Пролонгація кредиту
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Пролонгація кредиту

Що таке 1 день прострочення? Недосвідченому позичальникові здається, що це дурниця. Не встиг сьогодні, поверну завтра. Насправді навіть один день може змінити ваш кредитний рейтинг досить істотно. Не ризикуйте з простроченням, і краще завчасно попросіть кредитора про продовження контракту, ніж опинитеся перед неможливістю повернути позичене в термін.

Що таке пролонгація кредиту?

Продовження позики – це перенесення дня Х на більш далеке майбутнє. По суті ви збільшуєте термін дії вже підписаної угоди.

Переваги пролонгації:

Ви уникаєте штрафів, пені, судових розглядів, звання злісного боржника, зрештою Ви зміцнюєте довіру мікрофінансових організацій і банків до своєї персони. Ви же доросла серйозна людина, яка не ховається від проблем, а бере й вирішує їх!

Ви знижуєте фінансове навантаження – погодьтеся, це краще, ніж звертатися по допомогу до родичів/друзів/колег і залишатися боржником двічі.

Сервісом можна скористатися навіть не виходячи з дому, в особистому кабінеті на сайті компанії.

Які МФО пропонують послугу пролонгації?

Пролонгація кредиту оформляється практично в кожній мікрофінансовій організації. Це не дивно, адже сервіс, у даному випадку, нічим не відрізняється від нової позики, але на більш вигідних для банку умовах (позичальник виплачує відсотки за попередній термін, комісію за продовження дії контракту (не завжди) і далі користується тими ж засобами).

Навіщо продовжувати, якщо можна виплатити позику й відкрити нову?

2 відкритих кредиту – збільшення фінансового навантаження в 2 рази. Чи впевнені ви на 100%, що наступну позику повернете вчасно? Чи зможете взяти кредит онлайн, якщо перша позика не погашена? І як це вплине на кредитний рейтинг?

Коли оформлюється пролонгація простроченого кредиту, все, що потрібно, це заплатити за минулий період усі платежі, – і угода буде автоматично продовжена.

Умови пролонгації кредитного договору від МФО

Для прикладу ми розглянули пропозиції наших найпопулярніших партнерів: Moneyveo, CreditPlus і MyCredit

Умови Moneyveo CreditPlus MyCredit
Максимальний термін продовження 30 днів з моменту оформлення Такий самий, як і термін повернення первісної позики. Такий самий, як і термін повернення первісної позики *.

 

*MyCredit пропонує продовження угоди на 7, 15 або 30 днів

Розмір% ставки на час дії сервісу Такий самий, як і при звичайному оформленні. Якщо спочатку позика була отримана на пільгових умовах “Кредит під 0%“, то нова буде видана за стандартною відсотковою ставкою – 1,7% в день Повна відсоткова ставка, передбачена контрактом Відсоткова ставка, передбачена угодою *.

 

* Розмір% уточнюйте а компанії

Скільки разів можна скористатися? Кілька разів*

 

* Точну кількість дізнавайтеся в компанії

Кілька разів*

 

* Точну кількість дізнавайтеся в компанії

Необмежену кількість разів
Як продовжити кредит? Оплатити зобов’язання, нараховані на момент продовження позики. Розмір суми відображається в особистому кабінеті користувача на сайті МФО Здійснюється автоматично. Достатньо виплатити відсотки за минулий період (а також пені і штрафи, якщо вони є) Оплатити банківський інтерес по активному зобов’язанню за весь термін користування грошима. Сума розраховується індивідуально. Ознайомтеся з нею в особистому кабінеті
Де оформляється пролонгація договору кредиту? В індивідуальному кабінеті

У терміналах самообслуговування

За допомогою телефонного дзвінка кредитору

У персональному акаунті на сайті МФО

За допомогою терміналів “ПриватБанку”

У меню інтернет-банкінгу Приват24 у відділенні банку

Через особистий аккаунт на сайті кредитора

Через мобільний та інтернет-банкінг, термінали Привату,

iBox, Easy Pay, City24, TYME

У відділенні будь-якого українського банку через касовий переклад

Коли можна продовжити? По телефону – в день погашення комісії

Через термінал або відділення банку – протягом трьох днів

 

* Зверніть увагу, що грейс-період (3 дні після встановленої дати повернення) вважається простроченням і негативно впливає на кредитний рейтинг. Тому ми рекомендуємо продовжувати позику не пізніше дня внесення платежу

У день внесення суми на рахунок фінансової організації або у будь-який день до закінчення терміну дії угоди*.

