Чи можуть колектори подати до суду на боржника?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Чи можуть колектори подати до суду на боржника?

В юридичній практиці не існує згадок про історії, коли колектори подали до суду в Україні, а потім ще й виграли справу.

На старті взаємодії з боржником робляться спроби вирішити питання гуманними методами. Серед них – спілкування по телефону в спокійному тоні, напрямок смс-повідомлень і листів на електронну пошту з нагадуванням про заборгованість, оповіщення через паперові повідомлення та інші.

Але як тільки в колекторській конторі розуміють, що ці методи не діють, на заборгованість по кредиту починається застосування більш агресивних способів впливу:

  • Телефонні погрози, які надходять у недозволений час: пізно ввечері, вночі, в суботу або неділю;
  • Переслідування біля будинку або за робочою адресою, нав’язування грубого обговорення з питання заборгованості;
  • Набридливе спілкування з родичами й знайомими, з колегами та членами родини, передача їм інформації про наявність і розміри боргу;
  • Безстороння взаємодія з сусідами з метою оповіщення про наявність позики;
  • Обіцянка звернутися до суду із заявою на неблагонадійного позичальника.

І якщо всі інші способи дійсно можуть принести безліч неприємностей, то останній пункт – абсолютно безпідставний, ось які права у колекторів. Про це поговоримо далі.

В яких випадках колектори подають до суду на боржника?

Чому колектори не йдуть до суду? Далі розмов, справа по відправці справи в судову інстанцію зазвичай дійсно не йде. І це цілком зрозуміло недоцільністю процесу, особливо коли мова йде про невеликі суми до однієї тисячі доларів. Колектори не звертаються до суду, якщо:

  • Судові збори передбачають великі суми грошей – як на етапі подачі заяви, так і на наступних етапах взаємодії;
  • Зміст досвідчених юристів для отримання позитивного результату – теж немаленькі гроші;
  • Час, витрачений на участь у судових засіданнях і підготовку до них – це дуже дорогий ресурс.

Чи можуть колектори подати до суд на боржника – ми розібралися. Але будьте уважні! Позичальникам можуть надсилати численні підроблені документи, які нібито свідчать про подачу позову або вже готовому рішенні судді. Що робити, якщо дістають колектори? Читайте уважно кожен адресований Вам документ і не реагуйте на фейкові оповіщення. Звичайно, ймовірність передачі справи для судового розгляду зростає в кілька разів, якщо сума заборгованості становить істотну суму грошей, про це теж треба пам’ятати.

Як боротися з колекторами? У будь-яких ситуаціях, коли розмова переходить у площину підвищеної агресивності й починає приносити дискомфорт, нагадайте співрозмовнику про свої й його права. Якщо і це не діє, зафіксуйте незаконне поводження в аудіо, відео або фото форматі й повідомте у поліцію. Як варіант – подати позов до суду на банк і його послідовників.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: