Пільговий кредит для багатодітних сімей
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Пільговий кредит для багатодітних сімей

Пільгові іпотечні кредити для багатодітних сімей з’явилися в Україні не так давно, але багато наших співвітчизників уже встигли скористатися цією вигідною можливістю. Як стверджують фахівці, з моменту запуску проекту цифра щасливчиків становить 4 000 пар. Ще близько 9 000 людей успішно зареєстровані й стоять у черзі.

У чому суть програм і для чого вони призначені?

В Україні існує дві програми щодо участі у фінансуванні квартир у новобудовах. Вони передбачають часткове покриття вартості нерухомості з бюджету державного фонду. Пільговий кредит для багатодітної сім’ї має головну мету – пом’якшити непосильні умови придбання житлового простору й надати можливість навіть найбільш незахищеним категоріям населення придбати власні квадратні метри.

Такою вигідною системою можуть скористатися:

 • Малозабезпечені родини;
 • Сім’ї, де виховується велика кількість дітей;
 • Переселенці;
 • Учасники дій у рамках АТО;
 • Молоді сімейні пари.

Процес оформлення досить тривалий, він вимагає особливого терпіння й значної кількості супровідних документів. Але результат точно вартий витрачених зусиль, тому щороку до проекту долучаються все більше бажаючих.

Програма «Доступне житло»

Претендувати на участь можуть переселенці, молоді сім’ї й учасники АТО. Розподіл часткової допомоги виглядає так:

 1. Для АТОшніков і переїхавших із Луганської та Донецької областей країна компенсує 50% від вартості угоди;
 2. Для звичайних родин, які підходять під усі заявлені критерії – 30% від загальної суми.

Критерії відбору претендентів на пільговий іпотечний кредит на покупку житла для багатодітних сімей досить суворі: перебування у перерахованих вище соціальних категоріях, офіційно зафіксований дохід кожного члена сім’ї не повинен становити більше 5-ти середньостатистичних заробітних плат, активний статус у питанні з квартирному обліку, відсутність власної нерухомості або гостра потреба у поліпшенні житлових умов (менше 14 м2 на одного члена).

Програма «Пільгове молодіжне кредитування»

Пільгове іпотечне кредитування для багатодітних сімей має обов’язковою умовою певний параметр віку заявників, він не повинен перевищувати 35-ти років. Умови фінансування виглядають так:

 • Для бездітної пари – переплата на рік становить 3%;
 • Одна дитина – безвідсоткова позику;
 • Двоє дітей – держбюджет покриває 25%;
 • Троє і більше дітей – за рахунок держави 50% від ціни.

Періодом для повернення взятих фінансів може бути термін до 30-ти років, а стартовий внесок на пільгові кредити на житло багатодітним зазвичай не перевищує 6% від загальної собівартості квартири.

Вибір житла багатодітним

Ще кілька років тому існували жорсткі рамки за критеріями житла, що купується (тільки ті, які знаходяться у процесі побудови) на пільговий кредит багатодітним сім’ям 2019. Тепер уже обмеження трохи розширені – це можуть бути введені в експлуатацію будинки, але обов’язково первинний ринок.

У процесі вибору будинку для покупки квартири потенційний власник повинен звертати увагу на наступні аспекти:

 • Документи, що підтверджують легальність споруди;
 • Ліцензійний дозвіл на будівництво;
 • Папери, що засвідчують факт власності або довгострокової оренди забудовника по відношенню до використовуваної земельної ділянки;
 • Отримання документа про власність – протягом найближчого року після підписання договору.

Саме такі пільгові умови кредитування багатодітних сімей передбачає державна пільга, щоб дати можливість отримати позитивну відповідь за заявкою.

Вартість приміщення з пільгами

Раніше вартість обраної заявником квартири могла передбачати просто захмарні цифри. Потенційні претенденти використовували цю можливість не завжди у порядному ключі, тому сьогодні існують обмеження за ціною за умовний метр для кожного населеного пункту України. наприклад:

 • Київ – 23000 гривень;
 • Харків – 21000 грн;
 • Львів – 20000 гривень.

Це найвищі цінники на споживчий кредит багатодітним по містах-мільйонниках, в інших, більш скромних містах ці цифри набагато нижчі.

Як альтернативний варіант фінансування, можуть також виступити мікрофінансові організації. Щоб взяти кредит на картку, немає потреби збирати великий пакет документів або чекати роками, коли будинок почне повноцінно експлуатуватися. МФО пропонують спрощену систему оформлення позик, коли час на обробку запиту на позику онлайн і видачі грошей не перевищує 30-ти хвилин.

Плюси і мінуси різних типів фінансування на придбання нерухомості ми детально описали в статті. Зважте всі «за» і «проти», а потім прийміть своє зважене рішення!

Залиште свій відгук 2 Відгуки

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка:

 1. пише:

  Цікава інфа, але умови достатньо жорсткі. Можна спробувати, але впевнений, що буду стояти в черзі років десять. Життя вже навчило, що треба покладатись тільки на само себе, а не чекати допомоги від держави. Хоча поздоровляю щасливчиків, які отримали пільги на квартиру. Але 9 000 стоять в черзі, під яким же номером буде моя заява?

  Пільговий кредит для багатодітних сімей