 

 

*Зверніть увагу, що час після встановленої дати повернення фінансової допомоги вважається простроченням і негативно впливає на кредитний рейтинг. Тому ми рекомендуємо продовжувати позику не пізніше дня внесення платежу

До настання дати погашення, а також у день повернення або протягом 3 днів після встановленої дати погашення *.

 

* Зверніть увагу, що час після встановленої дати повернення вважається простроченням і негативно впливає на кредитний рейтинг. Тому ми рекомендуємо продовжувати позику не пізніше дня внесення платежу

Що ще потрібно знати? На прийняття рішення щодо продовження у вас є 1 день

(Послуга недоступна, якщо гроші надходять банківським переказом)

Послуга безкоштовна

Першим днем вважається день, наступний після сплати відсотків, штрафів і пені

Сума оплати на момент подачі заявки залежить від розміру і періоду, на який позичка продовжується

Кожному, хто підключив сервіс – знижка на позику в розмірі 10%, 20% або 30%.

Чим пролонгація відрізняється від реструктуризації?

Здавалося би, пролонгація кредитного договору – єдине рішення у боротьбі з простроченням. Але ні! У запасі у МФО є й інший, куди більш «солодкий» засіб – реструктуризація.

Що це, запитаєте Ви? Реструктуризація кредиту – це поділ всього обсягу зобов’язань на рівні частини і повернення їх позичальником без додаткового нарахування комісії або інших платежів. Простими словами, це розстрочка. Мікрофінансові компанії йдуть на неї дуже рідко, адже в такому випадку їх дохід менше. Дають такий шанс відповідальним позичальникам, які хочуть платити, але не можуть у силу форс-мажорних обставин.

Чому оформити пролонгацію вигідно, як для клієнта, так і для МФО?

Це дійсно взаємовигідний захід. Але перш ніж відповісти на основне питання, опишемо ситуацію, в якій виникла необхідність збільшити термін дії.

Умовний Василь Петрович працює на заводі. Справно двічі на місяць отримує зарплатню і планує свої витрати. І ось йому знадобилися кошти до зарплатні. Він звернувся за фінансовою допомогою й отримав бажане. Але через два тижні, коли повинна була бути зарплатня, грошей дали вполовину менше, тому що завод у цьому місяці не зміг продати всю продукцію. Розплатитися у повній мірі Василь Петрович не може і щоб не опинитися в списку неплатників, просить менеджера мікрофінансової компанії про перегляд терміну позики.

Чому це вигідно Василю Петровичу?

Тому що зараз він оплачує тільки частину зобов’язань – кошти за користування матеріальною допомогою у минулому періоді, а залишок поверне через місяць, коли завод з ним розрахується повністю. Василь Петрович знайшов вихід із важкої матеріальної ситуації і при цьому не зіпсував кредитну історію.

Чому це вигідно МФО?

Тому що вони не втратили і не зіпсували відносини з позичальником. Це спроба повернути своє назад без витрачання часу і фінансів на судові розгляди. До того ж, компанія отримала у повному обсязі свій інтерес і клієнта «без пільг» ще на один місяць, а значить запрацює навіть більше, ніж спочатку. «Без пільг» – часто для залучення позичальників кредитори пропонують вигідну позикуперший кредит під 0 відсотків. Якщо людина оформляє збільшення терміну дії позики, комісійні нараховуються за стандартною ставкою.

Кредитор сам диктує умови, а клієнт вирішує, погоджуватися з ними чи ні.

Разом із терміном користування коштами зростає і сума заборгованості (за рахунок нарахувань).

Продовжувати угоду краще за 1-3 дні до дати повернення (в деяких мікрофінансових організаціях і банках є грейс-період, уточнюйте).

А що робите ви, коли немає грошей заплатити за рахунки?

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: