Куди звертатися зі скаргою якщо дзвонять і загрожують колектори?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Куди звертатися зі скаргою якщо дзвонять і загрожують колектори?

Настирливість колекторів іноді переходить будь-які розумні рамки, коли позичальники і їх родичі стають заручниками вимушеної ситуації. Що робити, якщо дістають колектори?

Інформація про наявність боргу і його розмірах незаконно передається колегам по роботі, сусідам, начальнику і навіть далеким родичам. Форми вираження, як це виглядає на практиці:

 • Дзвінки в найнеприємніше час: пізно вночі й у вихідні;
 • Надіслання тисяч смс-повідомлень із одним і тим же змістом;
 • Візити за робочою й домашньою адресою;
 • Написання листів на електронну пошту;
 • Передача записок;
 • Інше.

Куди скаржитися на колекторів? Щоб зупинити подібну поведінку й вивести взаємини на законний рівень, достатньо вивчити свої права й дізнатися, куди звертатися, якщо дзвонять і загрожують колектори. Які є шляхи реалізації задуманого – поговоримо далі.

Написати заяву в поліцію або інші правоохоронні органи

Для відправлення запиту на розгляд незаконної колекторської поведінки у поліції, необхідно написати заяву в поліцію на колекторів і мати залізні аргументи й конкретні докази: фото або відео зйомка, аудіо записи чи показання свідків. Процедура нічим не відрізняється від будь-якої іншої ситуації:

 • Збираєте пакет документів (паспорт, ідентифікаційний код, докази);
 • Приходите у поліцію за місцем реєстрації або проживання;
 • Пишете заяву на ім’я начальника відділення поліції, де викладаєте всі деталі події;
 • Чекаєте розвитку справи й результатів отриманих за підсумками проведеного слідства.

У поліцію краще подавати відразу за результатами події, «по гарячих слідах».

Написати заяву до прокуратури

Написати заяву до прокуратури на колекторів доречно тільки в тому випадку, коли скоєно даний злочин. Про це можуть свідчити конкретні факти й докази – висновок судмедекспертизи, результати слідства поліцейських й інші документи.

Для подачі заяви необхідно дізнатися в локальній організації весь список необхідних документів і особливості самої процедури. Там же можна взяти зразок заяви.

Подати до суду на колекторів

Коли приходить у голову ідея поскаржитися на колекторів, якщо борг не мій, потрібно добре проаналізувати, чи варта гра свічок, бо один тільки судовий збір вартий немаленьких грошей. Потім знадобиться оплатити послуги адвоката, нотаріуса та інші супутні моменти. Щоб подати до суду на колекторів за дзвінки знадобиться наступний набір документів:

 • Паспорт;
 • Код платника податків;
 • Чек про сплату судового збору;
 • Усі папери, що є доказовою базою.

У процесі підготовки до судового процесу необхідно знайти хорошого юриста, який порадить, як поводитися під час засідання і після нього. Ще краще, якщо він зможе захищати права позичальника прямо в суді. Ось куди скаржитися якщо дзвонять колектори.

Робимо висновки

Відразу слід сказати, що всі перераховані вище способи активного впливу колекторів є мало результативними, так само, як розмовляти з колекторами спокійно. Це пояснюється тим, що відсутні будь-які конкретні законодавчі акти, які б дозволяли й забороняли представникам даної професії будь-які дії. Нещодавно підписаний президентом України закон про приватних виконавців не дав відповідей на багато важливих питань, а лише створив ще один привід для бюрократії та корупції.

Тепер Ви знаєте, куди звернутися якщо колектори погрожують фізичною розправою по телефону. Але на практиці, колектори вживають заходи інкогніто, без розкриття імен та назв компаній, діють у темний час доби й обирають безлюдні місця для зустрічей. З цієї причини довести, що з позичальником спілкувалася конкретна людина, неможливо: їх телефони завжди працюють тільки на вихідні дзвінки, а зовнішність добре замаскована, щоб її не можна було впізнати.

Звідси робимо висновок, що вирішувати вже критичну ситуацію – набагато більш затратно з точки зору фінансів і власних сил. Набагато простіше заздалегідь потурбуватися про те, щоб заборгованість не утворилася, а діалог із банком отримав позитивний результат ще на найпершому етапі. Пам’ятайте про це, коли вирішите взяти свою наступну позику!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: