Чи потрібен адвокат, якщо банк подав до суду?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Чи потрібен адвокат, якщо банк подав до суду?

Укладення договору з будь-якою фінансовою установою має відбуватися виключно після детального вивчення кожного його пункту. Про цей момент багато позичальників забувають. Вони думають, що все погане відбувається з ким завгодно, але тільки не з ними. Але потрібно пам’ятати, чим загрожує несплата кредиту.

Всі форс-мажорні ситуації вирішуються в рамках описаних умов у двосторонньому кредитному договорі. Навіть судова установа іноді там прописується (цей пункт читайте особливо уважно, щоб потім не довелося їхати до Сум із Дніпра). Найправильніше рішення – звернутися за консультацією до юриста на момент підписання угоди. Але якщо такої можливості немає або не встигли про це подумати – то вже по факту ситуації із заборгованістю точно варто йти за допомогою до адвоката.

Чи потрібен адвокат, якщо банк подав до суду, і хто це такий?

Це експерт в області юриспруденції, який спеціалізується на захисті інтересів клієнтів, які потрапили в неприємні ситуації у процесі взаємодії з банками. Потрібно розуміти, що друга сторона дуже зацікавлена ​​у поверненні найбільшої кількості коштів, тому підключає до роботи кращих своїх юристів. Саме тому найняти адвоката – практично необхідний захід для отримання хоча б мінімально позитивного результату після розгляду.

Чи потрібен адвокат, якщо банк подав до суду і які послуги можна у нього отримати?

 • Вивчення договору фінансування на предмет коректності його складання, з урахуванням прав обох сторін;
 • Відстрочка кредитних платежів;
 • Подача прохання на реструктуризацію боргу;
 • Оскарження нарахованих штрафів, пені та комісій;
 • Припинення незаконних дій представників колекторських контор;
 • Участь у судових засіданнях на стороні клієнта;
 • Надання консультацій, як поводити себе в суді з банком, а також щодо коректної підготовки.

Невелика сума, вкладена на старті в знання і досвід юриста, може значно полегшити ситуацію, коли відбудуться несподівані обставини. Якщо мова йде про суд із банком, чи потрібен адвокат – більше сумнівів немає.

Які стратегії захисту вибирають адвокати?

Залежно від вступних, які існують по кожному конкретному випадку, найнятий юрист вибирає найбільш оптимальний варіант боротьби за права позичальника. Більшою мірою, стратегія залежить від умов співпраці, передбачених у договорі.

Отже, що можна зробити з юридичної точки зору?

 • Знайти недоліки або неточності у пунктах угоди й зіграти на них проти банківських юристів. Із найбільш часто виявлених помилок – наявність дрібного шрифту, яким написані якісь дуже важливі дані, неправомірно збільшені розміри ставок та інше.
 • Довести некоректний розрахунок штрафів. Для цього створюється таблиця з детально розписаними етапами повернення боргу, з періодичністю в один місяць.
 • Сформувати та надати докази того, що позичальник став повністю неплатоспроможним на весь період дії угоди. З цією метою збираються всі можливі довідки, чеки, свідоцтва та інші документи. Їх потрібно в оригіналі та копії показати судді.
 • Грамотна відстрочка засідань, націлена на виснаження сил другої сторони і відмови їх від процесу в результаті фінансової та тимчасової недоцільності.
 • Подача зустрічного позову й проведення всіх необхідних заходів з цього приводу.
 • Подача апеляції в разі винесення рішення, що не задовольняють очікування клієнта.

Як бачите, всі вищеописані дії вимагають досить високої кваліфікації в юридичній сфері. Людина, яка є власником позики, навряд чи зможе швидко й якісно розібратися у всіх супутніх нюансах. Потрібна людина, яка знає, що робити, якщо банк подав до суду за невиплату кредиту.

Як обрати хорошого спеціаліста?

Як й у будь-який інший сфері, досвід і рівень кваліфікації відіграють головну роль. Для того, щоб виграти справу з кредиту, необхідно заручитися підтримкою дійсно розумного фахівця. Ось деякі параметри, які допоможуть це зробити правильно:

 • Наявність ліцензії на заняття адвокатською діяльністю;
 • Розмір релевантного досвіду;
 • Відгуки від попередніх клієнтів, а ще краще – рекомендації від близьких або знайомих, які на практиці стикалися з людиною в роботі;
 • Перша консультація (бажано безкоштовна), на якій можна сформувати думку про людину в цілому;
 • Наявність тематичних публікацій в онлайн і оффлайн виданнях, що підтверджують відповідну кваліфікацію;
 • Кількість успішних кейсів на тему кредит у банку.

Загалом, чим масштабніше позичальник підійде до вибору юриста і підготовці до судового засідання, тим більше вірогідності, що він отримає максимально лояльне рішення щодо своїй справі.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: