Розстрочка чи кредит – що вигідніше?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Розстрочка чи кредит – що вигідніше?

Все більше людей беруть рекламні пропозицію магазинів про покупку товарів сьогодні, не відкладаючи їх на завтра. Для цього й існують фінансові інструменти – кредит і розстрочка. Обидва варіанти допомагають вирішити проблеми за рахунок позичає коштів, але, в той же час, між ними є істотна різниця. Для розуміння того, що саме Вам підійде, варто розібратися, чим кредит відрізняється від розстрочки.

Що таке кредит?

Кредит – це видача грошових коштів фінансовими організаціями під відсотки на задоволення важливих життєвих потреб. Існує два типи позик: цільові і нецільові.

До цільових відносяться:

 • Автокредит.
 • Іпотека.
 • Позика на навчання.
 • Фінансування для відпочинку.
 • Споживче кредитування.

При оформленні такої допомоги, банк просить повідомити позичальника про мету використання грошей і контролює, куди вони витрачені.

« Кредит - отримання грошей під відсоток »

До нецільовим відносяться:

 • Кредитки.
 • Фінансування на повсякденні потреби.

Максимальна сума у ​​нецільового позики низька. Банківська структура не готова ризикувати великими коштами, якщо не впевнена в цілі призначення і в тому, що борг буде повернений вчасно.

Позику можна оформити як на пару днів, так і на кілька місяців або років. Це залежить від позичає суми і умов кредитующего Вас сервісу.

Що означає взяти товар у розстрочку?

Йтиметься про придбання клієнтом конкретного продукту. Оплата розбивається на частини і виплачується поступово, без додаткових комісій і переплат.

Ця пропозиція буває:

 • З нарахуванням відсотків і безвідсоткове.
 • Короткострокове (1 12 міс.) І довгострокове (12-24 міс.).

« Розстрочка - цільове фінансування без відсотків »

Напевно, у Вас виникає питання, що вигідніше взяти кредит або оформити розстрочку? Для отримання відповіді ознайомимося з деталями оформлення обох послуг.

Відмінності розстрочки від кредиту

Щоб віддати перевагу одному з комерційних пропозицій, розглянемо різницю між ними. Для цього пройдемося по нижче вказаним, пунктам:

 1. Необхідність внесення першого внеску. Надаючи спосіб оплати частинами, деякі магазини вимагають від клієнта внести 20-30% від вартості товару. Залишок розбивають на рівні частки для щомісячного погашення. Коли оформляється позика, вносити заставу не потрібно. Іпотеки і займ на авто – виняток.
 2. Термін дії договору. Розстрочка оформляється на 6 12 місяців, кредит – від декількох днів до декількох років (в залежності від цільового призначення і організації, де оформлялося фінансування).
 3. Відсоткова ставка. Де все-таки більше переплата, коли береш кредит у банківської установи або у разі розстрочення? У першому випадку, швидше за все, будуть нараховані відсотки, їх розмір залежить від умов банку. МФО пропонують кредитування при первинному зверненні під 0% .У другому – відсотки мінімальні або відсутні. Але деякі магазини оформляють страховку або інші додаткові сервіси. Рекомендуємо звертати увагу на вартість товару, вона може бути завищена.
 4. Можливість дострокового закриття боргу. Погашення заборгованості по розстрочці раніше обумовленого терміну не несе за собою жодних штрафів. Навпаки, це буде схвалено.

При передчасному закритті кредитних зобов’язань найчастіше діють штрафні санкції. Цей нюанс варто прояснити в момент підписання паперів, щоб уникнути сюрпризів.

« Уникайте штрафних санкцій »

Клієнтське забезпечення перед позичальником. Якщо говорити про розстрочення, то заставою виступає предмет Вашої покупки, але не завжди. Деякі кредитують компанії пропонують страховий внесок, щоб убезпечити себе, якщо клієнт не внесе оплату. При оформленні кредитних коштів ніяких додаткових виплат вносити не треба.
Умови вище зазначених критеріїв залежать від конкретно комерційної пропозиції.

Чим відрізняється алгоритм оформлення розстрочки від кредиту?

Матеріальну підтримку можна отримати в банківській установі або мікрофінансової організації. Вони надають різні умови. Наприклад, банківський працівник не видасть фінансову допомогу людині з поганою КІ, студенту чи пенсіонеру, а ось МФО – запропонує Вам співпрацю.

Тепер подивимося, які документи потрібні для надання фінансування в банку:

 • Паспорт.
 • Ідентифікаційний код.
 • Довідка про доходи.
 • Свідоцтво про шлюб.
 • Документ, що підтверджує працевлаштування.
 • Свідоцтво про право власності на нерухомість.
 • Технічний паспорт на автомобіль.

Щоб оформити карту з кредитним лімітом в банківському відділенні або займ у МФО, знадобляться тільки паспортні дані і код платника податків.

Сумма займа

1500грн

На срок

10дней

Мікрокредити

Якщо хочете використати пропозицію від ПриватБанку «оплата частинами» або аналогічний продукт іншого банку, то від Вас потрібна лише особиста кредитна картка і більше нічого.

В яких ситуаціях вигідніше кредит ніж розстрочка?

Про переваги і недоліки одного та другого варіанту Вам відомо вже багато і складно сказати, яку пропозицію виявиться краще. Треба відштовхуватися від Вашої конкретної ситуації. Клієнти, яким складно внести велику суму за короткий термін, підійде кредит. Якщо терміново потрібні кошти -на погашення комунальних рахунків, придбання подарунків, лікування або просто дожити до зарплати – Вас виручить швидкий позику в мікрофінансової компанії.

Людям, у яких є потреба в якомусь придбанні, але немає можливості відразу викласти необхідну кількість коштів зі свого бюджету, краще звернутися за розстрочкою.

Коли ви знаєте, чим розстрочка відрізняється від кредиту, можна робити усвідомлений вибір однієї з послуг. Обидва варіанти зручні і вигідні. Але, в будь-якому випадку, краще уважно вивчити договір, і зважити всі «за» і «проти», щоб виключити неприємності і залишитися в плюсі.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: