – Ви віддаєте свої цінні речі в невідому компанію, і хто знає, що з ними там будуть робити … Неприємно, правда ж?

Ще трохи про ризики – якщо Ви все ж таки не розрахували свої сили і серйозно прострочили повернення коштів, то про заставне майно можна забути. Воно стає власністю кредитора і може бути пізніше викуплено, але вже за більш «реалістичною» ціною.

Ну, і останнє: у випадку з конкретним установою, Ви завжди прив’язані до його територіального розміщення. Для оформлення, пролонгації або повернення коштів, Вам необхідно особисто бути присутнім в його офісі. Дрібниця, а яка незручна …

МФО: якщо Ви все ж таки стали злісним неплатником хоча б один раз, Ваша фінансова історія зазнає серйозних змін у гіршу сторону з купою наслідків. Але Ви ж не збираєтеся порушувати, правда?

Ну, і ще можна додати, що мікрофінансові організації дуже ретельно вивчають інформацію про потенційного позичальника, тому існує невеликий ризик відмови в наданні коштів. Але і тут ми впевнені, що це – не про Вас!

Що буде, якщо позичити гроші в ломбарді і не погасити вчасно?

Насправді нічого страшного, якщо, звичайно, Ви не боїтеся втратити улюблену мамину брошку, яку залишили на рахунок позики, щоб внести платіж за новий телефон.

Що буде, якщо позичити гроші в ломбарді й не погасити кредит вчасно? Заставне майно виставляється на продаж. Часто при офісі знаходиться невеликий магазин-комісіонка, де ви зможете купити свою брошку назад. Правда, ціна її вже буде прагнути до ринкової (на відміну від тієї, за яку річ була здана).

На жаль, час грає проти Вас. Є цілий бізнес у людей, що працюють з такими магазинами. Вони першими дізнаються про появу на полицях цінних речей і викуповують їх, як тільки магазин відкриється. Перекупники рідко залишають цінність у себе, але частіше перепродують дорожче. Тому дійсно сімейну реліквію можна буде викупити і у спритних торговців, все впирається лише в ціну.

Співпрацюючи з онлайн кредиторами такого точно не відбудеться. Всі ваші цінності залишаться вдома, тому що мікрофінансові організації не вимагають від своїх клієнтів матеріальних гарантій. Ви просто подаєте заявку на фінансову допомогу і отримуєте її.

Підбиваючи підсумки:

Ми тільки що розібрали всі найбільш цікаві для Вас питання про ломбарди і МФО. Якщо Ви вважаєте, що залишилися ще якісь нерозкриті теми, пишіть нам в коментарях – ми зробимо зауваження нашому експерту-копірайтеру й обов’язково це з Вами додатково обговоримо.

А поки настав час систематизувати інформацію і підкреслити ключові переваги МФО з їх онлайн допомогою:

 1. Це зручніше і швидше. Погодьтеся, сидячи на улюбленому дивані і попиваючи заспокійливий м’ятний чай, набагато приємніше скористатися короткостроковою допомогою всього за 10-15 хвилин.
 2. Це можливість знайти кошти без надання особистих речей для застави (тепер на Вашому синтезаторі ніхто не буде грати без Вашого відома!). Ви просто подаєте документи, фахівці мікрофінансової організації їх перевіряють і видають позитивне рішення про видачу коштів.
 3. Це завжди більш лояльне ставлення до позичальника, в тому числі, і в наданні спеціальних умов для пролонгації.
 4. Це відсутність ймовірності розвитку «азартної залежності. Все чітко: сьогодні позичив – завтра віддав, повернув назад.

Отже, що ми маємо в результаті? МФО і ломбарди мають деякі подібні характеристики у принципах свого функціонування. Але, якщо розібратися детальніше, набагато швидше, зручніше і вигідніше відкривати короткочасні позички саме у мікрофінансових організаціях – так Ви заощадите і час, і нерви, і кошти. А Ваша дружина ніколи Вас не дорікатиме за те саме золоте колечко з оксамитовим смарагдом, яке так і залишилося нудьгувати не викупленим в ящику брутального лихваря!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: