Чому б / у телефон коштує в три рази дорожче, ніж новий?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Чому б / у телефон коштує в три рази дорожче, ніж новий?

На жаль, життєвий вік наших мобільних телефонів дуже недовгий, часто вони завершують своє існування на столі у фахівця з ремонту гаджетів з вердиктом «не підлягає відновленню». А ще буває так, що, з часом, зникають найкорисніші функції: знижується час роботи акумулятора, зношується екран, засмічується пам’ять… І ось приходить той самий момент, коли потрібно придбати новий мобільний телефон. Якому варіанту Ви надасте перевагу: новий з магазину або той, що був у вжитку, але в хорошому стані?

Багато з нас необачно вибирають другий варіант і потім дуже шкодують про це. Давайте розберемося, чому.

Придбання б/у телефонів: плюси і мінуси

Єдиною перевагою б/у телефону можна назвати його низьку вартість, саме цей фактор дуже часто стає вирішальним у процесі прийняття рішення. Але на цей один такий плюс, ось скільки мінусів ми нарахували:

  1. Ще до того моменту, як Ви станете власником б/у телефону, Вас можуть обдурити шахраї, якщо здійснювати операцію на онлайн дошках оголошень;
  2. Усний або письмовий опис мобільного гаджета далеко не завжди може повністю відповідати реальній картині;
  3. Про серйозні недоліки або поломки Ви можете дізнатися лише через 2-3 тижні після покупки, коли про повернення придбаного товару вже не буде йти й мови;
  4. Навіть якщо ви придбаєте флагман дво-трирічної давності, використаний апарат буде мати набагато менше функціонального потенціалу, а багато його можливостей, швидше за все, будуть уже застарілими;
  5. Ви не будете мати гарантійного періоду, протягом якого можна буде полагодити телефон безкоштовно і у професійному сервісі;
  6. Термін експлуатації такого апарату буде в рази менший, ніж у випадку з новим;
  7. Зовнішній вигляд і стан Вашого гаджета навряд чи сприятиме Вашим бажанням пишатися своїм телефоном у колі друзів і знайомих.

А що стосується грошового еквівалента, то за однаковий період часу, Вам доведеться заплатити за два б/у телефони або за один новий – якісний, функціональний і дуже симпатичний. Не переймайтеся, що може не вистачити грошей, адже завжди можна взяти безвідсотковий кредит.

Новий та б/в телефон: порівняння

Візьмемо для прикладу дуже доступний і дуже популярний телефон Samsung Galaxy J2 2018 Black. Сьогодні Розетка.ком продає його за 3200 грн. Цей же гаджет, але був у використанні, можна знайти на OLX за 2000 грн. Давайте порівняємо ці дві пропозиції на предмет доцільності покупки.

Припустимо, на руках у вас всього 2000 грн. У випадку з новим телефоном, ми підбираємо безвідсотковий мікрокредит на 30 днів на суму, якої бракує, а б / у гаджет купуємо повністю за свої гроші.

Новий Б/у
Вартість гаджета на старті 3200 2000
Витрати на покупку одного телефону 2000 грн. + 1204 (мікрокредит под 0,01% у MoneyVeo або CreditPlus складе 4 грн.) 2050 грн. (вартість + доставка 50 грн.)
Як швидко треба заплатити? протягом 30 днів одразу
Скільки часу слугуватиме телефон (приблизно)? 3 роки 1 рік
Технічний стан телефону 5 із 5 4(3) із 5
Естетичний стан телефону 5 із 5 4(3) із 5
Наявність гарантії 2 роки відсутня
Залишкова вартість (після пари років експлуатації, старий гаджет можна продати на OLX). 1500 грн. – ціна цього смартфона в гарному стані на вторинному ринку 300 грн. – ціна трьох б/у смартфонів, проданих на запчастини
Бюджет на два роки користування телефоном*

* ціни актуальні від дати публікації статті й можуть змінитися з часом

3204 грн. – 1500 грн. =

1704 грн.

6150 грн. (три телефони орієнтовної вартості 2000 грн. + трійна доставка) – 300 грн. =5850 грн.

Як бачите, загальна вартість, яку матиме Ваш б/в телефон (а, точніше, три телефони) за два роки експлуатації, набагато вища, ніж ціна новенького блискучого гаджета, купленого за допомогою невеликого мікрокредиту. І це за умовою, що вам пощастило, і кожен б / у гаджет пропрацював рік (вам же невідомо, як з ним поводив себе попередній власник).

Тож чи варто ризикувати і витрачати на покупку чогось вторинного, якщо можна взяти безвідсотковий мікрокредит на покупку нового, і користуватися цим із задоволенням? Рішення за вами!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: